Sari la conținut

1 mai 2006 - Accident 1 Mai


Tigo
 Share

Postări Recomandate

in ploiesti, mergeam pe marasesti spre ceoceanu si la intersectia cu str tatra imi iese din dreapta o masina care nu a facut STOP. am incercat sa franez dar nu am putut evita impactu cu masina...se pare ca lipsa d experienta si-a spus cuvantul. nu aveam decat casca la mine...fisura d rotula...acu ma recuperez :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh.. imi pare rau sa aud de accidente pe strada pe care stau .. pe Marasesti nu cred ca au fost accidente moto pana acuma, in Ploiesti.

 

Bine ca ai scapat numai cu atat, sper ca realizezi ca daca aveai si alte protectii in afara de casca ... poate nu aveai chiar nici atat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a fost doar atat.

 

Vinovatul ce a avut de spus ?

 

Motorul e avariat ?

 

vinovatA a vrut sa ma scoata vinovat...ca e motor prea puternic pt varsta mea (sub 18 ani), ori fara carnet, ori cu numar d inmatriculare fals...oricum sa ma scoata vinovat...si nu vrea sa-mi dea asigurarea :cheers:

 

motorul e putin zgariat dar cardul nitel stramb in spate... dar pot sa merg cu el si asa :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o lasa sa scape....du-te la politzie shi da declaratzie, eventual cere-i daune pt ca accidentu' s-a lasat cu vatamare corporala....

daca nu vrea sa plateasca daune tu o potzi da in judecata shi ai toate shansele sa cashtigi.

 

 

sper ca i-ai luat nr de inamtriculare daca nu au trecut mai mult de 48 de ore de la accident du-te la pol rutiera shi da o declaratzie...nu te costa nimic

Editat de rat_jawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o lasa sa scape....du-te la politzie shi da declaratzie, eventual cere-i daune pt ca accidentu' s-a lasat cu vatamare corporala....

daca nu vrea sa plateasca daune tu o potzi da in judecata shi ai toate shansele sa cashtigi.

sper ca i-ai luat nr de inamtriculare daca nu au trecut mai mult de 48 de ore de la accident du-te la pol rutiera shi da o declaratzie...nu te costa nimic

accidentul s-a petrecut in data de 1 mai...dar dosaru deja a fost trimis tribunal.

dar totusi mi se pare ciudat ca nu vrea sa-mi dea asigurarea, nu o costa nimik :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a petrecut in data de 1 mai...dar dosaru deja a fost trimis tribunal.

dar totusi mi se pare ciudat ca nu vrea sa-mi dea asigurarea, nu o costa nimik :cheers:

 

Dar e obligata prin lege. Si nu ea iti da asigurarea ci politistul care intocmeste procesul verbal. El ii ia asigurarea, si iti inmaneaza o copie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar e obligata prin lege. Si nu ea iti da asigurarea ci politistul care intocmeste procesul verbal. El ii ia asigurarea, si iti inmaneaza o copie.

Problema e că deseori polițistul nu are fotocopiator Âşi te pune să umbli tu după celălalt ca să îți dea o copie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...