Sari la conținut

Salut, am un aprilia pegaso 650, si imi baga ulei in radiator.


andreiu22
 Share

Postări Recomandate

sal am un aprilia pegaso 650 ,si imi baga ulei in radiator,poate sa ma ajute cineva sa imi dea niste sfaturi

 

Asa am patit si eu. Imi baga ulei din cutie in radiator si apa din radiator in cutie. Problema - semering pompa de apa. Mai pot fi si alte cauze ( garnitura de chiuloasa sau alte garnituri )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal am un aprilia pegaso 650 ,si imi baga ulei in radiator,poate sa ma ajute cineva sa imi dea niste sfaturi

semeringu de la pompa de apa (verifica daca axul nu are uzura pe el)

garnitura chiuloasa (tre sa vezi daca baga presiune in instalatia de racire sau scoate fum alb)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor usor se transforma in talcioc sectiunea asta ... care mai de care a inceput sa isi faca reclama pe aici, topicuri cu reduceri si alte alea ... Inteleg dai un sfat daca vrei sa ajuti, iti faci reclama la semnatura, iar daca vrei sa atragi un client ii trimiti PM . :cheers:

 

Scuze de offtopic ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e cazul de reclama, a scris doar ca are pompa, nu e nimic rau in asta. E alegerea lui daca se duce sau nu sa o ia.

@andreiu22, data viitoare cand mai faci un topic scrie si altceva in afara de "sal" in titlu.

Am editat eu titlul pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mariion
Nu cred ca e cazul de reclama, a scris doar ca are pompa, nu e nimic rau in asta. E alegerea lui daca se duce sau nu sa o ia.

@andreiu22, data viitoare cand mai faci un topic scrie si altceva in afara de "sal" in titlu.

Am editat eu titlul pentru tine.

Oai, ce bun samaritean te-ai făcut de la o vreme..

On topic: De ce eÂşti atât de sigur că-ți bagă ulei în radiator?

Personal, în cazul în care vrei să-ți schimbi pompa de apă, te-aÂş sfătui să o cumperi nouă, sau, cel puțin presetupa Âşi/sau simeringul. Nu recomand nimănui să folosească presetupe Âşi/sau simeringuri sh, din cauza faptului că acestea sunt pur Âşi simple consumabile.

Maosan îți cere pe orice piesă SH mai mult decât face de nouă, aÂşa că e treaba ta ce alegi.

Succes la vânzare!

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...