Sari la conținut

Cum Se Schimba Mansoanele De La Ghidon?


Postări Recomandate

Mi-am luat o pereche noua de mansoane (daca asa le zice) http://www.louis.de/_209a1a3cf25c1d14aa919...&TITLE=10019943 si as vrea sa le montez. Cum se face? Nu as vrea sa le dau pe alea vechi jos si sa ma trezesc ca nu le pot pune pe astealalte ca lumea, ca stiu eu ce lipseste sau nu am facut bine.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat o pereche noua de mansoane (daca asa le zice) http://www.louis.de/_209a1a3cf25c1d14aa919...&TITLE=10019943 si as vrea sa le montez. Cum se face? Nu as vrea sa le dau pe alea vechi jos si sa ma trezesc ca nu le pot pune pe astealalte ca lumea, ca stiu eu ce lipseste sau nu am facut bine.

 

Mersi!

 

 

cel mai usor le poti pune daca ungi interiorul mansonului cu ceva unsuros cel mai indicat ar fi uleiul si astfel intra foarte usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mansonul de acceleratie este pus pe un plastic si trebuie dat jos demontind suportul pe care este butonul rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai usor le poti pune daca ungi interiorul mansonului cu ceva unsuros cel mai indicat ar fi uleiul si astfel intra foarte usor.

 

e total contraindicat sa pui ulei sau vreo alta unsoare (mai ales in dreapta). o sa iti patineze acceleratia ca draq

ce mai bine e sa fie incalzite (sau cu o solutie de apa cu sapun, aluneca da dupa ce se usuca nu mai patineaza)

 

kuxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='kooksee' date='Jun 12 2006, 10:51 PM' post='418734'

Incearca sa departezi un pic mansonul de ghidon si pune un pic de ulei. Dupa aia merge prin rasucire. la mansonu din dreapta sa rotesti invers decat accelerezi. Orice ai face NU LE TAIA PE ALEA VECHI s-ar putea sa nu se potriveasca astea noi. Dupa aia udale ca apa se usuca si nu iti va crea probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pune ulei ca dai de dracu. O sa accelerezi si se invarte mansonu pe plasticu' ala. Incearca sa incalzesti masnsonu pentru a deveni mai elastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

nu trebuie sa desfaci comenzile !!!scoti greutatile din capetele ghidonului(inbus sau torx) , tai mansonul vechi cu un cutter, dai cu un pic de apa cu sapun si-l tragi pe ala nou.

am luat un set de mansoane gen rizoma si la acceleratie a venit cu tubul de acceleratie de aceea aveam nevoie de aceste informatii dar am rezolvat Multumesc oricum

 

Mansoanele ies in 2 secunde si in 4 le pui pe cele noi cu aer comprimat.

:peace: ms frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...