Sari la conținut

V-Raptor. Cagiva V-Raptor.


Poison
 Share

Postări Recomandate

Velociraptor (pronounced /v??l?s?r?pt?r/; meaning 'swift seizer'[1]) is a genus of dromaeosaurid theropod dinosaur that existed approximately 75 to 71 million years ago during the later part of the Cretaceous Period.[2] Only two species are currently recognized, although others have been assigned in the past. The type species is V. mongoliensis; fossils of this species have been discovered in both Inner and Outer Mongolia in central Asia. A second species, V. osmolskae, was named in 2008 for skull material from Inner Mongolia. Read more here

 

Probabil ca designeru' acestui model a fost obsedat de dinozauri. Mai mult ca de acolo si numele, ca citisem pe undeva. Nu stiu, dar io cand l-am vazut , m-am indragostit de el. Pe loc. fara ezitari, fara priviri in urma. Total diferit de orice altceva. Chiar daca motorul il cunosteam. E de Suzuki.

 

t2_IMG0206.jpg t50_IMG4170.jpg

 

Va prezint noul meu monstru. Nu e de fapt nou. E nascut in 2003. Nici pentru mine nu e nou, l-am luat pe la sfarsitul lui ianuarie, de undeva de pe langa Leeds, dar pana acum nu mi-am gasit timp pentru poze si vorbe. L-am calarit vreo 50 de km pe un ger de crapau pietrele cand l-am luat, si mie mi-a "inghetat" un rajnet pe fata, pe tot parcursul drumului. Eram al dracu de fericit, m-am "regasit" , departe de casa, in sfarsit imi readuc aminte cum e sa fii tu singur, pe 2 roti. Tu si drumul. Tu si sunetul motorului.

 

t55_IMG4169.jpgt54_IMG4166.jpgt53_IMG4165.jpg

t52_IMG4164.jpgt51_IMG0204.jpg

 

Cagiva V-Raptor de 1k . Nu ma bag in specificatiile tehnice. Le aveti aici daca vreti. Sau pe google.

 

Pentru mine o motocicleta nu inseamna cifre. Inseamna trairi si senzatii, coborari si reveniri. Astea nu le poti afisa in cifre si specificatii. Chiar si daca altii cu mai mult creier decat mine s-ar fi lasat de motociclism in locul meu dupa ce am trecut la sfarsitul lui '08, as vrea sa cred ca pe mine m-a facut mai puternic. As vrea sa cred ca pot renaste ca o pasare Pheonix. As vrea sa cred ca m-a copt mai mult la minte si sa ma feresc de greseli. Doar timpul imi va spune daca am reusit.

 

Mereu mi-au placut curvele. Acum incerc o italiana. E cea mai curva dintre toate. Cum poti sa fi altfel in momentul in care folosesti un cadru de Augusta, un motor de 1000 de pe la Suzuki TL1000 si mai pui si la bataie pozitia de pe Ducati Monster. ca nah' ... pana acum cativa ani era intr-o legatura amoroasa cu domnul Ducati. Intre timp curva de Cagiva nu s-a multumit doar cu vagabonzii italieni, si a vrut sa guste si de la Suzuki-san putina iubire, i-a furat si de la ala motorul si cutia.

 

t60_cagivaraptor002.jpegt59_cagivaraptor007.jpegt58_cagivaraptor006.jpeg

t57_cagivaraptor005.jpegt56_cagivaraptor001.jpeg

 

E corcitura perfecta. O catea care te prinde. Senzatia calarind aceasta curva cu motorul in V, (pai de acolo V-ul, e ca o curva cu picioarele mereu cracanate) ... nu se compara cu nimic . Probabil ca de aia, ca vin de pe power-cruiser imi place V-ul. Dar nu, ca am mers si pe vitezane cu motorul in linie, cu zgomot de ascutitoare. V-ul asta de 1.000 urla, urla sub tine ca un drac in calduri.

 

Si nu numai ca ulra , dar si alearga. Trebuie sa te tii bine, ca pe un cal naravas. Stie ca face, e al naibii de educat, de ascultator, dar parca e drogat. La orice viteza ai fi, daca indraznesti sa-i invarti de mansonul ala din dreapta, parca il ia dracii. Alearga ca un apucat, i se urca sangele in cap, si face orice, numai sa depaseasca orice vede in cale.

 

Dar si consuma. Ma si mir cum poate sa ramana asa de zvelt. La cat mananca la suta, ar trebui sa fie primul in statisticile cu obezi. Nu stiu cum face, dar secretu' trebuie sa-l aflu.

 

t11_IMG0188.jpg t7_IMG0198.jpg t3_IMG0205.jpg

 

Definitely, you can't talk about this bitch in numbers, not even in words. You got to ride it in order to feel it. Fuck it, the rain is stopped now in this shitty country, let's go riding, bitch !

 

t42_DSCN0783.JPG t44_DSCN0785.JPG t39_DSCN0779.JPG t37_DSCN0777.JPG t35_DSCN0775.JPG

 

Watch the full sets of picture. Album updated periodically. See ya' later ...

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Mereu mi-au placut curvele."

:laugh: :lol: :lol:

:lol:

 

 

"Dar si consuma."

 

pai nu fac tooate asa???? :love:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
frumoasa prezentare!

s-o stapanesti sanatos !

 

multumesc.

 

da... consuma... insa am facut un drum mai lung de vreo 300 de mile , in special pe un traseu cu multe curbe si serpentine , si am obtinut un consum care ma m-ai linistit : 6.25 l / 100 kim (viteza de croaziera 100-120 kmph)... in loc de 10 litri in oras , m-a mai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai sa stii Stephoane ca mie mi-a placut prima data cand am vazut parbrizu asta.

 

acum nu-mi mai place ca design.. INSA ... e al dracu de bun ca am sub el adaptoru de 12V si GPS-u. Nici un pic de apa nu ajunge sub el.. deci.. va ramane acolo :rolleyes:

 

P.S. .. cand faci treaba aia la Breaza anu asta, in ce luna ? Sper sa ma nimeresc sa prind si io anu asta o bucata de pastrama, vreo 2-3 sarmale, si o bere cu tine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam pe la jumatatea lui August! :) te astept! :peace:

 

nu e rau.. planu e sa stau in tara 3 luni : iunie, iulie, august.. sau mai concret.. pana toc toti banii :D . Sper sa fiu la jumatea lui august acolo

 

Mesaj completat

V2-ul provoaca dependenta instantanee :P

 

Sa stii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Moaaaaa, abia acum am vazut :smoke: Foarte frumos crocozauru' n-am cuvinte! Somehow I don' see you riding it... adica magna, vn 1500, m 1800 d-astea.

 

Dar daca a fost ziua oarba, cum zice un prieten, sa te poarte sanatos pe unde iti doresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poison! plz man ... neshte poze mai noi cu ea daca se poate!

 

Arata si mai bine parbrizul astalalt mai mic, in rest ce sa mai zic ... o motocicleta intr-un fel cum nu am mai vazut niciodata.

 

Chiar nu m-a mai surprins de multa vreme forma unui motor asa cum am ramas surprins dupa ce am vazut alienul asta roshu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...