Sari la conținut

Kit reparatie cablu ambreiaj/acceleratie/soc


switch
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt: vreau sa imi lungesc cu vreo 3-4cm cablurile de acceleratie (am 2), de ambreiaj si de shoc. Mi-e clar ca tragand de sarma aia metalica nu merge, insa am auzit ca ar exista kituri de reparatie cablu, universale. Cum sta treaba cu asa ceva? Ce sunt alea, cu ce se mananca, unde se gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreiaj si doua de acceleratie sigur se pot inlocui. La soc nu am ajuns dar probabil ca nu-i nici acolo greu. Kitul de la Louis sau Auner sau.... are un cablu si vrei 10 surubele, adaptoare, bumbi,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-ti mai dadeau si camasa, iti luau bani de "cablu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt: vreau sa imi lungesc cu vreo 3-4cm cablurile de acceleratie (am 2), de ambreiaj si de shoc. Mi-e clar ca tragand de sarma aia metalica nu merge, insa am auzit ca ar exista kituri de reparatie cablu, universale. Cum sta treaba cu asa ceva? Ce sunt alea, cu ce se mananca, unde se gasesc?

La soc iti spun cum am facut eu.Am cumparat cablu de frana de bicileta, l-am taiat la dimensiune, l-am bagat pe camasa, i-am pus bumbi si l-am montat.Trebuie sa recunosc faptul ca mi-a facut foarte mari nervi si ca se monteaza destul de greu.La ambreiaj si la acceleratie unde sarcina este mai mare nu as recomanda kit-uri de reparatie.Eu chiar si la soc am patit o data de cand l-am montat sa imi iasa cablu din bumb.Sper sa-ti fie de ajutor.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis la cererea initiatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...