Sari la conținut

CHEF Deschidere Sezon - aniversare FREE BIKERS


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Clubul FREE BIKERS din Hunedoara , implineste in luna Mai 2010 , 1 an de existenta oficiala .

Cu ocazia acestei ocazii , ne-am gandit sa facem un 2 IN 1 =

CHEF DESCHIDERE SEZON 2010 + ANIVERSARARE 1 AN de existenta FREE BIKERS

 

In concluzie , va invitam cu mic cu mare , sa luati parte la petrecerea noastra ............

DUPA cum v-am obisnuit la noi la festival , ne plac locatiile cat mai ,, virgine '' , si de aceasta data am ales la fel ........

........ un loc haiducesc , intre satele Ribita si Ribicioara ,la 10 km din orasul BRAD ( jud. Hunedoara )

 

acolo vom fi doar noi si natura :

 

Cand am fost sa vizitam locatia , era inchisa , era ca dupa gratii :

post-11187-1268682299_thumb.jpg

post-11187-1268682545_thumb.jpg

 

poze de ansamblu cu locatia :

post-11187-1268682649_thumb.jpg

post-11187-1268682697_thumb.jpg

 

in caz de doamne feri avem terasa acoperita :

post-11187-1268682858_thumb.jpg

 

cos de gunoi , sa nu poluam natura :

post-11187-1268682223_thumb.jpg

 

daca va fi caldura loc de scaldat - o mica cascada :

post-11187-1268682151_thumb.jpg

 

cum sa sarbatorim 1 an fara un loc de BURN OUT

post-11187-1268682600_thumb.jpg

 

ca sa nu patiti ceva locatia va fi supravegheata video de FREE BIKERS

post-11187-1268682821_thumb.jpg

 

 

CUM SA AJUNGETI LA LOCATIE ?

** care veniti dinspre DEVA -- BRAD :

iesiti din Brad spre Oradea , si dupa 6 km , veti vedea indicatoare DREAPTA -- RIBITA , faceti dreapta si tineti drumul numai inainte 4 km pana la locatie .

** care veniti dinspre ARAD - ORADEA - VARFURI :

treceti de Tebea , si inainte de Brad cu 6 km , veti vedea indicatoare STANGA -- RIBITA , faceti stanga si tineti drumul tot inainte 4 KM pana la locatie .

** aveti aici HARTA , ca sa nu va incurcati dupa explicatiile scrise :

post-11187-1268682584_thumb.jpg

 

drumul a fost proaspat asfaltat special pt aceast eveniment , ca sa se poata merge cu orice gen de motocicleta :

post-11187-1268682098_thumb.jpg

 

CAZAREA se va face la corturi

VA punem la dispozitie :

** BAUTURA TRADITIONALA - TUICOMICINA cata puteti duce +

** + 6 gratare , sa aveti unde sa pregatiti fiecare , ce aduceti de acasa de haleala : carnati -- mici -- gratare -- etc

** lemne pt gratare , + un FOC DE TABARA in fiecare seara .

 

ERA SA UIT sa precizez data .........hmm...........14 - 15 MAI 2010

 

VA ASTEPTAM !

 

 

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERA SA UIT sa precizez data .........hmm...........14 - 15 MAI 2010

 

RESPECT

 

Aici fac o precizare:cheful v-a fi in data de 15-16 MAI 2010.Achim are o scuza:in data de 14 este programat altceva.

In imprejurimile locatiei exista si traseu pentru endureala(aviz amatorilor).Pentru cei care doresc o plimbare sa vada locuri pitoresti se poate vizita:

 

- Biserica ''Sf.Nicolae'' din Ribita,construita pe piatra bruta si dateaza de la sfarsitul sec.XIV.

- Manastirea Crisan

- Casa memoriala Crisan,unul dintre conducatorii rascoalei taranilor din Transilvania(1784)

- Casa muzeu ''Lada de zestre"

- Cheile Ribicioarei-rezervatie naturala

 

Va asteptam.

RESPECT :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm ... suna interesant, mai ales ca pana acolo imi pot face drumul cu vreo vreo 3-4 traversari interesante peste Apuseni. Ramane sa vad cum voi sta cu timpul.... deocamdata .... spun ca e foarte posibil sa apar :bounce: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm ... suna interesant, mai ales ca pana acolo imi pot face drumul cu vreo vreo 3-4 traversari interesante peste Apuseni. Ramane sa vad cum voi sta cu timpul.... deocamdata .... spun ca e foarte posibil sa apar :bounce: :)

 

Cu vin cu tot :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ma, nebunilor!..iar va adunati la o bauta??...na stai asa, ca vin si io! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ma, nebunilor!..iar va adunati la o bauta??...na stai asa, ca vin si io! :bounce:

 

Sa ne vedem cu bine ,RESPECT :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... musai, doar nu ne-om desidrata :P

io nu vin...ca mi frica...cine stie ce om mai face pacolo...cine stie ce o mai iesii d'acolo... :) NOTTT

sa ne videm cu bine...si vb lu' adi, pana acolo e ceva coclau de batut la roata... :)

Mesaj completat

..ma, nebunilor!..iar va adunati la o bauta??...na stai asa, ca vin si io! :bounce:

noi sa bem...NICIODATA :lol:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu vin...ca mi frica...cine stie ce om mai face pacolo...cine stie ce o mai iesii d'acolo... :lol: NOTTT

sa ne videm cu bine...si vb lu' adi, pana acolo e ceva coclau de batut la roata... :P

Mesaj completat

 

noi sa bem...NICIODATA :)

...nuuu, voi nu beti!...voi asimilati prin cai nebanuite cantitati incomensurabile de licori bahice!...uai, ce ma doare capul de la atita efort cerebral... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine...poate venim !

 

VA ASTEPTAM cu farurile aprinse si cu :bounce:

+ ca voi veti avea parte si de o plimbare frumoasa pana la noi . Si drumul care il veti parcurge chiar este unu dintre cele mai bune din tara :P

 

SA NE VEDEM CU BINE !!!

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NE ANTRENAM LA GRATARE ,

post-45545-1269445140_thumb.jpg

Mai intorcem o data tuica , sa-i crestem gradele - 60 ' - 61 ' - 62 ' - 63 ' - 64 ' ............

 

 

VA ASTEPTAM LA CHEF !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, of mai mai ... abia astept :) in Brad am stat 5 ani (parinti lucrau la geologi) si pot sa va zic ca zona e super super si mai ales oameni. Mai da niste detali despre tuicomicina aia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sooper tare.poate imi conving niste tovarasi sa facem un drum pana acolo.ar fi bestial..am trecut doar cu masina odata prin zona aia..demult demult

Mesaj completat

sooper tare.poate imi conving niste tovarasi sa facem un drum pana acolo.ar fi bestial..am trecut doar cu masina odata prin zona aia..demult demult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vin din sud recomand traseul Alba Iulia, Slatna, Abrud, Campeni, Brad (Tara Motilor) e mirifica zona, drumul l-am facut sata toamna cu masina si era in conditi bune, un pic cam ingust de la campeni la brad dar merita vazuta zona (mocanita din abrud - campeni) casa memoriala horia closca si crisan ... muntele gaina (targu de fete)... ehe multe multe. Poate punem la cale o plecare si noi din bucuresti (aviz celor cu pasager) care merg cat de cat in limita de viteza :blink: eu cu mandra si inca un prieten cu mandra lui 90 % merge. Bafta

post-49549-1270709284_thumb.jpg

post-49549-1270709472_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Of, of mai mai ... abia astept :D in Brad am stat 5 ani (parinti lucrau la geologi) si pot sa va zic ca zona e super super si mai ales oameni.

Mai da niste detali despre tuicomicina aia ;)

 

Despre TUICOMICINA , ce pot sa spun ................. e pregatita o damigeana .... :agree: , iar pe langa mai avem si alte licori bahice .

Am pregatit si GRATARELE sa aveti pe ce sa preparati gustarile pe care sa le aduceti .

 

Suntem in intense pregatiri cu restul detaliilor : trasee - offroad / road , obiective turistice , ceva surprize ,

Incercam sa vb si ,, sus '' sa avem CANICULA in wekend .

 

SA VINA DISTRACTIA !!!

 

Va asteptam LA CHEFUL ANIVERSAR -- 1 AN de Free Bikers !!!

Editat de samir-hd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai avem de pregatit mici detalii si,...sa-nceapa cheful :P Daca doriti sa nu luati cu voi mancare si bautura de acasa,se poate achizitiona de la PLUS( la iesire din oras,dinspre Deva si la intrare,dinspre Oradea) din Brad.Pentru a ajunge mai usor la locatie,maine fi montate niste indicatoare din carton,cu scris rosu( chef MOTO) iar daca nu va descurcati,intrebati in Ribita unde se organizeaza cheful motoristilor si oricine va poate indruma.Pentru nelamuriri va rog sa ma contactati 0744.151.201.

Sa speram ca vremea v-a tine cu noi.

Drum bun si sa ne vedem cu bine :)

 

RESPECT.

lucian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ULTIMELE DETALII :

 

 

Repet sa nu se faca confuzie :

acuma este doar un CHEF ANIVERSAR ( FREE BIKERS implineste 1 an ) - chef dechidere sezon !!!

 

Este invitat oricine doreste sa ia parte la acest CHEF !!!

- va canta muzica buna si ne vom distra pana dimineata , seara vom face foc de tabara , va iesii un mic iures .

NOI aducem gratarele unde sa avem toti unde sa prajim carnea , fiecare sa isi aduca de acasa de mancare !!!

 

Normal cheful este de Sambata pe Duminica , dar noi suntem de vineri dupamasa acolo pt ptregatiri .

Fiecare va venii cand doreste , fiind bine primit la orice ora din zi sau noapte .

 

-- VOM AVEA acolo si un mic bar , unde veti putea cumpara bere - sucuri , la preturi accesibile .

 

 

VA ASTEPTAM LA CHEF !!!

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ... ? cum a fost ? poze / eu eram prezent dar am niste probleme de sanatate (cu dantura) si nu am voie pe moto :D( deloc.

Mesaj completat

deci cum a fost? nu cred ca nu a imortalizat nimeni momentul... poze poze poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...