Sari la conținut

Help Motor Varza!


Postări Recomandate

AM primit un zzr 400 cu motoru desfacut (in vreo 4cutii)plus alte piese de la alt motor vibrochen, chiuloasa si altele.Problema este ca am ales ce era mai bun am reusit sa string motor dar cind termin de strins nu mai se misca nimc arborele ingheata,zici ca il sudeaza cineva!!! :bigstar: Am pus totul dupa carte cred! VREO idee orice e bine venit!!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM primit un zzr 400 cu motoru desfacut (in vreo 4cutii)plus alte piese de la alt motor vibrochen, chiuloasa si altele.Problema este ca am ales ce era mai bun am reusit sa string motor dar cind termin de strins nu mai se misca nimc arborele ingheata,zici ca il sudeaza cineva!!! :bigstar: Am pus totul dupa carte cred! VREO idee orice e bine venit!!!! ;)

PAi strange si tu progresiv ,selectiv si verifici de fiecare data cand strangi ceva daca se mai invarte, mai ales daca zici ca-i facut din bucati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la cineva care stie sa montese motoare, e chestie de finetzuri, nu de explicat pe forum, sunt sanse mai mari sa strici ceva daca ai doar cunostinte medii de mecanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca exista cote la sutimi pentru cuzineti (marcajele colorate de pe arbore si biele sunt pentru alegerea corecta a cotei cuzinetilor) S-ar putea ca dupa alegerea gramezii de piese mai bune sa nu se potriveasca cotele si sa stranga cuzinetii de palier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...