Sari la conținut

Kawasaki kz750r


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa trec la ceva mai maricel si ma gandeam ca poate ma puteti ajuta.Am gasit un Kawasaki kz750r din 83 pe bikeshop.M-as duce dupa el sa il iau dar intai vroiam cateva specificatii sau macar pro si contra. Apreziez mult ajutorul,nu as vrea sa o iau si apoi sa nu gasesc piese sau sa fie o pain in the ass de intretinut...Adaug poze cu ea si inca o chestie (capacul de la aprindere am inteles ca ar lipsii sau nu functioneaza aprinderea cum trebuie... DECI? Astept sfaturi! :)

post-20716-1267979985_thumb.jpgpost-20716-1267980018_thumb.jpgpost-20716-1267980059_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aia e o motocicleta care valoreaza greutatea ei in fier. Adica vreo 70 de euro. Mai bine cum zicea si Alex, o comunista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Poate ca o valora greutatea ei in fier, dar a fost si este un model superb de la Kawasaki.

Problema e ca, la fel ca la orice motocicleta veche trebuie sa o iei de la cel mai mic surub, sa o cureti, sa o vopsesti, sa bagi bani in ea(destul de multi daca vrei un moto doar pentru mers). Eu am un XJ650 din 82 si am bagat destul de mult in ea, nu pentru ca ar fi cine stie ce motor ci pentru ca imi place si e deosebita.

 

Asa ca tu alegi :blink:

 

PS: Comparatia cu comunistele nu isi are rostul avand in vedere ca si in starea aia jalnica KZ-ul ala merge mai bine decat multe comuniste puse la punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu piese cred ca va fi mai greu. Este important s-o cumpari functionala si completa, fara piese lipsa.

 

LE: nu e inmatriculat?

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...