Sari la conținut

10 aprilie - plantare copaci


Eliadar
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Haywood Yablomme

Sebastian Petre

Participa la Prima Plantare din Tara lui Andrei!

Publicat de Sebastian Petre (joi, 18 martie 2010)

 

Sambata, 10 aprilie, va avea loc prima plantare a copacilor acumulati pe TaraluiAndrei.ro

 

 

De la lansarea platformei Tara lui Andrei si pana acum, 9300 de cetateni inregistrati pe site au acumulat puncte care s-au transformat in peste 10.600 de copaci pe care Petrom si-a asumat responsabilitatea de a-i planta.

 

 

Odata cu primavara, a venit si prima ocazie cu care acesti copaci vor fi plantati, si in care te poti implica pentru a culege roadele activitatii tale de pana acum pe TaraluiAndrei.ro

 

 

Fii voluntar la plantare

 

 

Plantarea va avea loc pe 10 aprilie, langa Ploiesti, pe centura de vest a orasului, intr-un loc ales pe criterii de eficienta si durabilitate. Am ales acest oras pentru ca are doar 7 metri patrati de spatiu verde pe cap de locuitor si deci cea mai mare nevoie de copacii pe care ii vom planta.

 

 

Inscrie-te ca voluntar la plantare completand formularul de pe plantare.taraluiandrei.ro.

 

 

Am cautat in situ asta alcatuit cam la repezeala si am reusit sa aflu unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plantarea va avea loc pe 10 aprilie, langa Ploiesti, pe centura de vest a orasului, intr-un loc ales pe criterii de eficienta si durabilitate. Am ales acest oras pentru ca are doar 7 metri patrati de spatiu verde pe cap de locuitor si deci cea mai mare nevoie de copacii pe care ii vom planta.

Adica fix langa rafinariile Petrom? Ce surpriza... Nu m-ar mira a fie si proprietate privata a unor jmecheri de la Petrom, vor vile aproape de job dar si verdeata sub geam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ei platesc ... ei aleg locu :rose:

Asta cu vilele e o ipoteza OK ...

dar peste 30 de ani taie padurea si o vand :rose:

 

Oricum una peste alta ne plimbam, le mancam micii, plantam, rau nu are ce sa ne faca!

Editat de Fanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Oricum una peste alta ne plimbam, le mancam micii, plantam, rau nu are ce sa ne faca!"

 

Fanele , ti-e gandul la mici , sa n-arsuri la intoarcere , merg si eu sa le plantez imbuibatilor de la Petrom cativa arbori , de dragul celorlalti motorizati ce vor veni ! de mici nu ma ating , sunt la dieta ! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt in vacanta de Paste ....

O sa ne contacteze dupa :lol: cand avem burta mai plina!

 

Mai asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inscris si eu, sa vedem ce o iesi!:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copacu' ala poate sa fie in curtea oricui, oxigen da si la vecini. Din cate am inteles Petrom chiar a impadurit niste zone, ceea ce ete laudabil, asa ca, I'm in dupa test drive-ul de Harley.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba asta s-a intamplat si anul trecut la Ploiesti si s-au plantat 10 ha, au fost ceva oameni maimult de pe la cluburile montane,m a iesi fain si s-a facut treaba. Sper sa fim cat mai multi si cat mai multe actiuni dastea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost selectat pintre participanti :blink:

Am primit pe mail !

 

Oricum ca un om vigilent mi-am facut si alt program ... cu mici si bere :huh:

E ziua prietenului John si ma duc la el :D

 

Oricum vremea se anunta a fi ploioasa !

 

Success la plantat daca va numarati pintre fericiti alesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost sunata si am sa merg, la o adica vorba unuia ce a postat mai sus, chiar daca se planteaza intr-un loc, asta nu inseamna ca nu beneficiaza si altii de avantajul ...de a respira un dram de aer curat. :blink:

O zi buna si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Cum fu ?

Cum au fost mici ?

Ati facut targetul de plantari ?

Deja e aerul mai proaspat .... de la voi sau de la ploaia de sambata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

Cum fu ?

Cum au fost mici ?

Ati facut targetul de plantari ?

Deja e aerul mai proaspat .... de la voi sau de la ploaia de sambata ?

Buna!

 

A fost foarte ok.

Organizarea a fost buna!

"Targetul"de plantari s-a atins, intr-o anumita masura, asta pana cand ne-a "amenintat"ploaia.

In concluzie, actiunea asta sociala a fost o experienta faina, a fost multa lume si buna dispozitie.

O zi buna si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...