Sari la conținut

Turcia Reloaded


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

@adrian - in china e scump - 180$/noapte. in hk e f scump - spre 300. la fel in taiwan. in india nu stiu dar e un prieten acum la mumbai sa vedem ce zice cand o veni. tarifele sunt pt hoteluri 5* din lanturi cunoscute - sheraton, shanhgri-la, radisson. turcia nu e scumpa dar ma stept acum cu ridicarea vizelor la un exod de turisti care va duce la cresterea preturilor. la fel s-a intamplat in grecia, cand au dat navala romanii, rusii..etc, preturile s-au dublat practic in 3 ani. am fost in grecia in fiecare an 6-7 ani la rand. ce e straniu e ca mi se pare ca grecia s-a degradat in loc sa prospere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vedem. mi-era sila de luatul vizei la granita, stat la coada la ghiseu. la fel cu toate tarile care ne cereau viza, le evitam cat puteam desi puteam obtine orice viza. turcia e un stat destul de politist, grecii sunt mai relaxati. daca se duce mai multa lume poate isi revin si turcii. mincarea e buna, ei sunt niste jegosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi si mie cati km are traseul tau te rog si cam ce buget ar fi necesar, multumesc.

 

traseul care l-am conturat eu are 4500km

 

Traseu turcia in lucru

 

Buget, undeva la 1000 de euro.

 

Asa cum am scris la inceput, traseul asta il voi face din 2 bucati. drum de 3 zile pana in Bodrum, acolo minivacanta la all inclusive 7 nopti (asta nu e inclusa in suma de mai sus) si apoi restul traseului in 7 zile

 

am de gand sa alternez somnul in cort cu cel in pat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum de 3 zile pana in Bodrum, acolo minivacanta la all inclusive 7 nopti (asta nu e inclusa in suma de mai sus) si apoi restul traseului in 7 zile

 

Eu am fost la Bodrum la 4* din cauza ca mi-am luat biletul in plin august, in ultimul moment pt zilele urmatoare; diferenta pt 5* nu era mare dar nu am mai gasit nimic. Problema a fost ca la 4* mancarea a fost chiar naspa. Parerea mea este ca daca tot te duci, merita clar platita diferenta pt 5*, diferenta de mancare/servicii fiind mare la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Bodrum la 4* din cauza ca mi-am luat biletul in plin august, in ultimul moment pt zilele urmatoare; diferenta pt 5* nu era mare dar nu am mai gasit nimic. Problema a fost ca la 4* mancarea a fost chiar naspa. Parerea mea este ca daca tot te duci, merita clar platita diferenta pt 5*, diferenta de mancare/servicii fiind mare la ei.

 

 

biletele pt bodrum le voi lua in martie cel tarziu.

 

5* avem si noi in plan. diferentele nu-s mai de bani si asa cum spui si tu merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...