Sari la conținut

Red Bull Romaniacs 2010


Glad1ator
 Share

Postări Recomandate

ba, astia(LUCI SI BIKERU') au facut echipa ca prea merg unu dupa altu :lol:

 

ieri au mers impreuna o buna bucata. Si azi o sa mearga la fel sa se ajute.

 

din pacate Michel are probleme :smoke:

The last rider still in stuck in the canyon is Michel Dumoulin from Belgium. He first has to fix his chain - then he will start his attempt to exit the canyon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Păi acum cu introducerea clasei hobby/expert single chiar nu mai înțeleg rostul clasei hobby/expert team.

Adicătelea te înscrii la hobby/expert single, mergi oricum în echipă dar nu mai ai dezavantajele hobby/expert team:

-fiecare coechipier trebuie să termine întrun minut distanță;

-în caz de probleme tehnice/medicale a unui coechipier echipa e penalizată în totalitate; așa măcar unul din echipă are șanse să termine;

-etc.

Concluzie: hobby/expert team = obsolete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi acum cu introducerea clasei hobby/expert single chiar nu mai înțeleg rostul clasei hobby/expert team.

 

Pai asta a fost si feedback-ul riderilor - s-au inscris mult mai multi la single decat la teams

Mesaj completat

____________________________

 

A castigat BIRCH!!!! Bravo lui! Merita si el ca prea a fost pe-aproape anii trecuti

Imi pare rau de Jarvis - in fiecare zi in care i-a mers motoreta i-a batut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

la 2:25 Luci trece full gaz!!!!

la 3:18 Patrick manca dintr-un rider intarziat :smoke:

la sfarsit in spatele lui Chris se vad cei doi "grei" de la haita deva - Zamfi si Grizly

Mesaj completat

__________________________________

 

 

Hobby-Rider Lucian Neaga arrives at the finish (30/06/2010 13:38:16 , GMT+3 | präserl/enduroguru)

 

The Romanian Freestyle-Snowboarder attended his very first Offroad motorcycle race - and won the Hobby-Single Class right away with more than one hour margin on his competitors! Looks as if Lucian will come back next year to go for a try at Experts...

 

 

YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Bine LUCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deși nivelul lui e cam de expert, nu hobby :smoke:

 

asta cu nivelul e o chestie foarte subiectiva.

Am vorbit in fiecare zi cu el si in afara de ziua a 2-a in fiecare zi a fost foarte foarte greu; a tras de el la maxim. S-a pregatit bine inainte, si-a pregatit motorul care i-a mers perfect (respect pentru baietii de la TopCross Ciolpani), a avut asistenta buna (respect pentru baietii de la EnduroStore)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din partea grupului de enduro " SLOW WORMS" :smoke:

FELICITARI !!!!!

PENTRU CEL MAI DUR ENDURIST DIN PITESTI.....SI IN VIITORUL APROPIAT DIN TARA!!! :cheers:

LUUCIAAAN NEEEEAGAAAAA!!!!!...

 

 

bautura ..felicitari si dansuri..la apropiata nunta dintre Adrian si Lucianaaa !!!! :lol:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu pozele, am fost cu Ovidiu Matiu si cu Adi Dragan care ne-a ajutat cu filmarea, sper ca in vreo ora sa pot posta un short video preview, cum am facut si in ziua 1, cand nu am timp de prelucrarea intregii inregistrari incerc sa fac unu pe scurt, si cand timpul imi permite sa prelucrez toata filmarea... deocamdata am pus doar pozele pe net.

 

 

Felicitari lui Lucian !!! Si sa nu uitam si de Paul Fratila si Paul Harpa aka Pictoru care au ramas sa se lupte pe jgheabul ala criminal, cred ca doar vreo 15 rideri au trecut , maxim 15 pe jgheabul ala, restul s-au intors pe alta parte. (daca au mai fost si alti romani acolo imi cer scuze, doar pe ei doi i-am recunoscut, si pe Mani care a trecut inaintea lor)

 

Pacat ca a plouat atat de tare, sigur era spectaculos si daca nu ploua ... atat de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări LUCIAN !!! ;)

 

Mă bucur pentru Chris... :cheers:

Merită această victorie...

 

 

FELICITĂRI pentru toți care au reuÂşit să termine în aceste condiții :smoke:

 

 

RESPECT.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva momente din filmarile facute ieri, Adi, cu camera de filmat a ramas undeva in partea de jos a canionului iar cand l-am chemat in locul unde trageam noi de motoarele profilor si expertilor.. nu a mai gasit drumu ;) pe jgheabul ala criminal am doar cateva filmari scurte cu helmet cam-ul, dar suficient sa se intelega cam ce a fost acolo.. in rest ffff multe minute de filmare pe coborararea aia dificila unde majoritatea veneau pe langa motor, preview-ul are doar 4 minute .. cand o sa am timp le pun si restu, dar mai am de facut si de la prolog.. si de la Ziua 1... plus ca mai am si treaba, de o saptamana nu am mai lucrat nimic ;)... gata cu distractia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand doresc sa multumesc echipei de asistenta MOTOLAND in frunte cu Romeo Duicu! Nota 10, din toate punctele de vedere!

Pentru mine a fost un concurs foarte greu...nu are legatura cu traseele de hobby pe care mi le imaginam. In astea cinci zile am trecut prin situatii destul de grele, dar ma bucur ca am ajuns la finish, locul 7 la general, loc pentru care am folosit si ultima picatura de energie care o mai aveam. Felicitari Lucian iar anul viitor pe podium la experti! ;)

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...