Sari la conținut

Intilnire La Sf. Gheorghe


szilard
 Share

Postări Recomandate

Pentru lenesi:

 

INVITATIE

“Motoare in rodeo la Sfantu Gheorghe”

 

2-4 iunie 2006

 

 

Va provocam la 3 zile de “festival” al motociclistilor. O parada plina de adrenalina, adevarate turniruri inedite, impletite cu voie buna generata de bere, frigarui si muzica 100% rock. Acestea sunt ingredientele unei povesti cu motoare de iunie. 3 zile cu un program ”riguros”, in care participantii vor avea de trecut adevarate probe de foc.

 

Program – Vineri

16.00 – Sosirea motociclistilor

20.00 – Deschiderea oficiala

21.00 – Concert Mercedes Blues Band

22.30 – Concert Altar

23.30 – Rock Ardelenesc – concerte cu trupe locale

 

Program – Sambata

12.00 – CONCURSURI

• Concurs “Cel mai atractiv cuplu MOTOR – OM”

(Se puncteaza: atitudinea, motor, tinuta etc. Se desfasoara paralel cu

celelalte probe pana duminica la ora 14.00, cand va avea loc premierea.)

• Parada motociclistilor in oras

• Concurs “Skandenberg”

• Concurs “Cel mai rapid tobar de esapament”

• Concurs “Turnir pe motoare”

• Bataie in noroi cu fete

• Concurs “Turnir pe motoare”

• Gulyas-ul motociclistilor

21.00 – Rock Ardelenesc – concerte cu trupe locale

22.30 – Concert QuoVadis

 

Program – Duminica

10.00 – Goarna de trezire si micul dejun: Concurs de gatit pentru motociclisti “Cea mai gustoasa si originala omleta”

12.00 – Finala Miss Motoare

15.00 – Plecarea Motociclistilor

 

 

Pe toata perioada desfasurarii festivalului, pe scena aflata in locatie, vor concerta o seama de formatii rock. In perimetru vor fi amplasate standuri, chioscuri, corturi cu nelipsita bere, cu racoritoare, frigarui, sandwichuri etc. In cursul zilei de sambata va fi gatita de catre bucatari locali renumiti cel mai mare gulyas pentru motociclisti. Va fi amplasata o statie de radio in locatie “Radio Motor” care va difuza hituri rock. Enduristii vor avea o locatie separata in zona “Asul de aur” unde se vor desfasura in principal concursuri cu ATV-uri si motocross.

 

Intrarea e gratuita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dinspre Brasov se intra pe str Lt. Pais David

la sensul giratoriu se face stinga pe 1 Decembrie 1918

si podul e imediat acolo

 

de pe pod se coboara la prima sau a doua la dreapta

depinde in care parte va fi intilnirea

nu stiu exact locatia

post-3819-1149072144_thumb.jpg

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima intrunire moto organizata de o firma specializata in media.

 

 

Moama mia, ce-mi plac mie firmele astea specializate in media. Si media motociclista cand draku aveau de gand sa o informeze acesti "profesionisti"?

 

In fine, dat fiind ca noi am aflat deja prea tarziu si nici macar Univers Moto nu prea stia azi dimineatza de eveniment, asteptam cu drag si spor sa vedem intalnirea aceasta la... televizor (probabil 5 secunde la Antena 1)!

Succes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama mia, ce-mi plac mie firmele astea specializate in media. Si media motociclista cand draku aveau de gand sa o informeze acesti "profesionisti"?

 

In fine, dat fiind ca noi am aflat deja prea tarziu si nici macar Univers Moto nu prea stia azi dimineatza de eveniment, asteptam cu drag si spor sa vedem intalnirea aceasta la... televizor (probabil 5 secunde la Antena 1)!

Succes...

 

 

daca nu iese cu fitze la al bucov, eu as veni...

 

cum e vremea pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda

ploua ca lumea...

si fulgera

:P

 

S-a oprit ploaia de vreo juma de ora. Norii se risipesc si timid,timid, soarele incepe sa zambeasca. ;)

 

SA INCEAPA FIESTA!!! :cheers: :cheers: :hug: ;) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am auzit ca se tine intilnire si la Sf.Gheorghe (30 km de la Brasov) la sfirsit de saptamana poate unii sint interesatii de acea am pus topicul

pt.cei interesatii relatii la Horia Craus 0742081207

 

 

stati linistiti ca s-a anulat intalnirea. Locul de campare s-a transformat intr-un lac de toata frumusetea, din cauza ploii. Asta e. Poate data viitoare! Bafta organizatorilor si data viitoare sa se gandeasca la un loc de campare care sa nu fie inundabil in caz de vreme nashpa. In rest, daca era adevarat programul, ar fi fost probabil excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ca s-a anulat intalnirea. Locul de campare s-a transformat intr-un lac de toata frumusetea, din cauza ploii. Asta e. Poate data viitoare! Bafta organizatorilor si data viitoare sa se gandeasca la un loc de campare care sa nu fie inundabil in caz de vreme nashpa. In rest, daca era adevarat programul, ar fi fost probabil excelent.

 

Esti sigur? Am vazut o gramada de motoare pe drum care cred ca acolo mergeau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe totii

cam tirziu am gasit aceasta intilnire voiam din tot sufletul sa vin mai ales ca D.L.Y este un adevarat camarad, si nu numai

orcum daca treceti, s-au daca aveti treaba prin Bucuresti pe centura linga Pista de Carting de la Tunari circa 5km va astept la www.clubstefanesti.lx.ro

cazare, parcare in siguranta biliard ,muzica totul e la dispozitia ta . va astept .

Multumesc Razvan ca ai facut totul ca si alti colegi din Brasov sau Sfintul sa ma gaseasca

numai cu rezarvari 0741 15 77 88

va astept Viorel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietii astia din SF GHe sunt putin luati

nu vreau sa fiu mitocan dar ....

am vazut miercuri dim la tel un personaj (cica organizator) care zicea ca ce intrunire marfa vor face ei

ce credeti ca am gasit vineri seara la SF GHE ?????

o mare intrunire da cred ca era de biciclisti ca nu era nici un motor

daca tot au facut treaba cu reclama la televizor .....tot acolo trebuia dl. organizator sa zica ca nu se mai tine

ma rog ...nu stiu ce au zis cei care au venit mai de departe decat mine (eu venind din bacau)

;) :bigstar: :cheers: :cheers: :hug: ;) :P

tineti-o tot asa baieti, sunteti tari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar aici te inteleg. Sunt oameni care vin de departe, ajung seara, si in loc sa treaca la bere/mici/etc trebuie sa se gandeasca cum sa plece inapoi. Si in mod sigur ar fi ultima data cand ar merge la acea intrunire.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NISTE IDIOTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P ;) :crack:

Au venit si niste baieti de la Bucuresti si din BV,si la fel _____________________________ .Pana la urma au mers la complexul turistic Reci,si au pus corturile acolo. :hug: :cheers:

Ieri am vazut o gramada de motoare in Sf. Ghe.,rataceau prin oras,saracii. :P :P :bigstar: :cheers:

 

CE NU E IN CALENDARUL UCMR,NU MERITA ATENTIE! :ok:

 

EU UNU MA SIMT FACUT DE RUSINE,CA REPREZENTAT IN TARA ,AL ACESTUI ORAS! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NISTE IDIOTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crack: :P ;) :ok:

Au venit si niste baieti de la Bucuresti si din BV,si la fel _____________________________ .Pana la urma au mers la complexul turistic Reci,si au pus corturile acolo. :hug: :cheers:

Ieri am vazut o gramada de motoare in Sf. Ghe.,rataceau prin oras,saracii. :P :P :bigstar: :cheers:

 

CE NU E IN CALENDARUL UCMR,NU MERITA ATENTIE! :P

 

EU UNU MA SIMT FACUT DE RUSINE,CA REPREZENTAT IN TARA ,AL ACESTUI ORAS! ;)

 

:P

 

Am auzit ca se "amana" si va fi organizat peste 2 saptamani. Cine se mai duce ... ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar:

 

Am auzit ca se "amana" si va fi organizat peste 2 saptamani. Cine se mai duce ... ???

 

egluma sau in serios?

 

e u nu stiu ce sa mai zic.

 

Oricum daca as veni si nu ar fi nimic, tot nu m-as supara asa tare. Raman cel putin cu plimbarea.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...