Sari la conținut

7-8 ianuarie debut de sezon pentru noi


TaChe
 Share

Postări Recomandate

Trecusera cateva zile bune de la betivaneala de revelion, anul isi intra repede in drepturi, asa ca ne-am gandit sa incepem si noi sezonul moto.

Cand zi noi ma refer la Gigi, Radu, Tibi si subsemnatul.

 

Am urcat motoretele pe remorca, halal inceput dar asa a fost, si am plecat la Munteni, la Gigi cartierul nostru general.

Noaptea a fost foarte lunga, sunt convins ca stiti si voi: planuri :banana:, planuri :D si iar palnuri :lol:

 

Vinul bun si somul in viteza au facut noaptea sa treaca totusi pe nesimtite.

Ne-am trezit: unii mai vioi :cheers: altii :lol:

 

Am incarcat ce era de incarcat, inclusiv veteranii si am plecat la drum.

img0786y.jpg

 

Trebuie sa recunosc drumul nu arata prea imbucurator

img0787te.jpg

img0790f.jpg

 

In cele din urma am ajuns, am despachetat si ne-am pus pe asteptat.

img0822m.jpg

 

Un bac care trece din ora in ora era singura legatura intre noi si taramul visat.

img0823i.jpg

 

Pana la urma am trecut, ne-am urcat pe motoare si-am avut o zi superba. Am uitat de frig, de ploaie, de umezeala din cizme, eram pe motociclete, motocicleam.

Nimic altceva nu mai conta.

img0842t.jpg

img0851j.jpg

img0857n.jpg

img0858k.jpg

 

O pana ne-a trezit la realitate, am rezolvat ce s-a putut rezolva cu un spray si am fugit spre pensiunea unde trebuia sa ne cazam.

img0867lx.jpg

 

Ne astepta o poma procului, bonus porcul a fost mistret.

img0900j.jpg

 

L-am udat cu vin si amintirile vanatoresti ale gazdei noastre, iar intr-un tarziu ne-am bagat la somn.

 

Dis de dimineata ne-am trezit, ploaia disparuse fara urme si se anunta o frumoasa zi de primavara in ianuarie.

 

Unii filmau, altii pozau, Radu facea ce trebuie (mersi Radu!)

img0901i.jpg

 

Poza de grup

img0914x.jpg

inca una

img0916e.jpg

 

img0917t.jpg

In a doua zi aliatul nostru principal a fost "vremea".

Entuziasmul a fost la cote maxime. Unii, adica subsemnatul a luat o tranta stupida care ia mai domolit cheful insa per total a fost o super plimbare.

img0931r.jpg

img0936uu.jpg

img0966jc.jpg

img0976e.jpg

img0979h.jpg

 

PS. Mai aveam cateva poze de atasat insa softul forumului ma anunta ca am depasit limita.

Editat de ktmbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos baieti... si pe mine ma manca zilele trecute de-o iesire cu vaca pe dealuri, da bun mai fu' jinu'ars de cu o seara inainte de a doua zi nu stiam pe ce parte sa ma sui pe mobra... :banana: :cheers:

 

La mai mare !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baieti :-) si la tura din vara si acum, o intrebare nu-mi da pace, din cauza ca nu am reusit sa gasesc Munteni, cam pe unde este locul asta :cheers: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baieti :-) si la tura din vara si acum, o intrebare nu-mi da pace, din cauza ca nu am reusit sa gasesc Munteni, cam pe unde este locul asta :cheers: ?

[/quote

 

 

 

 

 

 

32 de Km fix de la Urziceni spre Constanta,saltul Muntenii Buzau,un loc in care ne-am facut noi o mica"baza"unde ne strangem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...