Sari la conținut

Cine E Endurist?


Postări Recomandate

Da misto.Cred ca ma fac endurist ca de viteza m-am saturat.Ochiul meu mai vrea si altceva decat o imagine cenusie care ruleaza foarte repede. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sunt dane.pentru cei noi sunt SosoEnduristu de pe forumul vecin si prieten.

pana la urma ai dat ktm u?ca parca am vazut ca stateai in dubiu sa l ami dai cu amortizor nou nout pe el? :)

Ochiul meu mai vrea si altceva decat o imagine cenusie care ruleaza foarte repede. 

hai ca esti pe drumul cel bun :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso, nu cred ca-l mai dau, am bagat deja 500 Euro in noul amortizor White Power de spate, asa ca u mai e viabil economic sa-l dau la 3800 Euro din care scad 500 amortizor - 160 cauciucuri noi - 100 disc & placute spate - 70 lant

 

si nici nu sunt genul sa cresc brusc pretul sau sa il dau omului cu probleme.

Oricum la cat merg si cum merg (soft enduro) eu pe an cu el sunt multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io is endurist la suflet . Din pacat este doar un vis zgindarit din cind in cind cu citeva ore de mers prin parcurile enduro de pe aicea pe motoare imprumutate.

Sincer sa fiu cum zice si Marian , daca as putea mai degraba as vrea un enduro ca motor de zii cu zii decit R6-le meu. Imi plac motoarele de viteza foarte mult , insa as prefera sa am unu doar pt circuit pt ca pe strada ma fac un huligan prea mare.

Din pacate nu imi permit doua mocioclete :) Da tot imi iau io un enduro . odata si o data :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane, poate ma insala memoria, dar parca era wide power.sau sunt eu bou?

stiam ca si la lc4 amortizoru spate e conectat la butelie.de ce nu ai reancarcat butelia.kiar asa de dus era telescopu?

gumele sunt alea desert de la michelin?ieftine la 80 bucata.

ce lant ai bagat, ca la ktm aici aveau (ce i drept, lantu de 118) la 85eur, de mi au cazut dintii.

foaie spate nu ai bagat?

discurile sunt alea de serie sau le ai skimbat?

vroiam sa te intreb dane la mers normal de asfalt cam cat gaz ia la suta?pur informativ.

gracias

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amortizorul e White Power sau WP, Vindex S.M. e importator pe Ro

caucioace Metzeller Enduro 3 Sahara tot la 80 Euroi bucata. Zice neamtu pe site ca spatele (!) e garantat la 210 km/h de fata nu zice nic'. Eu l-am ales pentru profil si sunt multumit atat in teren cat si pe strasse

cu siguranta se putea remedia mult mai ieftin amortizorul, dar a fost "moftul" meu sa iau unul nou, mai ales ca ar fi durat sa-l trimit, sa astept etc si motorul sa stea desfacut

la asfalt ia 6 litri la suta la o viteza medie de 100 km/h

lantul cel nou inca nu l-am pus, e de rezerva...

discul e cel de serie, original KTM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan si eu port tot Metzeller Enduro 3 Sahara si sunt total dezamagit de viteza cu care se toceste pe asfalt, si nu-s un agitat la mers. Ai idee de vreo varianta buna ca raport calitate/pret la un trafic 80-90 asfalt / restu' off road?

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan si eu port tot Metzeller Enduro 3 Sahara  si sunt total dezamagit de viteza cu care se toceste pe asfalt, si nu-s un agitat la mers. Ai idee de vreo varianta buna ca raport calitate/pret la un trafic 80-90 asfalt / restu' off road?

Multam

Dunlop pe la 40 - 50 euro bucata la Motoland Cluj daca nu gresesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! Si mie imi place sportul asta. Momentam am o Gilera XRT 600, dar as vrea sa o schimb cu ceva mai usor.

In legatura cu cauciucurile: eu am luat mitas E-07, fata+spate la 80 eu. Sunt foarte multumit, insa nu le am de mult timp asa ca nu pot sa zic cum se uzeaza.

post-7-1059044827.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adi! Ce mai e nou la Brasov?

 

ai facut ceva trasee in valea Ialomitei?

Daca vrei sa o vinzi ca sa iei una mai usoara inseamna ca vrei sa faci hard enduro la greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))))) m-ai prins. Am o gasca care numai asta face. Si sincer, ma atrage mai mult padurea si noroiul decat soseaua. Asta e! Imi place murdar:))))

Nu am facut nici un traseu pe Valea Ialomitei. Ma dau doar in jurul Brasovului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))))) m-ai prins. Am o gasca care numai asta face. Si sincer, ma atrage mai mult padurea si noroiul decat soseaua. Asta e! Imi place murdar:))))

Nu am facut nici un traseu pe Valea Ialomitei. Ma dau doar in jurul Brasovului.

 

Tocma mi-o scris Mihai , zice ca si-o luat ieri un KTM LC4 :angry: De cind il tot bat la cap sa is ia enduro . Zice ca o si fost pe Postavaru deja cu el :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca Motoland Cluj aveau un site ,dar nu il mai gasesc. Ma puteti ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pit, eu stau in bucuresti dar am casa/bunica la bran.am si ceva prieteni prin zona cu care mergem prin paduri.problema la mie e ca moto meu e neinscris si nu ma pot deplasa departe, mai ales ca am unde sa ma dau kklau.

oricum, sapt asta am fost, merg si sapt viitoare( sper)

deci 0722416860 Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Sunt si eu un Endurist!

Imi place Enduro la nebunie. Imi plac Muntii dealurile ...padurile ..mocirlele ... :(

Aici e site-ul meu dedicat excursilor ENDURO.

 

www.emy.ro

 

Aicic sunt toate pozele de pe site. Click aici

 

Daca e cineva de prin ARAD sau de prin zona ...m-as bucura sa ni se alature.

Cu cati mai multi cu atat e mai placut si mai safely.

 

Sau la vara vreau sa fac o excursie de 10 zile in PADIS. Sunt o groaza de zone pe acolo de vizitat. Si as merge si in Piatra craiului cu motorul ...si in bucegi.

 

Oriunde sunte-ti prin zona ...va rog dati un mail emy@emy.ro

 

Enduromaniacul Emy. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baieti, ce ziceti de Dobrogea, Sunt muntii si litoralul, plus delta... Am 4 motociclete de enduro

- BMW F 650 GS 2003

- Honda XR 400 R 2004

- Yamaha Xt 35 1990 de vanzare

- Yamaha DT 175 1987 de vanzare

post-7-1081977723_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...