Sari la conținut

Star Touring & Riding


bikertibi
 Share

Postări Recomandate

Pai nici nu ma asteptam la altceva. Seamana tare cu motorul tau :D

 

Asa ca idee e fain, dar dupa gustul meu nu e prea bine finisata.

Intai si intai nu imi place cum arata suportul seii. Prea mult fier pe acolo degeaba. Daca sunt suporti pentru o geanta de piele Ok, dar trebuia sa puna si geanta.

Nu-mi place nici cadrul care sustine aripa spate. Tot asa, dupa gustul meu as fi lasat aripa curata fara ornamentele alea.

Vopseaua e cam ciudata. Pare o motocicleta neterminata. A vopsit etrierul, furca fata, aripile si capacele laterale cu negru mat, dar a lasat tamburul ala nevopsit (ar fi mers tot negru mat), capacele de la cilindri trebuiau si ele vopsite si bineinteles trebuia sa se ocupe si de rezervor. Asa arata ciudat cu vopsea lucioasa pe rezervor si restul cu vopsea mata. Ar fi fost smecher sa faca rezervoul two tones (negru mat in partea de jos si negru lucios in partea de sus) sau niste ghost flames (baza negru mat si flacarile facute cu negru lucios) sau poate pinstripes rosii sau argintii tot pe un rezervor mat. Sau nah, putea sa nu fie culoare mata deloc, ideea e sa fi fost ceva unitar.

 

Una peste alta motocicleta ta arata de 100 de ori mai bine. Mi-a placut si ideea de culoare la tine - jumatatea stanga all black, jumatatea dreapta aerograf... tu ti-ai asortat si saua si casca cu restul motocicletei nu numai rezervorul cu aripile :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nici nu ma asteptam la altceva. Seamana tare cu motorul tau :D

 

Asa ca idee e fain, dar dupa gustul meu nu e prea bine finisata.

Intai si intai nu imi place cum arata suportul seii. Prea mult fier pe acolo degeaba. Daca sunt suporti pentru o geanta de piele Ok, dar trebuia sa puna si geanta.

Nu-mi place nici cadrul care sustine aripa spate. Tot asa, dupa gustul meu as fi lasat aripa curata fara ornamentele alea.

Vopseaua e cam ciudata. Pare o motocicleta neterminata. A vopsit etrierul, furca fata, aripile si capacele laterale cu negru mat, dar a lasat tamburul ala nevopsit (ar fi mers tot negru mat), capacele de la cilindri trebuiau si ele vopsite si bineinteles trebuia sa se ocupe si de rezervor. Asa arata ciudat cu vopsea lucioasa pe rezervor si restul cu vopsea mata. Ar fi fost smecher sa faca rezervoul two tones (negru mat in partea de jos si negru lucios in partea de sus) sau niste ghost flames (baza negru mat si flacarile facute cu negru lucios) sau poate pinstripes rosii sau argintii tot pe un rezervor mat. Sau nah, putea sa nu fie culoare mata deloc, ideea e sa fi fost ceva unitar.

 

Una peste alta motocicleta ta arata de 100 de ori mai bine. Mi-a placut si ideea de culoare la tine - jumatatea stanga all black, jumatatea dreapta aerograf... tu ti-ai asortat si saua si casca cu restul motocicletei nu numai rezervorul cu aripile :)))

Ahoi!

Mie imi place ca e asa rudimentara si pentru faptul ca pare neterminata :D

Multumesc frumos de compliment, dar a mea nu se poate compara cu asta. Eu n-am asa nivel avansat, fac totul doar din joaca si placere. Nu ma consider profesionist ci doar amator!

» Post actualizat in 06 Feb 2015 09:09

Abia astept sa imi termin Raiderul....Deocamdata astept Power Commander-ul si 2 emulatoare.Intre timp i-am pus evacuare Cobra dragsters si Barons big air.

Ahoi!

Apoi astept sa vad si eu rezultatul, sunt curios cum arata Cobra dragsters si Barons big air.

Le-ai montat, daca da pune niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

@Motorius altfel arata cu esapamentul asta, mult mai "sexy". Dar cum de e nevoie de doua filtre? Ce fel de "carburator" e acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare Star Riders!

Am si EU o intrebare?

Ati montat, careva, alarma pe motor?

Chair as vrea sa imi instalez pe a mea o alarma ca sa stau linistit.

Daca da, va rog sa-mi furnizati si mie niste sugestii de marci si tipuri de alarme care se potrivesc. Multumesc anticipat!

Am mai citit EU pe forum despre alarme, dar sunt curios daca aveti ceva dedicat.


» Post actualizat in 28 Mar 2015 12:15

Salutare Star Riders!

Am si EU o intrebare?

At I montat careva alarma pe motor.

Chair as vrea sa imi instalez pe a mea o alarms can sa stay linistit.

Daca da, va rog sa-mi furnizati si mie niste sugestii de Marci si tipuri de alarms care se potrivesc. Multumesc anticipat!

Editat de PsychoVy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare Star Riders!

Am si EU o intrebare?

Ati montat, careva, alarma pe motor?

Chair as vrea sa imi instalez pe a mea o alarma ca sa stau linistit.

Daca da, va rog sa-mi furnizati si mie niste sugestii de marci si tipuri de alarme care se potrivesc. Multumesc anticipat!

Am mai citit EU pe forum despre alarme, dar sunt curios daca aveti ceva dedicat.

» Post actualizat in 28 Mar 2015 12:15

 

Eu am avut alarma si am dat-o jos.

 

Alarma nu era de cine stie ce calitate, dar problemele s-ar putea sa fie comune si la alarmele mai smechere.

 

In primul rand, daca puneam prelata pe motocicleta si peste noapte incepea sa bata vantul mai tare, din cauza miscarii prelatei se declansa si alarma. M-au injurat niste vecini pe tema asta asa ca am pus-o pe silence. Chestia e ca asa nu prea mai avea niciun efect. Imi bipaia mie in casa pagerul, dar daca dormeam oricum nu l-as fi auzit. Idea era sa tipe alarma daca misuna cineva pe langa motor si sa atraga atentia.

 

Mi s-a intamplat sa parchez motocilceta pe undeva in centru. Loc ingust si ca atare toti pietonii treceau foarte aproape de ea. Asta a facut sa tot bipaie rahatul ala de senzor de proximitate pana mi-a consumat toata bateria (am lasat-o si eu de dimineata pana dupa amiaza).

 

Dupa faza asta am scos alarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si mu merge sa fie pusa pe un anumit modul ceva sa facă gălăgie numai când se activează perimetrul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am zis, alarma mea nu era foarte smechera.

 

Avea si senzor de inclinare si senzor de proximitate si senzor de miscare, dar nu prea avea reglaje. Trebuia sa ma multumesc cu variant default si nu a fost buna pentru ce vroiam eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...