Sari la conținut

Care E Viteza Max La Minsk


doggy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am atins mach1 cu minsk-ul pe A2 :D si m-a depasit marmota lu` csman :banana: . acu pe bune , imi place ideea ca un minsk poate merge tare , dar cum frate cum(ce modificari ?) ? macar viteza de coaziera 85-90 poate avea fara a fii stresat motorul pra tare ? :banana:

Editat de Metallbyker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu ... si marmota ???

 

Lasati frate viteza... :D

Cu ETZ-tul abia ating 110... si atat scrie in talon...

Asa ca daca la Minsk scrie 85 atat este...

 

Apropo..la scoala de soferi am mers numai intr-o curte .. zis poligon...

Nici 50 la ora nu aveam cum sa ating... Dar na..unii merg cu 130!!! :banana:

anul acesta in Timisoara am vazut 2 Minsk-uri... Restul cred ca mergeau foarte tare ca nu le-am vazut!!!

:banana: :banana: :banana: :baldy: :blbl:

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

bai oameni buni... minsku' e capabil de 130 si chiar mai mult, depinde de fiecare om daca vrea sa bage atatia bani in el incat sa ajunga la performanta asta! clar, scurt si la obiect! si rog habarnistii care intreaba de 2-3 ori la acelasi surub: "pe ce parte se desface???" sa taca dreq din gura! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai oameni buni... minsku' e capabil de 130 si chiar mai mult, depinde de fiecare om daca vrea sa bage atatia bani in el incat sa ajunga la performanta asta!

 

Daca tu imi arati un Minsk modificat , si argumentat ce modificari au fost facute cu poze si numere de romania ai o lada de bere!!! aaa.. am uitat ..si care merge cu 130 km/h !!!!! ....

Fac concurs cu orice Minsk!!! :banana: Care ma depaseste are bere!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez din almanahul auto '73

 

"Motoreta romaneasca Mobra participa la competitiile sportie interne :campionatul republican de viteza pe circuit, campionatul de regularitate si rezistenta, campionatul national de motocros. Sportivii nostri de la diferite cluburi si asociatii au adus o serie de modificari acestui vehicul sporindu-i simtitor performantele. In mod practic, o motoreta Mobra 50 preparata pentru campionatul de viteza, poate atinge 115 km pe ora"

 

deci ce nu se realiza atunci cand existau piese noi se poate face acum cand se lucreaza cu toate vechiturile.

ca sa ma conving vreau sa vad si eu mobra care duce mai mult de 115 si nu-i crapa motorul dupa 2-300 de kilometri.

si cand vorbim de modificari nu ma refer la motor de mobra pus pe alt cadru mai usor sau alt motor pus pe cadrul de mobra ca atunci nu mai vorbim de modificari aduse mobrei ci de o corcitura

 

/index.php?...topic=39279&hl=

asta e topicul unde se abereaza despre vitezele astronomice la care ajunge mobra.

sa moara mama daca nu ma duc si eu la baiatul asta cu minskul... de fapt nu, ma duc cu voshodul ca e mai mare sa mi-l faca hayabusa

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...