Sari la conținut

Vreau O Japo Chopper


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

man,daca-ti place cardanul si motorul inghesuit....ia-ti intruder,

e mai ieftin si mai fiabil ...cica....

eu as prefera VN800....3000-3300 in germania....sa-ti spuna lupalb cum e cu el...

B

 

ce reclama-i face blackrider B)))

Fiabil este, nu stiu cat mai fiabil decat vulcanul, dar am auzit de intrudere pest 100.000 km fara segmentare sau altele.

 

Intruderul de 800 este mai inghesuit decat vulcanul, intr-adevar. Cel mai bine ia-ti intruder 1400 :cheers:

Incearca ambele, vulcan/intruder, si sa alegi ce iti place, aici nu e totul performanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat Intruder de 800 dupa ce am cautat si gasit pe net comparatii intre Vulcan, DragStar si Intruder.

Nu am nici o idee despre cum se va comporta pe drumurile noastre, acum e prea devreme sa-ti zic.

In tara nu cred ca e cineva care sa le fi testat pe toate si sa-ti zica ce si cum.

 

Oricum, la nivelul la care au ajuns japonezii cu fabricatia, parerea mea este ca nu sunt diferente prea mari intre ele.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu, Intruderul de 800 are un motor bullet-proof. Cica merge de nu are treaba. Parca tin minte ca e o alegere mai buna decat Intruderul de 1400. O sa recitesc diseara articolul din Motorcycle Cruiser si revin cu detalii despre cele 2 modele.

 

Pe aici prin Cipru e foarte popular Honda Shadow de 750cc. Pe mine nu ma incanta cum arata dar se pare ca e foarte vanduta. Vulcanele de 800 stau in ziar la vanzare de cateva luni bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei cardan si motor fiabil, ia-ți vulkan de 750. Am avut, e super ok, l-am dat ca am vrut ceva mai nou.

Daca vrei cardan si motor fiabil, dar cu conditia sa stai cu picioarele la gura (chiar daca ai comenzi avansate, mie intruderul de 800 mi s-a parut "slabut"), ia-ți Intruder de 800.

Acuma nu stiu deocamdata ce sa-ți zic de vulcanul de 800, am mers cu al lui Geo pana la BN de la Buc si retur si motorul a fost mai mult decat ok, ai loc mai mult dcat pe vn750 sau intruder de 800., doar ca nu e cardan, dar are alte avantaje.

 

P.S.: Sensei, tu nu ai INTRUDER de 800, ai M800, care e diferit de intruderul de care vorbim.

 

P.P.S: oricare dintre cele 3 motoare merita. Pe langa asta as adauga si viraga de 750 si shadow de 750.

Ce bani ai, poate te indrum spre ceva fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis ca pana in 3000E. da, am studiat si cele de 750 shadow si viraga. acu' la 1.90 m si 80 kg cat am ar mai trebui sa studiez daca incap si care are mai multi cai. sincer sa va zic m-ar tenta un cardan pentru ca am avut nipru, imi da mai multa siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis ca pana in 3000E. da, am studiat si cele de 750 shadow si viraga. acu' la 1.90 m si 80 kg cat am ar mai trebui sa studiez daca incap si care are mai multi cai. sincer sa va zic m-ar tenta un cardan pentru ca am avut nipru, imi da mai multa siguranta.

eu as yice sa mergi pe un shadow 750 ca sunt f fiabile dar nu stiu daca gasescri la banii aia. am sa ma interesez si eu pe aici ca ciuca era unu de 750 cu in jur de 15mii km la bord si e cam la banii aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis ca pana in 3000E. da, am studiat si cele de 750 shadow si viraga. acu' la 1.90 m si 80 kg cat am ar mai trebui sa studiez daca incap si care are mai multi cai. sincer sa va zic m-ar tenta un cardan pentru ca am avut nipru, imi da mai multa siguranta.

da-mi un buzz p mess sa-i dau niste poze cu o shadow...e din Sibiu, nush daca o mai are la vanzare, culoare nu-mi placea, in rest parea ok..era din 94 parca la vreo 3400 de euroi.

 

si pana in 3000 mai bine cauti un en de 500 sau un shadow de 600 cu comenzi avansate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...