Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

printre hoti????....da

recunoaste Octave.. care este mai manevrabila dintr-e busa si xpix... fi cinstit, ca te vad calare in poza pe un cbreu?

Ca ma cert toata ziua cu un flacau din Buzau pe subiectul asta.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k am vrut sa schimb si eu placutele si am observat ca sunt noi... asa ca vand 2 perechi de placute fata EBC FA379HH compatibile pt toate modelele GSXR 600/750/1000 din 2004-2010, busa 2008-2010 asa ca le dau cu cat le-am luat 240. nici macar desfacute nu sunt. hai scapati-ma de ele ca sa imi pot lua macar uleiul si filtru cu banii de pe ele :) sau.... le schimb cu motul 7100 4L 10w40 si filtrul de ulei pt gsxr 1000 k5 :P

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna sa nu fi din bucuresti si sa mergi regulamentar.

daca era in bucuresti mototeristu fanda usor in dreapta si mergea intre benzi si vaca intra in poponeata aluia cu jeep-ul

glumesc

naspa rau faza

sa speram ca nu patim numica anul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule... mare adevara ai grait...si sa dea Domnul sa iesim la fel de sanatosi si intragi din sezonul asta. Oricum cand am auzit-o pe aia cu are you ok cand mobra era facuta puzzle pe jos iti cam vine sa crapi capul cuiva cand stii cat bibilesti la ea sa luceasca si sa mearga perfect...dar noi sa fim sanatosi ca deh...fierul se repara ca de asta exista Rados si carenele se inlocuiesc :) Hai sa aveti un sezon moto plin de bucurii si cat mai multi km :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate fazele astea sa intampla fest intre masini, eu tocmai tre sa-mi schimba bara fata si capota.... nu am condus eu, dar nu conteaza

faza seaca: copil in fuga pe trecerea de pietoni, masina din fata frana brusca, amicul meu l-a atins putin si gata, faptul consumat

daca era motor intre masini, situatia era aceeasi ca in clipul prezentat

asa ca tre sa avem grija cand franam brusc, si sa tinem o relatie cat mai stransa cu ingerul pazitor :)

sau cu norocul, sau cu karma, sau ce-o mai fi pentru fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule... mare adevara ai grait...si sa dea Domnul sa iesim la fel de sanatosi si intragi din sezonul asta. Oricum cand am auzit-o pe aia cu are you ok cand mobra era facuta puzzle pe jos iti cam vine sa crapi capul cuiva cand stii cat bibilesti la ea sa luceasca si sa mearga perfect...dar noi sa fim sanatosi ca deh...fierul se repara ca de asta exista Rados si carenele se inlocuiesc :P Hai sa aveti un sezon moto plin de bucurii si cat mai multi km :D

 

SA DEA DOMNU!am schimbat placutele,uleiul,bujiile,curatat filtru de aer,montat carenele de circuit,pus stickerele dar din pacate toate pe bani mei nema sponsori :) desi am pus sponsori la greu pe carene :( ))) mi-am montat carlig la masina,am cumparat si remorca si rezervare pe 27 feb la snettertone si 23 martie la silverstone.mai am de luat un gps si o pereche de gume..foarte costisitoare pasiunea asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar din pacate toate pe bani mei nema sponsori :P desi am pus sponsori la greu pe carene :( )))
Dupa ce mi-am facut si eu motorul REPSOL, am tot asteptat sa ma sune careva (RK, NGK, GAS, etc.) sa-mi trimita ceva bani in cont. :) Da' nimic, pauza... :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea am ce detalii ! Am fost cu un prieten care vroia sa o ia ,inaintea ta acolo si cand am dat cateva ture in jurul ei ne-am luat gandul . :) Din ce imi aduc aminte acum, cazuta pe ambele parti,vopsita,codita d-abia se tinea,balanganea toata ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne spui tu de ce. :)

Mesaj completat

App. Mi-am schimbat si eu bujiile. Soc ce am gasit acolo. Nici o bujie nu semana cu cealalta. CR9E, CR9EK, CR9EIX, CR9EVX. Nu stiu cine si-a batut joc de ea in halul asta.

 

 

e facuta parinderea :P) pe fiecare cilindru :)) intre E si EK nu e mare diferenta - ai inca o chestide de aia in plus teoretic iti face mai bine arderea , diferenta se vede la EIX si EVX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o revopsita sau relacuita mai pe toata. Nu se mai balangane. E ok, merge ceas acum. Or fi uitat baietii sa stranga suruburile la coditza, pe A2 era sa raman fara oglinzi si fara parbriz.

 

Stiu delule, bujiile au aceleasi specificatii doar ca e nasol ca gest, bataie de joc. EVX este discontinued, a fost inlocuita de EIX.

 

 

Nyt-ule, lasa ca eu am gasit alte probleme mai grave, cum ar fi discul dreapta fata stramb, flansa care prinde etrierul spate de bascula..deformata (de la caldura, probabil s-a sudat pe langa ea) si calcau placutele stramb pe disc, un filet din flansa aia dus (etrierul se mai tinea doar intr-un surub). Acasa mi s-a rupt cablul de ambreiaj, l-am schimbat pe banii mei. Celelalte probleme mi le-au remediat baietii. Ei au fost ok, le reprosez ca puteau sa faca niste verificari mai amanuntite inainte s-o vanda.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu contest motorul si angrenajele de pe el ci doar ce am vazut asa la o prima vedere ,chestii care nu mi s-au parut ok la pretul cerut si la cum se anunta starea mobrei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...