Sari la conținut

Accident Calea Vacaresti


billabong
 Share

Postări Recomandate

Conform martor ocular: accidentul s-a produs la trecerea de pietoni de la statia Costache Stamate(cred ca s.m.)

Conservele au oprit la trecere, inclusiv un autobuz, iar moto a venit cu viteza pe banda 3 si in incercarea de a evita o fata pe trecerea de pietoni a virat brusc spre refugiu."Pilotul" am inteles ca a sarit oarecum de pe motor <care s'a facut praf in refugiu> si apoi singur s-a ridicat si a mers pe propriile picioare sa dea declaratii.

De data asta fara victime!

 

 

omu' spune ca a franat, dar pietrele si nisipul au fost vina deraparii si intrarii in refugiu. deci sa nu aud ca-l blamati pe el. oricum, eu eram cu capritza, m-am oprit, vazut omu' ce era ok, uitat la motoreta si ramas perplex, verificat again daca omu ce se plangea un pic de umar era chiar cel ce-a fost la ghidon. noroc chior. la remarca "luati-va frate capre d-astea sm pana va-nvatati cu strada, ca sunt superbe in oras", omu' a zis ca nu-i mai trebuie veci motoreta. din cate am inteles se chemase ambulanta, am incercat sa-i povestesc cum ca ar fi mai bine sa o refuze daca e ok, pt. binele si nervii lui de dupa (autovatamare, dovada, declaratii etc). dar nu prea am avut cu cine discuta, asa ca m-am tirat, punandu-mi 15 mii de-ntrebai again daca sa pastrez 954 sau nu.... pacat de motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forja prin oras cand stii ca urmeaza treceri de pietoni, statii RATB, cand stii ca abia a trecut "marea dezapezire" care a lasat in urma nisip si gropi pe strazi e dovada de prostie si/sau inconstienta. Punct.

 

@betzigash: deci nu e el de vina ca a cazut de capu' lui pe strada? Normal, de vina e pietonu' care traversa, conservarii care au oprit la trecere, RATB-ul ca a facut statie acolo, primaria ca n-a maturat dupa dezapezire si Mama Omida ca nu i-a dat un SMS sa-i spuna sa fie cu bagare de seama acolo, ca altfel o sa fie nasol. Sa zica merci ca a scapat teafar si sa nu se razgandeasca in privinta hotararii pe care ziceai ca luat-o vis-a-vis de motociclism.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. din cate am inteles se chemase ambulanta, am incercat sa-i povestesc cum ca ar fi mai bine sa o refuze daca e ok, pt. binele si nervii lui de dupa (autovatamare, dovada, declaratii etc). dar nu prea am avut cu cine discuta, asa ca m-am tirat, punandu-mi 15 mii de-ntrebai again daca sa pastrez 954 sau nu.... pacat de motoreta.

 

 

au fost cazuri in care persoanele accidentate au plecat acasa pe picioarele lor si noaptea direct la urgenta! e aiurea sa sfatuiesti pe cineava se nu cheme ambulanta! ! poti sa ai ceva si pe moment sa nu simti! .. parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forja prin oras cand stii ca urmeaza treceri de pietoni, statii RATB, cand stii ca abia a trecut "marea dezapezire" care a lasat in urma nisip si gropi pe strazi e dovada de prostie si/sau inconstienta. Punct.

 

@betzigash: deci nu e el de vina ca a cazut de capu' lui pe strada? Normal, de vina e pietonu' care traversa, conservarii care au oprit la trecere, RATB-ul ca a facut statie acolo, primaria ca n-a maturat dupa dezapezire si Mama Omida ca nu i-a dat un SMS sa-i spuna sa fie cu bagare de seama acolo, ca altfel o sa fie nasol. Sa zica merci ca a scapat teafar si sa nu se razgandeasca in privinta hotararii pe care ziceai ca luat-o vis-a-vis de motociclism.

 

 

eram sarcatic, nu s-a simtit?

Mesaj completat

au fost cazuri in care persoanele accidentate au plecat acasa pe picioarele lor si noaptea direct la urgenta! e aiurea sa sfatuiesti pe cineava se nu cheme ambulanta! ! poti sa ai ceva si pe moment sa nu simti! .. parerea mea!

 

daca esti atat de bou sa nu te duci la spital sa-ti faci invetigatii amanuntit dupa....asta e prostie. nu zice nimeni ca nu poti cade cu bicla in timp ce sareai de pe o rampa amenajata in spatele blocului, eu peronal am "cazut cu bicla cand ma roteam direct in cap, dar am avut casca domnu' doctor". si-aveam si cizmele in picioare, asa ca m-au cautat si-n fundu' anusului

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce surpriza...cadrul s-a rupt in urma unei cazaturi si al unui contact destul de dur cu un refugiu de tramvai, cand de fapt ar fi trebuit sa se innoade si apoi sa-si revina singur la forma initiala ca doar e facut din cauciuc nu din metal :rose:

Bine ca a scapat pilotul si motoreta nu s-a dus sa loveasca pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eram la magazinele de instalatii.... Cred ca pe el l-am auzit cand incerca sa o ridice p-o roata. N-a reusit, si (de nervi cred) a dat 2-3 trepte pana in rosu. :lol: Asta pe la 5-6... era ceva trafic...

 

Omule.. Nu mai vb aiurea.. Motociclistul imi este prieten.. si are experienta destul de multa. Nu e genul de persoana sa incerce sa o ridice pe o roata.. si alte chestii..Motocicleta daca te uiti e un "K5" pe care il ridici foarte usor pe o roata. Plus k accidentul a fost in jur de ora 3.. si la 5-6 cand zici u.. nu a trecut nimeni care vroia sa o ridice pe o roata ca am stat acolo pana pe la 7.. daca nu stiti despre ce e vorba la ce va apucati voi sa postati..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...