Sari la conținut

Problema! Cagiva Mito


Postări Recomandate

Salut, detin o cagiva mito, luata de la o persoana din alt oras, are set marit de 200cc dar am o problema destul de serioasa la ea. Adica, pe liber sau cu ambreiajul tinut pot sa trag de maneta sa o turez la maxim, dar in mers nu pot sa trag de maneta de aceleratie decat un pic, daca trag mai mult mi se ineaca motoru!!!! in acel moment trebuie sa dau drumu aceleratiei si sa o acelerez iar incet, si asa iau eu viteza, o acelerez numai un pic, si usor usor isi ia viteza, dar sunt de parere ca acest lucru nu este bun pentru motor!

 

Ma poate ajuta cineva?

 

Deci in timp ce merg daca trag mai mult de maneta mi se ineaca motoru! El ia viteza dar doar daca acelerez putin.

 

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne si noua ce culoare are bujia, dupa ce motorul s-a incalzit, in sarcina.

 

Ceva are prea mult sau prea putin: ori aer ori gaz.

 

Filtru de aer are? E imbacsit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne si noua ce culoare are bujia, dupa ce motorul s-a incalzit, in sarcina.

 

Ceva are prea mult sau prea putin: ori aer ori gaz.

 

Filtru de aer are? E imbacsit?

 

o sa verific culoarea bijiei, un mecanic din zona mea mi-a zis ca ar putea sa fie problema asta, ca el avand set mai mare, si carburator de 125 sa nu isi traga beznina destula, ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când o iei din loc motorul este cald?

Lafel se comporta Âşi a mea la început. Când îi dădeam gaz în viteză murea motorul. Atunci i-am schimbat bujia, i-am poponeataățat carburatorul Âşi filtrul de aer Âşi apoi a fost ok. Dacă dau să o turez mai tare cu motorul rece dă în nas sau pur Âşi simplu nu se turează, urcă arcul până la ~3000rpm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca totusi nu are suficienta benzina. Mareste nivelul (se regleaza lamela plutitorului) in carburator sau modifica pozitia acului de dozaj - ridica-l fata de cum e acum.

Mai exista posibilitatea sa fie toba infundata - la fel se manifesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...