Sari la conținut

Bike Fest Bacau


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am fost si eu la festival... chiar daca nu am fosc ca un motociclist adevarat... am avut motocicleta... dar nu le voi uita niciodata... am microbu in sange... si promit ca o s aimi iau una cat mai repede. sunt multe de discutat despre aceasta intalnire... eu ma gandesc la cele mai negative... poate unii le stiu... altii nu le stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e putin frica sa vorbesc despre bacaul meu... pt ca stim noi ca realitatea cam doare... in bacau pot spune ca sunt numai cativa motociclisti adevarati. si din nefericire ei nu sunt printre organizatorii de festival... probabil ca daca era organizat de ei ar fi fost mai frumos... eu ma uit la cei de prin centrul tarii ce intruniri au si cum sunt oragnizate si alea alea. realitatea doare in bacau. spre exemplu eu... daca acuma imi iau motocicleta nu ma pot integra in grupul lor pt ca imi trebuie cascaval mare. pentru ca asta este realitatea. vroiam sa vad si eu la intalnire niste concursuri... sa vad toate motocicletele aliniate... pentru ce sa vii din bucuresti la bacau??? ca sa dai un ban la intrare... ca sa dormi la cort... ca sa inghetzi de frig... ca sa vezi o parada de 2lei?... pentru ce??? mai ziceam si eu sa vii in bucuresti daca aveai ce vedea... asa ca... asah pot si eu sa merg undeva si sa stau la cort in mijlocu naturii si era mai bine. scuzatzimi opinia si parerea despre viatza moto din bacau. si daca ma criticati va rog sa o faceti elevat si la subiect si cu elemente concrete. si ma doare undeva daca o sa ma injurati... aaa si inca ceva. ce daca nu am moto si am masina... eu mai intai am invatat sa conduc motocicleta si apoi masina. de la moto stiu sa conduc masina. ce daca nu scrie la profil ca nu am moto si ca nu stiu cum sta treaba... deci... mai astepti si alte pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e putin frica sa vorbesc despre bacaul meu... pt ca stim noi ca realitatea cam doare... in bacau pot spune ca sunt numai cativa motociclisti adevarati. si din nefericire ei nu sunt printre organizatorii de festival... probabil ca daca era organizat de ei ar fi fost mai frumos... eu ma uit la cei de prin centrul tarii ce intruniri au si cum sunt oragnizate si alea alea. realitatea doare in bacau. spre exemplu eu... daca acuma imi iau motocicleta nu ma pot integra in grupul lor pt ca imi trebuie cascaval mare. pentru ca asta este realitatea. vroiam sa vad si eu la intalnire niste concursuri... sa vad toate motocicletele aliniate... pentru ce sa vii din bucuresti la bacau??? ca sa dai un ban la intrare... ca sa dormi la cort... ca sa inghetzi de frig... ca sa vezi o parada de 2lei?... pentru ce??? mai ziceam si eu sa vii in bucuresti daca aveai ce vedea... asa ca... asah pot si eu sa merg undeva si sa stau la cort in mijlocu naturii si era mai bine. scuzatzimi opinia si parerea despre viatza moto din bacau. si daca ma criticati va rog sa o faceti elevat si la subiect si cu elemente concrete. si ma doare undeva daca o sa ma injurati... aaa si inca ceva. ce daca nu am moto si am masina... eu mai intai am invatat sa conduc motocicleta si apoi masina. de la moto stiu sa conduc masina. ce daca nu scrie la profil ca nu am moto si ca nu stiu cum sta treaba... deci... mai astepti si alte pareri.

 

 

Cred ca fiecare dintre noi ar trebui sa invatam sa respectam fiecare idee si parere proprie a unui semen de-al nostru si sa nu ne speriem ca am putea fi criticati in vreun fel....

 

deci nu am de gand sa critic.....in primul rand imi pare rau ca nu am ajuns la intrunire....placerea cea mai mare pt mine este merg pe motor asa ca pe unde ma poarta el...sau eu, depinde din ce unghi privesti..., este o placere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca este o placereeeeeee fffffffffff mare sa mergi pe motor... si oricunde merge e fff bine. e doar o perere si ma puteti critica sau sa faceti ce vreti voi. dar eu am zis afirmatiile alea dintr-un alt punct de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea de la Bacau se depreciaza pe an ce trece, e vizibil asta incepand de acum 2 ani cand am fost ultima data. Ai dreptate cu banii care se invart, e vorba de multi bani si de putin motociclism. Din pacate multi care sunt din zona si n-au bani de gaz merg la Bacau. Cu clubul...:banana: ai dreptate iar dar tu stii mai bine, esti in oras cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost........de distrat m-am distrat ca m-am intalnit cu prieteni multi...........dar la capitolul organizare..hmmmmmmm............din ce in ce mai rau........

o sa urmeze pozele mai tarziu.......iasiul si romanul au facut showul ca de obicei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respect pt iasi... au venit multi si au facut si show... in special cei cu enduro si bodo(cred ca asa ii zice)

Nu stiu de unde atat respect pentru ,, baietii" din Iasi. Am fost campat langa ei si s-au comportat EXECRABIL. Nu numai ca au turat motoarele si le-au pocnit pana la 5 dimineata vineri spre sambata, dar au incercat sa faca asta si sambata spre duminica cand toti se odihneau pentru a putea merge acasa a doua zi. In special ,,talentatii" BODO si FLEICA. Pana la scandal nu a mai fost decat o miscare. Poate ca au sunt motociclisti buni, dar ca oameni sunt niste MIZERII. ,,Domnilor" BODO si FLEICA, ati demonstrat ca sunteti niste idioti care nu meritati atentie nici cat unor viermi. Eu sunt cel care a venit la voi la ora 4.30 dimineata si v-am spus ca va dau foc. Imi pare rau ca nu am apucat, dar poate la intrunirea viitoare. SA VA FIE RUSINE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni nu e nimeni care sa spuna si ceva de bine dspre acesata intrunire?eu nu am fost si am citit de curiozitae acest topic dar nu am vazut nimic de bine Oare a fost atat de nasol? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e alta... ca daca erai mototiclcist adevarat inca din timpul anilor 90, cand mergeai pe mobra si pe ij si pe minsk intelegeai ce se vrea de la o intalnire... asa ca sa sui direct pe o japo din prima si sa zici ca esti motcicilst mai bine stai acasa si te uiti la campionatul mondial. de ce nu au fost concursuri? de ce nu o pus motocicletele bot in bot si sa dei un burn adevarat??? de ce nu au facut miss choper, miss japo, miss street fighter... oare de ce??? va zic eu de ce... de al o vreme cand toate "pasentele" ti-au iesit nu mai are rost sa te zbati... daca ai atins un scop, restul nu mai conteaza... poate ca la anu se va vedea daca o sa mai iasa pasentele. eu am intrat cu masina pe insula fromos, ca vroiam sa fac ceva special acolo... vroiam sa fac si eu un concurs cu motociclistii... dar nu am putut pt ca atmosfera era .... nu stiu de ce? chiar... daca tot veni moementul...... de ce nu au stat sefii clubului la intrare??? sa ii intampine pe cei veniti??? sa le zica o vorba o alea alea??? asa e frumos. ca si cum ai veni in vizita la cineva si intri pe usa si faci ce vrei in casa la om. cam asa ceva a fost. stai la intrare si te intampina 4 ametite in fusta si itzi pune o stampila pe mana. am sa mai spun mai multe... daca vreti voi... eu nu prea stiu care e treaba cu mototiclismul in bacau... nu stiu... parca se duce de rapa... nu e vb ca nu sunt motociclete... dar e vb de prorpietari... am sa va zic mai incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost vineri si sambata, nu am dormit acolo,

nu prea am gasit bere fara alcool !!...

politia m-a stresat putin... oprit fara motive, urmarit cu girofar si piuitoare pt o depasire pe banda continua (nu m-a prins)

multi localnici care injurau motocilistii din diverse motive...

 

imi pare rau de scena aia care s-au chinuit sa o monteze... pt ca oamenii nu prea se chinuiau sa se deplaseze pana acolo asa ca a fost cam slabut la concerte, concursuri, etc...

show pe insula au facut mai mult baietii de la iasi...

am tot asteptat un concurs o treaba funny ceva... dar nimic

 

acrobatiile de pe centru au fost ok... tot respectul pentru cei doi (localnici sau de aproape cred) care mi s-au parut mai buni decat nenea de pe ktm pe care il stiu din prea multe locuri

 

nu pot sa spun ca nu mi-a placut, s-au adunat ceva motociclisti, aveai ce vedea, de baut era destul, muzica era, aveai unde sa pui cortu, toaletele erau ok, aveai unde sa rupi motoru

lucrurile care deranjeaza sunt la toate intalnirile de genul asta, m-am obisnuit si nu ma mai plang pt orice... e bine sa existe diversitate

 

pt mertan: imi pare rau ca vezi lucrurile asa, sunt din roman si aici e aceeasi impresie... totusi mai bine lasi comentariile daca nu ii cunosti pe baieti, ia-ti motor si sunt convins ca ai sa te integrezi foarte repede... si daca nu reusesti atunci poti sa arunci cu rahatel in ei... nici eu nu ii cunosc dar spun din punctul meu de vedere pt cei care fac genu asta de comentarii la mine in oras

depinde acum si ce motor iti iei... era la intrunire un tip de la mine din oras care era foarte suparat ca nu am venit cu grupu lui de chooperisti... pai cum frate sa stau in spate la o rusoaica cu ataj ca nici nu mi se raceste motoru cum trebuie la viteza aia...

si tot asa nu pot sa merg cu baieti care trec de 200km/h in localitate...

 

cred ca revin cu foto

Editat de bodox2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din Bacau si am bagat de seama ca treaba merge tot mai prost de la an la an.

Totusi, nu asta e subiectul topicului... Hai sa punem si niste poze. Cred ca ar fi mai interesant. Eu nu am fost la adunare, pentru ca sunt la cateva mii de km distanta, la 50 de grade si ceva gloante pe la urechi. Pozele de pe la adunari imi aduc putina liniste si ma mai relaxeaza pana ajung acasa sa ma sui si eu pe motor si sa dau o tura...

Va rog, chiar nu a facut nimeni poze???

Va fac cu farul din Irak...

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...