Sari la conținut

Univers Moto


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Vizitator ulise

Am gasit revista la chioscul de ziare de la iesirea din pasajul de la Universitate (cel din statia lui 137).Tocmai cumparasem martisoare pentru colegele mele de munca si am fost foarte bucuros ca am gasit si ceva pentru sufletul meu:). Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Banuiesc ca acum iar se va gasi cineva care sa ma critice dar asta e ....nu am ce face asa cred eu...si imi exprim parerea...parerea mea....  :) :( :)

revin, intrucat faci parte din familia redactorului sef de la ML, ai facut bine ca ai incheiat cu "parerea mea".

 

mie mi-a placut mai mult UM decat ML. are mai mult continut, e mai "suculenta", dar e mai haotica la organizare. ceea ce se va repara in curand, sunt convins. oricum voi continua sa le citesc pe amandoua, ML incercati sa scrieti articole din care sa raman cu ceva in cap, mereu am impresia ca scrieti foarte superficial si ca articolele voastre sunt o "spoiala". UM cititi codul deontologic specific meseriei dumneavoastra ca mi se face greata cand vad cum incercati sa spalati cu concurenta pe jos in paginile revistei. revin, le voi cumpara pe amandoua, le citesc pe WC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Hai sa-mi dau si eu cu parerea:

In loc sa va impinge-ti la start si sa va dati picioare si pumni, mai bine v-ati concentra la semafor ca sa nu ratati cursa de tot. Se poate totusi concura corect si in final tot steagul cu patratele va decide cistigatorul. E loc pentru toata lumea, pista e suficient de lata insa mai depinde si de concurenti...O singura observatie am de facut: Am renuntat la vechiul autoturism in momentul in care desi a devenit lucioasa, nu prea mai era nimic de citit, si aici ma refer la detalii de ordin tehnic. Nu e totusi foarte greu sa scrii proza auto moto, mai greu e sa reusesti sa combini mingiierea de ghidon cu un counter steering sanatos, si eventual diferenta pe care o face un 180/55, un 190/50 sau un 200/50.

Parerea mea.

Asfalt uscat si gropi putine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca acum iar se va gasi cineva care sa ma critice dar asta e ....nu am ce face asa cred eu...si imi exprim parerea...parerea mea....  :) :( :)

NORMAL ca se va gasi careva sa te critice..ca nu mai au loc smecherii de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau sa inteleg ca e o chestie gen Vaca Vecinului,o chestie tipic Romaneasca de care nu puteti scapa?

e capra bre da-o dracu de vaca. :( si nu te mai ambala atata, ai avut dreptate. stai calm, scandalul va disparea de la sine, daca nu il mai alimentam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambele publicatii beneficiaza in acest moment de o publicitate enorma,in parte si datorita voua,care alimentati discutiile lansate de X sau Y.Este clar ca in acest moment fiecare parte asteapta cu sufletul la gura reactiile altei parti si pt reviste,faptul ca se vorbeste despre ele,indiferent in ce fel este o mina de aur.Bravo baietilor destepti!Marketing-ul e totul intr-o afacere.Pt ca (parerea mea),pina la urma ambele reviste sunt niste afaceri inainte de pasiuni duse la extrem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NORMAL ca se va gasi careva sa te critice..ca nu mai au loc smecherii de noi.

Te`ai enervat ...nu degeaba intr`adevar...ai si tu dreptate...dar mai bine o lasi asa se va vedea in timp ce si cum deocamdata este reactia de inceput...de ce este aceasta reactia? Pentru ca UM in loc sa apara ca o revista nou normal...s`a gandit sa`si faca publicitate aruncand cu noroi ...=> reactia romanului tipic: sa se apere lovind cu o forta direct proportionala cu cea a atacului=> deformare plastica...de ce asa? Pentru ca daca cei de la ML se vor opri in a raspunde la atacuri (cred ca au facut asta deja) nu va mai fi alimentat UM si atunci vor putea amandoua sa`si dovedeasca calitatea prin articole si nu prin cine arunca cu mai mult noroi...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat si eu azi revista Univers Moto .. si mie unul mi-a placut. Felicitari celor care au participat la creearea acestei reviste. As avea si o cerere ( sugestie ) : sa faceti posibila abonarea la revista .. ca sa nu o mai caut nustiu-cat. Merci.

 

De acum inainte, eu, am sa imi cumpar ambele reviste : ML si UM. Nu mi se pare un efort prea mare ( financiar ) ... iar informatiile care se gasesc in reviste mi se par cel putin interesante, daca nu foarte utile.

 

Spor la treaba oameni buni ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie oricum mi se rupe de parerea celorlalti cu privire la calitatea revistelor ... ba ca nu e coperta nu mai stiu cum,.,, ba ca nu baga articole de nu mai stiu ce ....

 

Vorba lui John Paul, oricum o sa le cumpar pe amandoua. Ce inseamna max100.000 pe luna? nimic.

Pe mine certurile astea nu ma fac sa nu cumpar anumita revista .... pur si simplu nu ma afecteaza cu nimic. Deci asa zisa stategie de marketing: aruncatul cu noroi ... e degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat si eu azi revista Univers Moto .. si mie unul mi-a placut. Felicitari celor care au participat la creearea acestei reviste.  As avea si o cerere ( sugestie ) : sa faceti posibila abonarea la revista .. ca sa nu o mai caut nustiu-cat. Merci.

 

De acum inainte, eu, am sa imi cumpar ambele reviste : ML si UM. Nu mi se pare un efort prea mare ( financiar ) ... iar informatiile care se gasesc in reviste mi se par cel putin interesante, daca nu foarte utile.

 

Spor la treaba oameni buni ! :(

Omul are perfecta dreptate, sunt f.f.f.f.f. de acord mai ales in privinta abonamentului; ce rost are sa alerg ca dementul pana gasesc un chioscar cu creier care sa ceara reviste cu profil moto( mai ales ca 50% mi-au raspuns ca nu comanda deoarece nu se vand)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul are perfecta dreptate, sunt f.f.f.f.f. de acord mai ales in privinta abonamentului; ce rost are sa alerg ca dementul pana gasesc un chioscar cu creier care sa ceara reviste cu profil moto( mai ales ca 50% mi-au raspuns ca nu comanda deoarece nu se vand)!

Faza cu "nu se vand" imi aduce aminte de o discutie avuta cu un importaor de uleiuri, firma mare nu dau nume:

 

EU: Il intreb pe sales manager: da de ce nu aduceti produse pentru motociclete, ca aveti o gramada ..

EL: pai nu exista cerere

EU: ai adus vreodata si nu s-au vandut?

EL: nu

EU: Pai atunci de unde sti ca nu exista cerere daca nu ai adus niciodata, normal ca nu exista cerere pentru un produs care nu exista, nu?

EL: mucles ... :( pai nu se vor vinde.

 

Omu le avea pe ale lui, nu se vand ma astea de moto, ce rost are sa aduc.

D-aia stam pe loc de atatia ani in timp ce aia de afara au vant din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si eu pana la urma Univers Moto, tot la OMV-ul de unde iau si MotoLife.

Am citit-o, e misto, dar nu e mare branza (ca si MotoLife de altfel). Sa nu ma intelegeti gresit, dragi domni de la UM si ML, nu vreau sa critic, e doar o impresie, pentru ca nu ma pricep asa bine la reviste de profil si nici n-am o mare experienta cu motoarele, asa ca n-am cum sa emit o critica constructiva, si altfel de critici nu-mi plac...

Oricum, ma bucur ca avem 2 reviste de-acuma, si sper sa-si dea silinta sa-si merite banii, multi, putini, cati sint. Motociclistii cred ca le vor cumpara pe amandoua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o comparatie, cu ambele reviste in fata. Ultimul numar din ML e sensibil mai bun, din punct de vedere grafic, decat UM. Eu nu prea o mai cumparam, iar numerele mai vechi pe care le am sunt mai slabe. La continut, UM mi-a placut mai mult, am gasit mai multe chestii interesante in ea decat in ML (si am gasit si in asta, o surpriza placuta de altfel, n-o mai cumparam pentru ca era 95% din timp neinteresanta).

 

Deci o schimbare in bine s-a produs. Which is good :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...