Sari la conținut

09.01.10 - Sambata


Xomin
 Share

Postări Recomandate

o zi calda de ianuarie in bucegi hi-103.gif

 

8799070_4c5ba63cff.jpg

 

* poze?

 

P.S. aici sunt mule grade sub 0 si zapada si viscol :crack:

fa o fapta buna si pune niste imagini frumoase din Bucegi...

 

l.e. aaah! ..acum le vad si eu! ...sorry! merge netul cu toane aici si nu incarca poze decat cand i se nazare.

Mesaj completat

...

(da, dependenti ... eu recunosc, numele meu e cosmin si sunt dependent de mersul pe doua roti bike-037.gif)

 

* si de pepeni (ai uitat sa zici :rock: )

felicitari! ...si asfalt uscat!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... la fel indoisem si eu cricul la o cazatura pe stanga. Nu ti-e frica sa o tii asa, ca e vaca mare si destul de grea? :crack:

 

poza e inclinata un pic si ghidonul bracat creaza senzatia pe care o exprimi. cricul de la r1200gs asa arata: stramb si ciudat. google it :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza e inclinata un pic si ghidonul bracat creaza senzatia pe care o exprimi. cricul de la r1200gs asa arata: stramb si ciudat. google it :crack:

Intr-adevar, toate cumulate si faptul ca habar n-aveam ca asa are cricul... a fi putut sa jur ca e indoit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, toate cumulate si faptul ca habar n-aveam ca asa are cricul... a fi putut sa jur ca e indoit.

 

cand pierzi prea mult timp pe forum vezi toate detaliile minore si nu le retii pe alea importante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac drumul ăsta de vreo 7 ani cu masina. Niciodata n-am ajuns la Deva în mai puțin de 6 ore, iar de-acolo până la Brad mai e de mers aproape încă o juma de oră (30 de km, dar aproape fără linii drepte). Când am fost singura oară cu mobra (și era vară), am mers în tandem cu un coleg cu un Peugeot 206 și am făcut cam 8 ore, cu pauze de masă, de așteptat unul pe altul, de țigară, etc. La întoarcere, am venit singur, dar nu dintr-o bucată pentru că mi s-a rupt lanțul la 25 de km după Tg Jiu. :crack:

 

De-aia cred că e puțin probabil să faci drumul ăsta dus-întors într-o singură zi (scurtă) și iarna.

Prin Sibiu drumul e mai scurt, dar pe Tg Jiu e mai liber, mai ales dacă nu prinzi trafic pe Valea Jiului.

 

Baftă!

 

 

nu vreau sa ma laud si nici nu vreau sa stric povestea personajului principal din acest topic, dar trebuie sa raspund.

am plecat ieri la 6.00 din Buc(putin mai devreme decat am stabilit ) pe traseul Buc-Pitesti-Valea Jiului-Sibiu-Deva-Brad.

precizari: Buc-Valcea - ceata ca la balamunc- maxim 120 km/h

valcea-valea oltului-deva - un soare superb si o plimbare minunata

Deva 10.30-11.00 cafeaua de dimineata. 11.30-13.30 Brad plimbare pe dealurile patriei cu un endurist local :rock: care mi-a pus la dispozitie un tauras :D) -ktm exc 525

13.30-plecare spre Bucuresti cu oprire de realimentare la Deva.

sosire Bucuresti 18.30 si prima oprire am facut-o la spalatorie sa dau stratul de 1 cm de sare si namol dupa motor.

cam asta a fost plimbarea mea de ieri. in total 900 km. nu prea am facut poze, ca as fi pus si eu (nu am avut aparat la mine)

bafta si asfalt uscat.

 

P.S.-scuze in contiunare pentru postarea in acest topic.

Editat de extremusski
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@extremusski intradevar soarele de ieri a fost superb happy-049.gif

 

@Cavaleru vezi daca te ajuta cu ceva link-urile astea 1 2 3

 

aici sunt mule grade sub 0 si zapada si viscol :crack: .... sorry! merge netul cu toane aici si nu incarca poze decat cand i se nazare. - fie painea cat de rea tot mai buna in tara mea :rock:

 

* si de pepeni (ai uitat sa zici :D ) pepenii la vara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma laud si nici nu vreau sa stric povestea personajului principal din acest topic, dar trebuie sa raspund.

am plecat ieri la 6.00 din Buc(putin mai devreme decat am stabilit ) pe traseul Buc-Pitesti-Valea Jiului-Sibiu-Deva-Brad.

precizari: Buc-Valcea - ceata ca la balamunc- maxim 120 km/h

valcea-valea oltului-deva - un soare superb si o plimbare minunata

Deva 10.30-11.00 cafeaua de dimineata. 11.30-13.30 Brad plimbare pe dealurile patriei cu un endurist local :crack: care mi-a pus la dispozitie un tauras :rock:) -ktm exc 525

13.30-plecare spre Bucuresti cu oprire de realimentare la Deva.

sosire Bucuresti 18.30 si prima oprire am facut-o la spalatorie sa dau stratul de 1 cm de sare si namol dupa motor.

cam asta a fost plimbarea mea de ieri. in total 900 km. nu prea am facut poze, ca as fi pus si eu (nu am avut aparat la mine)

bafta si asfalt uscat.

 

P.S.-scuze in contiunare pentru postarea in acest topic.

 

 

f tare tura mosu

 

zi,mi si mie de ce ai dat 990 ktm si ai trcut la bmw de 650?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f tare tura mosu

 

zi,mi si mie de ce ai dat 990 ktm si ai trcut la bmw de 650?

 

 

a venit un moment acu un un, cand am avut nevoie de bani si din pacate a fost singurul lucru vandabil de care am dispus atunci :rock: .

iar alegerea mea unui bmw s-a bazat in principal pe faptul ca inainte de ktm tot Dakar am avut si aveam incredere an el.

acum spre sa am putin noroc si sa schimb Dakarul cu un K 1200 gs din 2003. sper sa-mi iasa schimbul. se pare ca este singurul mod posibil in perioada asta cad nimeni nu mai dispune de cash.

daca nu astept pana vind mobra si cu banii stransi sa-mi iau din nou un touring mai mare.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a venit un moment acu un un, cand am avut nevoie de bani si din pacate a fost singurul lucru vandabil de care am dispus atunci :rock: .

iar alegerea mea unui bmw s-a bazat in principal pe faptul ca inainte de ktm tot Dakar am avut si aveam incredere an el.

acum spre sa am putin noroc si sa schimb Dakarul cu un K 1200 gs din 2003. sper sa-mi iasa schimbul. se pare ca este singurul mod posibil in perioada asta cad nimeni nu mai dispune de cash.

daca nu astept pana vind mobra si cu banii stransi sa-mi iau din nou un touring mai mare.

:crack:

 

da man

nu a fost o perioada f buna

eram curios cum ai crosetat intre bmw si ktm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...