Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slide-ul PART 1 din data de 24.Iunie.2010 se poate vedea la mine pe BLOG!

Va urma si PART 2 ... diseara! :laugh:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prea tarziu pentru vorbarie (cred) dar... am trecut la ulei Castrol... plus niste benzina de la Euroil combinata cu Efix 95...

Combinatia perfecta :D ;) :cheers:

 

 

benzina de la euroil?si mai merge???? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu PART 2! :laugh:

Mesaj completat

Edit: 2.Iul.2010 , ora: 1:30

 

Moto Thursday ARAD , 1.Iulie.2010!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce traseu atzi planuit pe azi ? Bagati ceva lejer , fara centru si sute de mii de semafoare. Numa ne pierdem pe drum... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine , joi 15.Iul.2010 vine cineva pana la Baile Lipova dupa apa minerala? :)

 

Pe cand se ajunge cu grupul in Micalaca , sau Podgoria sa o taiem spre Lipova. Ne vedem si vorbim maine la Kaufland! :(

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sugestie:

TRASEUL se stabileste si se duce la bun sfarsit APOI cine vrea sa o taie uneva sa o faca.E cam jenant sa vezi 5 grupuri in 10 directii nimeni nu stie incotro cum a fost sapt trecuta. Traseul oricare ar fi el dureaza intre 30 si 60 de minute.A se tine minte.Actiunea asta este una iar fiecare ce face si unde merge dupa e alta.Imi cer scuze daca supar pe careva prin interventia asta dar am auzit PERSONAL foarte multe plangeri pe tema asta....."ba ca 5 incolo 10 dincolo nam stiut unde sa ma duc cu cine si de ce"=> dezamagire.

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15.Iulie.2010

 

Pana la urma ne-am desparitit in doua , o parte am mers la LIPOVA cum am scris pe forum si o parte banuiesc ca au ales plimbarea de oras. A fost foarte cald , era un chin sa faci plimbari din semafor in semafor... in afara orasului la 80-100 km/h te mai batea vantul.

 

A fost foarte faina plimbarea ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din jumatea care a fost prin oras, dar traseul a fost scurt: Kaufland, intim, Andrei Saguna, Alfa (o tura printre blocuri), padurii, 3 insule

asa ca nu cred ca ati prin mai putine semafoare ca noi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din jumatea care a fost prin oras, dar traseul a fost scurt: Kaufland, intim, Andrei Saguna, Alfa (o tura printre blocuri), padurii, 3 insule

asa ca nu cred ca ati prin mai putine semafoare ca noi :D

Daca nu a fost Kato sa va bage pe centru ca pe pitzipoance :D) ati ales un traseu mai lejer ! Bv voua ca va umbla mintea ;)

 

PS:

Pt kato - vezi ca am glumit nu o lua in serios :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand ziceam mem la pecica , tu veneai tat fuga , mereai pan la teatru si dupaia acas

Acas la altii ;) Este cand mai are omu si alt program :D

 

Da , asai ... s-a intamplat si asta :D Asta cu Lipova a fost "musai" ca n-am mai avut apa acasa :( La Pecica ce frast sa fi facut ? :D

 

Apropo , voi de ce n-ati venit? Oricum nu ati pierdut mare lucru , o caldura de numa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, in sfarsit am ajuns si eu la MOTO THURSDAY dupa ce am lipsit la primele 2 editii si Kato m-a si luat la rost ;), m-am bucurat sa vad ca merge treaba, dar am observat ca lumea nu cunoaste traseul cu exactitate asa ca am sa il scriu eu aici, orice completare sau schimbare de comun acord este binevenita: plecarea din parcarea Kaufland se pleaca spre SENSUL GIRATORIU DE LA INTIM spre UTA-LEBADA-FORTUNA apoi intoarcere dupa calea ferata in SENSUL GIRATORIU, inapoi spre FORTUNA-LEBADA-UTA-GARA-PODGORIA-spre TEATRU, se intoarce DUPA TEATRU-PRIMARIE-PODGORIA-SALA POLIVALENTA spre MICALACA PE LANGA POD-BILLA-GEMI CENTER(daca nu ma insel)-PESTE POD-SENS GIRATORIU SPRE PATINOAR, OPRIREA FIIND CHIAR LANGA PATINOAR PE PARTEA STANGA LA CEVA TERASA...Pile de a lu Kato :D

Acum oprirea la acea terasa nu este obligatorie poate cuiva nu ii place sau vreo2-3 sau mai mult vor in alta parte nu este nici o problema, fiecare merge unde ii place si unde considera ideea este ca pe traseu sa fim uniti, dupa aceea putem sa luam cu asalt mai multe baruri din arad fiecare dupa plac, la port artur, joyce, flex, nerv...

Acum vazand ca merge cat de cat treaba, pe viitor daca ne vom pune de acord, poate vom putea face cateva flyere pe care sa le impartim ori in parcare la Kaufland ori la semafor clorlalti participanti la trafic. Flyere de genul:

 

Stiati ca o motocicleta care se deplaseaza pe sosea pare a fi o masina foarte departe care se apropie foarte incet cind in realitate este foarte aproape si se apropie foarte repede? Cind va asigurati la patrunderea pe un drum cu prioritate, asigurati-va ca masina din departare nu este o motocicleta foarte aproape.

 

Stiati ca motorul unei motociclete are performantele optime la turatii intre 8000 si 11000 ture pe minut in timp ce motorul unei masini chiar sportive intre 4000 si 7000? Cind estimati viteza unui vehicol aveti grija sa nu o confundatii cu turatia motorului acelui vehicol."

 

Stiati ca o motocicleta nu lasa urme de frinare clarificatoare? Roata spate a unei motociclete este responsabila pentru cel mult 20% din puterea de frinare iar roata fata odata blocata, pentru a produce o urma de frinare, duce automat la rasturnarea motocicletei."

 

Stiati ca x% din accidentele grave in care sint implicati motociclisti se datoreaza neacordarii de prioritate din cauza asigurarii deficitare a conducatorilor de autovehicule cu 4 roti?"

 

"Stiati ca x% din acidentele produse de soferi sint datorate consumului de alcool fata de doar 0.00x% din accidentele moto produse de motociclisti care au consumat astfel de substante?"

 

Stiati ca atunci cind faceti loc unui motociclist in trafic sa treaca printre masini el va multumeste mereu dar din cauza castii nu il auziti? De multe ori veti putea observa o scurta inclinare a capului."

 

"Stiati ca zgomotul pe care il produce un motociclist in trafic prin accelerarea scurta a motorului cind doreste sa va atraga atentia este, chiar asa cum simtiti, similar cu maraitul/latratul unui caine? Motivele sint ca la fel ca un caine care nu poate vorbi dar doreste sa va atraga atentia cu ce poate, motociclistul are o casca care ii acopera chipul nepermitindu-i sa vorbeasca iar mainile ii sint "prinse" de ghidon nepermitindu-i sa gesticuleze... singura solutie care ii ramine este sa "maraie/latre" din motor."

 

Si altele... insotite de poze frumoase cu motociclete/motociclisti si... motocicliste. (idei preluate de pe MOTO THURSDAY Bucuresti)

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai se pare ca traseu nu stie nimeni...,scopul iesirii....etc.up

culmea ca unii stiu traseul altii nu, cand stabilim traseul unu vorbeste cu altu , se uita dupa avioane etc, dupaia ne miram de ce unu o ia catre micalaca altu catre uta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea ca unii stiu traseul altii nu, cand stabilim traseul unu vorbeste cu altu , se uita dupa avioane etc, dupaia ne miram de ce unu o ia catre micalaca altu catre uta ;)

asa e, hai sa stabilim doua trasee,si schimbam pe rand,haideti pana joi sa avem traseul stabilit,si ora 20 sa fie ,cand a fost la ora 19 veneau la ora 20,acuma cand e la ora 20,vine lumea la ora 21,invatati sa fiti punctuali,cine nu poate ne prinde pe traseu.propuneri traseu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propuneri traseu?

Hai ca deja o luati pe aratura

Initial, se dorea o laudabila actiune de sensibilizare a opiniei publice, o idee foarte buna care - din pacate pentru unii - cere o anumita consecventa

Traseu nu exista, sau daca exista nu se respecta, pentru ca motojoi se transforma incet dar sigur in mini-excursiile de joi

E suficient sa se faca acele cateva ture pe arterele importante ale orasului si e logic ca dupa ce se incheie "defilarea" fiecare sa plece unde are chef

Deci eu cred ca trebuie clarificat unde se termina defilarea si unde incepe mini-excursia

Haideti sa ramanem in cadrul si spiritul actiunii si sa speram ca vom avea in continuare succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja o luati pe aratura

Initial, se dorea o laudabila actiune de sensibilizare a opiniei publice, o idee foarte buna care - din pacate pentru unii - cere o anumita consecventa

Traseu nu exista, sau daca exista nu se respecta, pentru ca motojoi se transforma incet dar sigur in mini-excursiile de joi

E suficient sa se faca acele cateva ture pe arterele importante ale orasului si e logic ca dupa ce se incheie "defilarea" fiecare sa plece unde are chef

Deci eu cred ca trebuie clarificat unde se termina defilarea si unde incepe mini-excursia

Haideti sa ramanem in cadrul si spiritul actiunii si sa speram ca vom avea in continuare succes

:(:agree::D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...