Sari la conținut

Informatii Utile Tuning 2


Postări Recomandate

Exhausts

 

Arrow Mild Steel & Carbon Can: £TBA

Jim Lomas Mild Steel & Stainless Can: £TBA

Jim Lomas Mild Steel & Carbon Fibre Can: £TBA

Jim Lomas Stainless Steel and Stainless Steel Can: £TBA

Jim Lomas Stainless Steel and Carbon Fibre Can: £TBA

Jim Lomas Twin Exit Stainless Steel and Carbon Fibre Can: £TBA

 

Notes:

 

All Prices are delivered to your door via a 24 hour courier within the UK.

 

The advantage of stainless steel systems is that they are rust free so you will not need to remove it and repaint it like mild steel systems. Contact me for more details and pictures.

 

Carbon Fibre

 

Fibre-Lyte Carbon Fibre Yoke Protector: £15.50

Fibre-Lyte Carbon Fibre Instrument Surround: £19.00

Fibre-Lyte Carbon Fibre Filler Cap Cover: £18.00

 

Notes:

 

All carbon fibre is made using the finest of materials and resins (epoxy resin) and NOT using polyester resins which are flexible, cheaper to make and can crack easily.

 

Screens & Headlamp Covers

 

Mk1 & Mk2

 

Skidmarx Standard Screen: £35.00

 

Evo

 

Skidmarx Standard Screen: £35.00

Skidmarx Flip Screen: £35.00

Skidmarx Headlamp Cover: £18.50

 

Notes:

 

Prices listed are for the following colours: Clear, Light Tint, Dark Tint, Black Tint. For Solid Black, Fluorescent Green, Dark Green, Bright Blue, Violet, Amber, Red & Yellow a £5.00 Surcharge applies.

 

Air Filters

 

CMP Racing Panel Filter: £TBA

PiperX Conical Filter: £29.50

 

Bodywork

 

Fibre Glass Body Work: £TBA

Carbon Fibre Bodywork: £TBA

Solo Rear Seat Unit: £TBA

 

Carburettors & Inlet

 

Dell’Orto Main Jets: £2.50ea.

Dell’Orto Idle Jets: £5.50ea.

Dell’Orto VHSB34LD Carburettor: £150.00

V-Force 3 Reed Block With Carbon Fibre Reeds: £125.00

 

Ignition Systems/Plugs

 

Denso W31ESR-U Standard Plug: £1.75

Denso W31ESR-ZU Platinum Racing Plug: £6.50

Denso IW31 Iridium Racing Plug: £14.00

CMP Racing Programmable Racing CDI: £TBA

 

Transmission & Clutch

 

JT Sprockets 12 Tooth Front Sprocket: £6.00

JT Sprockets 13 Tooth Front Sprocket: £6.00

JT Sprockets 14 Tooth Front Sprocket: £6.00

JT Sprockets 15 Tooth Front Sprocket: £6.00

JT Sprockets 38 Tooth Rear Sprocket: £12.00

JT Sprockets 39 Tooth Rear Sprocket: £12.00

JT Sprockets 40 Tooth Rear Sprocket: £12.00

JT Sprockets 41 Tooth Rear Sprocket: £12.00

Renthal 12 Tooth Front Sprocket: £8.00

Renthal 13 Tooth Front Sprocket: £8.00

Renthal 14 Tooth Front Sprocket: £8.00

Renthal 15 Tooth Front Sprocket: £8.00

Renthal Alloy 38 Tooth Rear Sprocket: £20.00

Renthal Alloy 39 Tooth Rear Sprocket: £20.00

Renthal Alloy 40 Tooth Rear Sprocket: £20.00

Renthal Alloy 41 Tooth Rear Sprocket: £20.00

IRIS Heavy Duty Gold Chain: £48.00

 

 

Brakes

 

Galfer Wavey Disc: £170.00

EBC Pro-Lite Disc: £115.00

EBC FA95HH Sintered Front's £15.00

EBC FA47HH Sintered Rear's £14.25

EBC FA95 Standard Kevlar Front's £12.50

EBC FA47 Standard Kevlar Rear's £10.00

Goodridge Stainless Steel Braided Lines With Zinc Fixings: £42.50

Goodridge Stainless Steel Braided Lines With Stainless Fixings: £65.00

 

Pro-Bolt Bolt Kits

 

Engine Bolt Kit: £19.00

Fairing Bolt Kit: £28.50

Screen Bolt Kit: £7.00

Screen Bolt Kit (Smaller Heads): £12.00

Tank Bolt Kit: £5.00

Anodised Dust Caps: £3.50 (Pair)

 

PRETURILE SUNT ESTIMATIVE +/- 10%

 

O sa pun si poze cu diferite modele,paintjoburi etc...astept si pe altii cu chestii similare :cheers:

post-6405-1148895681_thumb.jpg

post-6405-1148895774_thumb.jpg

post-6405-1148895845_thumb.jpg

post-6405-1148895975_thumb.jpg

post-6405-1148896019_thumb.jpg

post-6405-1148896061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

on topic ia mielu :cheers: :ok: :) :crack:

daca esti smeker vino la bucuresti ma :crack:

 

lol reverse vs rss ... ma rog ... cat costa un full tuning pt un rs 125 ... fara nos ..

vezi ca mai e un topic ptr rs125 similar cu asta,ai acolo preturi la piese,vezi ce doresti si socoteste totalul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erol ce faci ma intri in conflite cu lumea?? deci te rog sa nu te iei de pustiu care are RS da? ca el il tine la naftalina si vrea sa dea bomba secolului :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erol ce faci ma intri in conflite cu lumea?? deci te rog sa nu te iei de pustiu care are RS da? ca el il tine la naftalina si vrea sa dea bomba secolului :ok:

va mine ma ala n-are rs :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n`are rost sa ma mai cert cu niste homosexuali ca voi,pseudo-bikeri virtuali,moped wannabe`s etc etc...respect erol ptr ce faci pe motor,restu mai datzii niste limbi FULL POWER ....provizorii.... :cheers: , si incercati sa nu mai scrieti aici ptr ca sunteti offtopic si stricati topicul ptr un eventual interesat,nu un complexat..se simte cine poate... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rss=erol ca sa se stie:D

reverse respect nu pt ce fac pe motor respect ca sunt baiat de baiat:)

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rss=erol ca sa se stie:D

reverse respect nu pt ce fac pe motor respect ca sunt baiat de baiat:)

ma refeream strict la partea motociclistica ptr ca asta se discuta (ca esti tu baiat de baiat asta e altceva :cheers: ) si isi dau cu parerea pe aici diferite fantome care pe unii ii stim cat de varza merg iar altii sunt doar fantome adica nu ia vazut nimeni niciodata,probabil nici permis nici motor nu au dar isi dau cu parerea...pe mine ma vede lumea zilnic pe strada,km isi spun cuvantul asa ca sa nu`mi aud comentarii aiurea de la niste nepoti :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai putza deci : yo am RS pot sa iti dovedesc la orice ora din zi si din noapte, nr provizoriu am ca inca n am inscris o si sunt programat la RAR sa fac autetntificarea pe 21 ( daca esti (cuvant urat) poti sa suni sa intrebi )ffull power( ca e delimitata) a si nu ies inca decat prin apropiere ca nu am carnet :) de abea luni incep scoala , si bai putza tie nu ti a vazut nimeni RS u ce il ti la naftalina si vrei sa faci o surpriza ?? :cheers: mai vrei? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai putza deci : yo am RS pot sa iti dovedesc la orice ora din zi si din noapte, nr provizoriu am ca inca n am inscris o si sunt programat la RAR sa fac autetntificarea pe 21 ( daca esti (cuvant urat) poti sa suni sa intrebi )ffull power( ca e delimitata) a si nu ies inca decat prin apropiere ca nu am carnet :crack: de abea luni incep scoala , si bai putza tie nu ti a vazut nimeni RS u ce il ti la naftalina si vrei sa faci o surpriza ?? :cheers: mai vrei? :ok:

nu meritzi sa`mi bat capul cu tine si ai grija cum vorbesti...lasa`ma cu programarea la rar,la moto nu se face programare te duci direct,esti clar foarte pilot daca n`ai carnet si venit de la tara ca ti`ai scris full power la profil :)

in rest,multa bafta la examen sa iei permisu si sa te bucuri de rs :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah putza chiar ma enervezi te crezi rossi? aaaaa am uitat esti reverse chelu ,bah vezi ca nu imi place tonu pe care vb si esti prost gramada suna la rar sa vezi;) ca se face programare asa ca taci (cuvant jignitor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah putza chiar ma enervezi te crezi rossi? aaaaa am uitat esti reverse chelu ,bah vezi ca nu imi place tonu pe care vb si esti prost gramada suna la rar sa vezi;) ca se face programare asa ca taci (cuvant jignitor)

Iti permiti cam multe ratatule iar eu nu am timp de chestiile astea , mai vorbim dupa ce iti iei si tu permisu...apropo ai mai calat motorul la rs?cand mergeam eu pe motor tu cautai acceleratia la bicicleta...ti`am vazut posturile mai vechi,nu te da mare motociclist ca dabea ai descoperit ambreiaju,am incercat sa facem pace dar se pare ca tu insisti...fie,de acum incolo ignor total..petreceti timpul alaturi de adevaratii bikeri,tovarashii tai..lasa`ma pe mine si pe altii...ciao :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca era un topic de tuning ptr Mito 125...Daca mai este inca valabil as vrea sa fac si eu o precizare,de abea astept sa imi vina toba(toba completa Shark) si sper sa gasesc un filtru K&N ptr a mea...As mai vrea sa o modific si un pic vizual adica sa rezolv cu partea din spate care arata un pic a anii 90.

 

Offtopic:Alexutzz nu stiu cine esti si ce treaba ai tu cu reverse dar ai putea sa iti verifici vocabularul :ok: Il stiu f bine pe reverse si zilnic il vad cum scoate motorul de la "naftalina",documenteaza-te inainte sa vorbesti :cheers:

Editat de Slice&Dice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah alexutzzz...c suferi atat..de unde atatea arfe???

cati ani ai tu d ii zici lu` reverse pustiule..oi fi vre-un mare baiat si tu.. :cheers:

si ai vazut tu cumva ca nu are reverse rs???....mai taci din gura si vezi-ti de treaba ta ca sa nu ma strofoc

omu a incercat sa faca pace cu u da u esti baiat si vrb cu el cu putzica..

nu vreau sa ma cert cu nimeni da cand ii vad asa ..mor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah alexutzzz...c suferi atat..de unde atatea arfe???

cati ani ai tu d ii zici lu` reverse pustiule..oi fi vre-un mare baiat si tu.. :cheers:

si ai vazut tu cumva ca nu are reverse rs???....mai taci din gura si vezi-ti de treaba ta ca sa nu ma strofoc

omu a incercat sa faca pace cu u da u esti baiat si vrb cu el cu putzica..

nu vreau sa ma cert cu nimeni da cand ii vad asa ..mor

ahh si tu ma? vezi ca ti am vazut moaca aia de copil la 4t day =))

cand ma vezi asa mori ? mori ca oricum vb aiurea si tu nu puteai sa nu te bagi?? vrei sa ma iau si cu tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutzzz vezi ca sunteti de aceeasi varsta.Stai calm in banca ta ca am aflat ca stai in Rahova si stiu si mai exact (dar nu vreau sa dau detalii).

Daca vrei sa vezi Rs`u lu Reverse platesti intrare.Ca daca nu are Nilo grija de tine.

Editat de Costy_Clipcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect pe forum

numai cativa sunt si in realotate :crack:

hai alexutzzz termina ca degeaba t iei cu noi..te credem ca ai rs FULL POWER cu litere de tipar...si ca il ti la 160 juma de ora si te intrebi dc ai probleme la el.... :cheers: :ok:

toate ca toate da fa pace cu reverse cu costy cu mne si cu ......cine o mai fi.....ca nu are rost..pana la urma pe toti ne leaga acelasi lucru....motociclismul

nu are rost sa va masurati jmekeria p forum..masurati-o in realitate

offtopic: bah rss scoate in plm detaliile alea d la profilu tau..ca nu mai ai rs.. si nici numar rupt=))) :)

hai bafta si asfalt uscat..sa nu va mai certati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...