Sari la conținut

Ktm 400exc Vs 450 Exc Vs Lc4


Postări Recomandate

Buna

 

Sunt nehotarat in privinta achizitionarii unui motor de enduro :

Precizez ca sunt incepator si vreau sa-l folosesc undeva la 70 offroad - 30 oras !!!

afara destul de hardenduro !.

Am gasit un deal destul de buna la generatia EXC , mai precis EXC 400 dar nu sunt destul de hotarat ! adica nu sunt sigur ca mi se potriveste !! LC4 competition mi se pare cam nervos , plus ca era si reglat cam inalt pt mine !! Exc 400 cati cai are ?? am citit la uni ba 42 , ba 47 ....

 

Ce imi recomandati : 18 2cm , 85 kg

 

merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand in continuare KTM 450EXC Racing desi pentru 30% oras poate ai nevoie de roti de supermoto. E pacat sa "maninci" cauciucurile pe asfalt. La hard enduro ele sunt vitale.

KTM 400 EXC Racing este recomandat pentru curse foarte lungi 8-12 ore unde este important ca motorul sa fie mai "domol".

 

Salut Zsolt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la EXC nu e recomandat sa mergiu distante lungi pe sosea. Daca ai unde sa faci enduro pe langa casa - e OK. Daca nu, va trebui sa te gandesti si la remorca sau duba pt transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam in general enduro il fac la distanta ( adica + remorca )! problema mea era ca LC4 era cam prea tare ( plus ca era si competition )! fiind inca la inceput ma gandeam la 400 exc !!

sper sa ma obisnuiesc si cu el!

 

PS : e careva care are un 400 exc din TM sa-mi dea si mie o tura !?? ...ofer refugiu :cheers:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput acum 2 ani pe 400EXC si continui si acum bine mersi. Cred ca este un motor ideal. La inceput, nu e deosebit de agresiv si te iarta cand gresesti, dar te "tine bine" si cand mai capeti ceva experienta.

 

Din pacate n-am cum sa-ti dau sa te dai pe ei, ca sunt la Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand in continuare KTM 450EXC Racing desi pentru 30% oras poate ai nevoie de roti de supermoto. E pacat sa "maninci" cauciucurile pe asfalt. La hard enduro ele sunt vitale.

KTM 400 EXC Racing este recomandat pentru curse foarte lungi 8-12 ore unde este important ca motorul sa fie mai "domol".

 

Salut Zsolt

Doamne, ia uite-l si p-asta ce sfat da ! Bai , baiatule, omu vrea sa faca 70% off-road. Ce dracu sa faca cu roti de supermoto ? Sa moaca cu ele ce p*la mea sa faca !? Bai nene voi nu ganditi ?! Cum se agata el cu roti de super moto ?! a ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ia uite-l si p-asta ce sfat da ! Bai , baiatule, omu vrea sa faca 70% off-road. Ce dracu sa faca cu roti de supermoto ? Sa moaca cu ele ce p*la mea sa faca !? Bai nene voi nu ganditi ?! Cum se agata el cu roti de super moto ?! a ?!

 

Dear Silvestru !!!

 

Rotile supermoto se monteaza cand mergi pe asfalt. ( deci 30% ) :crack:

 

La 70% lasi rotile de ENDURO pe KTM, si :crack:

 

Citeste si TU mai atent... ( inainte sa-ti mentionezi p*la ta )

 

:cheers: :ok: :)

Editat de geza.benedekfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta ar fi idea ! majoritatea recomanda 450 exc pt necesitatiile tot mai exigente la hardenduro --- pe masura ce ai ceva experienta !!... .dar fiind mai la inceput as vrea ceva mai lin...adica 400 exc !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...