Sari la conținut

malmedy 2010


pompiliu
 Share

Postări Recomandate

salutare pentru doritori mai multe imformati le gasiti aici http://www.berndtesch.de/ eu plec joi dimineata dimineata inseamna ca la ora 5 suntem pe aut sa evitam cat putem aglomeratia vom dormi la wiena seara a doua zi dimineata merem mai departe cu o mica oprire in koblenz de unde se va atasa grupului nostru daca va fi un grup inca cativa prieteni cu destinatia malmedy la aceasta intrunire se percepe o taxa de 30 euro care o vom plati la fata locului se va sta la cort cine vrea hotel se gaseste nui nevoie de rezervare la mine e al 4 an care merg si zic eu din punctul meu de vedere ca merita costuri max fara figuri cam 250 euro depinde de motorul fiecaruia si cum vorba multa e saracia omului la drum cu stima si respect Pompi plecare 29 aprile

post-20188-1271394470_thumb.jpg

post-20188-1271394589_thumb.jpg

post-20188-1271394662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu de doua ori. Vin cateva sute de nemti, stau in corturi, intr-o poiana din padure. Foc de tabara. A doua zi se merge la o sala unde cei care au ocolit un continent prezinta excursiile.

Trebue 2 zile la dus.

Bernd Tesch a fost la Buc. acum 2 luni; ne-am vazut cu el, eu, Pompi, Marius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu all ....am drum in aceeasi zi la augsburg...va pot insoti pana la viena...plecarea mea e din resita...sper sa nu ploua:))))))) ma uit cu groaza la timp si la nor:)))))))) daca aveti nevoie de companie ne gasim aici :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saliu all ....am drum in aceeasi zi la augsburg...va pot insoti pana la viena...plecarea mea e din resita...sper sa nu ploua:))))))) ma uit cu groaza la timp si la nor:)))))))) daca aveti nevoie de companie ne gasim aici :love:

 

 

salutare nustiu daca ne vom intalni resita e mai aproape de vama si nici nu mai e nevoie a mere la arad ci pe la cenad noi plecam din bucuresti la 5 dimineata si mai putin de 8 -9 ore nu avem cum face depinde de drum nu putem alerga radare vom mere cat mai posibil legal cine ajunge primul in vama poate suna nr meu este 0722809989 cat despre ploaie asta nu depinde de noi nu putem sa le avem pe toate cu stima si respect Pompi :love: .... ..multumesc Mihai pentru urare si poate dupa 7 luni de tastat drumul catre turcia poate ajungeti si voi si pe jos ajungi in atatea luni drum bun si voua in cucerirea turciei Pompi :love:

post-20188-1271652171_thumb.jpg

post-20188-1271652250_thumb.jpg

post-20188-1271652338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompi drum bun daca tie iti place acolo, mie mi se pare un drum prea lung pentru mai nimic. probabil nu in locatie consta interesul ci in oamenii pe care ii intalnesti si atunci poate merita.

 

 

Dorule nu stii ca cel mai important este drumul si nu neparat obiectivul :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorule nu stii ca cel mai important este drumul si nu neparat obiectivul :wacko:

 

cavalere nu sunt de acord. nu exista astfel de reguli sau definitii. e de la caz la caz. uneori mergi de dragul drumului. alteori mergi sa ajungi undeva. de multe ori ti-e sila de drumul pana la obiectiv, alteori mergi de drag fara o destnatie reala sau importanta. de exemplu eu am sa merg de sila pana la geneva si apoi de placere pana jos pe coasta. pe urma tot de sila catre casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cavalere nu sunt de acord. nu exista astfel de reguli sau definitii. e de la caz la caz. uneori mergi de dragul drumului. alteori mergi sa ajungi undeva. de multe ori ti-e sila de drumul pana la obiectiv, alteori mergi de drag fara o destnatie reala sau importanta. de exemplu eu am sa merg de sila pana la geneva si apoi de placere pana jos pe coasta. pe urma tot de sila catre casa.

:wacko: :laugh: :lol:

Corect!!!!!!!!!!!!!!!

Si eu, cand ma intorc din alte tari "urate si necivilizate" din vest, am aceleasi sentimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompi drum bun daca tie iti place acolo, mie mi se pare un drum prea lung pentru mai nimic. probabil nu in locatie consta interesul ci in oamenii pe care ii intalnesti si atunci poate merita.

 

 

salutare adevarat drumul e lung dar dar merita fiecare km si ca intrunire e organizata bine adevarat noi nu vom face niciodata ce fac aia noi santem mici nu te vad niciodata infruntand frigurile siberiene,caldura desertului .noroaile care nu se mai termina etc asta fac cei ce vin acolo au o alta filozofie despre motociclism asta le place asta fac nu butoneaza tastatura scrind cine stie ce bazaconie fac aceste calatori scriu carti fac filme povestesc pe unde au fost isi deapana amintiri pregatesc noi trase invata unul de la altul sant o familie mai trasnita dar astai farmecul calatori cat mai imposibile care pentru alti sant vise la ei sant posibile si pe mine de la granita cu austria ma ia nostalgia stind unde ma intorc dar ce pot face as face si eu asa calatori dar sant mic asta e o zi buna cu stima Pompi uite aici cateva calatori www.horizonsunlimited.com www.richtung-horizont.de etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare adevarat drumul e lung dar dar merita fiecare km si ca intrunire e organizata bine adevarat noi nu vom face niciodata ce fac aia noi santem mici nu te vad niciodata infruntand frigurile siberiene,caldura desertului .noroaile care nu se mai termina etc asta fac cei ce vin acolo au o alta filozofie despre motociclism asta le place asta fac nu butoneaza tastatura scrind cine stie ce bazaconie fac aceste calatori scriu carti fac filme povestesc pe unde au fost isi deapana amintiri pregatesc noi trase invata unul de la altul sant o familie mai trasnita dar astai farmecul calatori cat mai imposibile care pentru alti sant vise la ei sant posibile si pe mine de la granita cu austria ma ia nostalgia stind unde ma intorc dar ce pot face as face si eu asa calatori dar sant mic asta e o zi buna cu stima Pompi uite aici cateva calatori www.horizonsunlimited.com www.richtung-horizont.de etc

 

 

DRUM BUN POMPI SI SA AI GRIJA DE TINE!

SA TE SIMTI BINE ACOLO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DRUM BUN POMPI SI SA AI GRIJA DE TINE!

SA TE SIMTI BINE ACOLO!

 

 

salutare multumesc frumos poate ne gasim la sab sa mai vorbim si poate mai merem sa facem o tura impreuna cu stima P :wacko: ompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...