Sari la conținut

Corbu, Vadu


foxbat
 Share

Postări Recomandate

La mol-ul de pe intrarea de pe autostrada.

 

Cred ca s conservar de data asta.

la 8 acolo, la 8:15 am plecat

 

Directia - Corbu, Vadu.

 

Plaja daca e soare si retur pe seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Duminica este in 11.

2. Cine crezi ca merge cu tine daca bagi conserva la inaintare?

3. off topic: sa vezi ce super plimbare am facut eu azi (sambata 10.04.2010). Am fost la Campina pe niste trasee de mare exceptie. Am bagat off road de mi-a venit rau. Am reusit sa n-o tavalesc pe vacuta mea galbena. O sa bag niste poze cand intru in posesia lor, ca sa vada si ochiul vostru.

 

P.S.

Nu merg la Vadu si nici la Corbu, ca sunt locatii ''rezervate''. :lol: :love: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Duminica este in 11.

2. Cine crezi ca merge cu tine daca bagi conserva la inaintare?

3. off topic: sa vezi ce super plimbare am facut eu azi (sambata 10.04.2010). Am fost la Campina pe niste trasee de mare exceptie. Am bagat off road de mi-a venit rau. Am reusit sa n-o tavalesc pe vacuta mea galbena. O sa bag niste poze cand intru in posesia lor, ca sa vada si ochiul vostru.

 

P.S.

Nu merg la Vadu si nici la Corbu, ca sunt locatii ''rezervate''. :lol: :love: :laugh:

1, asa i , deh, batranetea

2. nu stiu asta dar eu plec :lol:

3, fain, sa le vedem

 

PS: ? Adica rezervatie ?

 

ultima oara nu erau.sper sa nu fie acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bre rezervatie!

Dar e o discutie pe topicul Turcia 2010 unde a iesit o balacareala vis-a-vis de Corbu. (a rezervat lumea..............plaja) :love:

 

a..din seria" nu mergem cu vlad ":laugh:

 

hai mai ca i o plaja mare tare acolo .sper sa nu fie inghesuiala maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt varza de oboseala. Am plecat la 11 din Bucuresti si la 22.30 am ajuns acasa. Am mancat doar un sandwich la o benzinarie. Am mers cu niste super baieti (si o fata ) prin zona Campina. Am nimerit pe drum off cu noroi, balti mari, bolovani si peisaje superbe. A fost greu dar a meritat. Unu din baieti, a ales alta poteca si s-a inpotmolit in noroi. A chemat ajutoare si la 23.00 reusise s-o scoata.

 

Bafta maine, si sa ai vreme de plaja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo nu inteleg daca e o invitatie sa mergem in conserva ta ? sau cu motoarele in fata/spatele tau ? sau doar te lauzi ca pleci maine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo nu inteleg daca e o invitatie sa mergem in conserva ta ? sau cu motoarele in fata/spatele tau ? sau doar te lauzi ca pleci maine ?

sa tra

din pacate( paan de cauciuc..)intarzii cam 20 de minute ,

 

sa zicel ca ma laud :love: si ca cine vrea..e loc destul si pe sosea si in conserva

 

 

Mesaj completat

sa tra

din pacate( paan de cauciuc..)intarzii cam 20 de minute ,

 

sa zicel ca ma laud :laugh: si ca cine vrea..e loc destul si pe sosea si in conserva

gataaaa

mi a venit roataaaaaa

 

am plecat

scuze de intarziere.

daca mai e , tel meu este 0722 412 126

 

Mesaj completat

ura

 

Emil, sa ne traiesti.Cand apari si tu iese o plimbare de nota 100

chiar daca am fost doar un motor si o conserva.

Soare de nota 10.

Mare. De vis

La Vadu nu se poarte ajunge ( cel putin nu fara capre adevarate si/sau 4x4 inalte

La corbu deja se aglomera treaba.Dar cel putin am putut savura o Kamenitza fara acol .Mai sa cred ca e 2009 si sunt cu Jack pe ym.

In contanta la cazinou lumea se plimba la soare. Deh, am imbatranit,. Deja ma uit cu alti ochi la ei. Contemplativi

Pozele mai incolo un pic.

Si da, cruserele sunt interesante. Chiar daca nu sunt fan sunt pe cale sa devin.Inca odata multumesc, emil.

 

Respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru informatia despre Vadu. :laugh:

 

..si cam asta facea foxu' acum aproape un an pe plaja la corbu...statea pe mess cu un anume jack :love:

 

post-9641-1271011107_thumb.jpg

 

 

 

 

...sa nu dai :lol: ...stiu ca vorbeai cu tine insuti dar nu m-am putut abtine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar sunt curios cum au iesit ... :love:

 

Ei, acum cred c-ai inteles ce inseamna ... "Old School Style" . :laugh:

 

O da. Si am inteles ca se poate face si enduro cu ele :lol:

Respect. Si profit maxim

SI inca odata multumesc pentru astazi.

 

Cand o sa ai 5 trese in loc de 3 si un banut mergem in turul lumii.Deocamdata astept 2020. Am de tinut o promisiune si ma antrenez pentru asta.

 

 

pozele .

 

http://picasaweb.google.com/bubexu/Vadu_co...CIDz0K_127XvFw#

 

PS nu incercati asta acasa daca nu aveti albeea :lol:

 

sau Vulcan

Mesaj completat

Multumim pentru informatia despre Vadu.

 

..si cam asta facea foxu' acum aproape un an pe plaja la corbu...statea pe mess cu un anume jack :lol:

 

...sa nu dai :D ...stiu ca vorbeai cu tine insuti dar nu m-am putut abtine

 

 

scorul este 1 - 1. pentru mine.!

 

 

nu respecti adevarul istoric. dar treaca de la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serifuleeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! Sa ne traiesti!

E de mare spectacol locatia. Tot ce-ti doreste inimioara: terasa, plaja, soare si bere.

Ce drak ai cautat acolo? Nu ti-a fost mila de Albea si de Vulcanul ala? Ai Varadero de pomana. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serifuleeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! Sa ne traiesti!

E de mare spectacol locatia. Tot ce-ti doreste inimioara: terasa, plaja, soare si bere.

Ce drak ai cautat acolo? Nu ti-a fost mila de Albea si de Vulcanul ala? Ai Varadero de pomana. :love:

ba da - mi a fost mila tare ca altfel ajungeam si la Vadu cu ele. Dar m-a oprit mila si ..oceanul de pe drum. apropo - vulcanul ala e de mare exceptie - in blugi si fara protectii - eram ca fularul pe el - ~ 175 si mai vroaia dar nu mai puteam eu. Niceeeeeeeeee

Si ce crezi - ca varadero pluteste ?

Macar albeea a mai incercat odata anul asta pe acolo dar atunci nu mi a fost mila deloc. Si sa nu imi ceri pozele ca nu le pun :laugh: Sunt hard-core rau si trebuie sa ai peste 18 ani ( de dileala IT + AUTO + MOTO +) ca sa le vezi .

 

weekend-ul viitor plimbi si tu vara -ul sau esti comentator ?

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da - mi a fost mila tare ca altfel ajungeam si la Vadu cu ele. Dar m-a oprit mila si ..oceanul de pe drum. apropo - vulcanul ala e de mare exceptie - in blugi si fara protectii - eram ca fularul pe el - ~ 175 si mai vroaia dar nu mai puteam eu. Niceeeeeeeeee

Si ce crezi - ca varadero pluteste ?

Macar albeea a mai incercat odata anul asta pe acolo dar atunci nu mi a fost mila deloc. Si sa nu imi ceri pozele ca nu le pun :love: Sunt hard-core rau si trebuie sa ai peste 18 ani ( de dileala IT + AUTO + MOTO +) ca sa le vezi .

 

weekend-ul viitor plimbi si tu vara -ul sau esti comentator ?

 

 

salutare se poate ajunge la vadu sau nu as da o tura si as sta acolo cu cortu vreo 2 zile cum ajung multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare se poate ajunge la vadu sau nu as da o tura si as sta acolo cu cortu vreo 2 zile cum ajung multumesc

Respecte pompi

nu poti ajunge acolo decat cu ceva inalt tare si chair daca ai trebuie sa gasesti un drum prin nisip..mlastina.

drumul este sub apa si chair daca din poze pare ca i cat de cat ok - bucata complet inunandata incepe imediat dupa cea din poze( de asta m am oprit )

 

se ajuge usor - novodari - corbu - si mergi inainte pe drumul principal pana termini satele si faci dreapta ( este un indicator "VADU")

si de acolo mergi cam 8 - 9 km pana intr un satuc ( te duce drumul ) .LA foabrica dezafecatata pe care o vezi faci dreapta prin fata ei si mergi pana se termina asfaltul . si inca putin ( Dar asta e partea cu buba) pe druul de nisip pana la plaja aia.

ma rog, pana la megaplaja..ca e parca fara de sfarsit.

poate weekend-ul viitor daca tine vreamea cu noi as incerca cu SLRU-ul.daca nu reusesc cred ca ma intorc la Corbu ca acolo se paote intra si pentru o noapte n o fi bai

am mai muilte destinatii in minte acum sa vedeam ce se mai intampla pana la sf de saptamana

 

 

 

@banditule -cum faci tati de bagi vaca aia pe acolo ? ma uit si nu mi cred ochilor.

felicitari, mi e mi ar fi frica/mila :love:)

superba zona, ma gandesc cum o sa fie curand cand vor inflori pomii.Paradis.

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! mercy pentru poze.

PS.

Vlucanul ala are ceva la motor... are un tacanit ... :love:

da mi voie sa te corectez un pic - tacaniul mi s a parut ca e la ghidon..pe undeva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@banditule -cum faci tati de bagi vaca aia pe acolo ? ma uit si nu mi cred ochilor.

felicitari, mi e mi ar fi frica/mila :love:)

superba zona, ma gandesc cum o sa fie curand cand vor inflori pomii.Paradis.

Eu nu am intrat cu vaca mea p-acolo. Pe unde am mers eu era mai bine. Poza este a lui Uzunu care a ales alta poteca si a nimerit la namol Techirghiol.

O sa fac azi rost si de restul pozelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am intrat cu vaca mea p-acolo. Pe unde am mers eu era mai bine. Poza este a lui Uzunu care a ales alta poteca si a nimerit la namol Techirghiol.

O sa fac azi rost si de restul pozelor.

 

 

 

Daca pui poze, fa si un topic si pune acolo si povestea...multumim anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa e peste tot la vadu, cat vezi cu ochii pana dai in plaja , bineinteles cu exceptia drumului pe care l-am facut cu drz-ul dar si cu un turism foarte jos fara probleme

marea problema in schimb, sunt tantarii si alte insecte care te devoreaza indiferent de ce creme si solutii ai la tine...singura sansa de supravietuire fiind fumul de la un mare foc de tabara...dar pana la capat merita orice frumusetea, linistea si salbaticia de acolo :love:

curat este, pentru ca cei ce pretuiesc un astfel de loc stiu cum sa se comporte, iar de ajuns e foarte usor: sunt indicatoare din navodari, iar in sat in vadu de asemeni e indicator spre plaja...asa ca: drum bun!!

(ps:vara asta un weekend sunt acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...