Sari la conținut

Vineri,16.06.2006 In Caransebes, Un Mort Si Un Ranit


mst
 Share

Postări Recomandate

Am aflat de la cumnata-mea si de la un prieten ca vineri a fost un accident de motocicleta in Caransebes.

 

Ma gandeam ca poate o sa scrie cineva pe aici, dar se pare ca nu s-a aflat.

 

Undeva pe langa podul peste Timis de pe langa gara 2 baieti au picat cu motorul.

Ce zic eu aici sunt doar din auzite, nu stiu exact cum s-a intamplat.

 

Erau 2 baieti din valea cenchii, prietena mea zice ca ii cunosc si eu.

Motocicleta tocmai cumparata, nici unul nu avea carnet, proprietarul l-a lasat pe celalalt sa conduca, aveau viteza, au pierdut controlul si au picat (au zburat de pe pod sau ceva) si s-ar fi oprit intr-o casa.

Fara casti.

 

Pilotul a murit pe loc, celalalt a fost luat de salvare, nu stiu starea lui.

 

Chiar ziceam vineri cand am trecut pe acolo ca sigur moare unul in curand ca prea multi si-au luat motoare si merg ca nebunii, era o chestiune de timp pana se intampla o nenorocire.

 

Pacat de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat de la cumnata-mea si de la un prieten ca vineri a fost un accident de motocicleta in Caransebes.

 

Ma gandeam ca poate o sa scrie cineva pe aici, dar se pare ca nu s-a aflat.

 

Undeva pe langa podul peste Timis de pe langa gara 2 baieti au picat cu motorul.

Ce zic eu aici sunt doar din auzite, nu stiu exact cum s-a intamplat.

 

Erau 2 baieti din valea cenchii, prietena mea zice ca ii cunosc si eu.

Motocicleta tocmai cumparata, nici unul nu avea carnet, proprietarul l-a lasat pe celalalt sa conduca, aveau viteza, au pierdut controlul si au picat (au zburat de pe pod sau ceva) si s-ar fi oprit intr-o casa.

Fara casti.

 

Pilotul a murit pe loc, celalalt a fost luat de salvare, nu stiu starea lui.

 

Chiar ziceam vineri cand am trecut pe acolo ca sigur moare unul in curand ca prea multi si-au luat motoare si merg ca nebunii, era o chestiune de timp pana se intampla o nenorocire.

 

Pacat de ei.

Pacat de ei si pacat de proprietar care intra la parnaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tot mai multi isi motoare tari si merg fara echipament deci rubrica asta o sa fie plina de RIP-uri

 

Nu motorul te ucide...ci prostia omeneasca. Daca nu-i dai gaz motoru nu merge la viteze excesive. In fine...deja m-am saturat sa tot aud de accidente din cauza unor bezmetici care sunt inconstienti pana peste cap. Sa le fie tzarana usoara, oricum pe merit au capatat costumul de scanduri.

 

Ma doare sufletul de cei care sunt accidentati involuntar, de restul care merg ca imbecilii numai o lumanare merita fara nici un regret. Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...