Sari la conținut

Bucuresti-HârÂşova


Postări Recomandate

M-am trezit, mi-am baut cafeaua si pe la 11 si ceva am plecat catre HârÂşova, singur, de capul meu. Traseul ales: Bucuresti-Afumati-Urziceni-Slobozia-Hârsova si retur (in total vreo 400 de km). Asfaltul e bun, putine zone cu damburi/denivelari, a si batut vantul si din fata si din lateral cam tare prin unele zone, dar a fost frumos per ansamblu. Poze nu prea am facut, decat la cateva pauze de tigara, ca am ales sa ma dau cu mobra decat sa ma opresc din 50 in 50 de km sa fotografiez.

post-13236-1271614496_thumb.jpgpost-13236-1271614516_thumb.jpgpost-13236-1271614526_thumb.jpgpost-13236-1271614551_thumb.jpgpost-13236-1271614573_thumb.jpg

Asfalt uscat tuturor si sa ne vedem pe strazi !!! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Pai si de ce te-ai oprit la Harsova? Trebuia sa te duci pana la Tulcea, cel mai frumos traseu este Harsova-Tulcea. E ceva de vis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si de ce te-ai oprit la Harsova? Trebuia sa te duci pana la Tulcea, cel mai frumos traseu este Harsova-Tulcea. E ceva de vis.

din pacate, trebuia sa ma intorc in seara asta inapoi in Bucuresti. Dar este timp si pentru alta data, si pentru un drum chiar mai lung :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunat. Ai ajuns singur la Harsova, nebunule care esti tu nebun. Data viitoare sa ne anunti cand ajungi la buzau sau la metro berceni si neaparat sa nu uiti poze din benzinarie. Ne creaza un sentiment triumfator ca motociclistii pot ajunge oriunde. Nimic nu-i poate opri, indiferent ca pleaca in mongolia, gibraltar sau harsova. Asa-i motociclistu', falnic ca bradu' (cu mucii pe piept).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thorus_2003, cum este drumul intre Slobozia si Harsova (ciuruit, cateva gropi, acceptabil, bun, impecabil)?

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thorus_2003, cum este drumul intre Slobozia si Harsova (ciuruit, cateva gropi, acceptabil, bun, impecabil)?

 

Merci.

Drumul este foarte bun, dupa parerea mea, doar cateva zone cu damburi si shleauri de TIR-uri (culmea este ca unele sunt semnalizate), iar la podul peste Dunare, este mai praf asfaltul, dar practicabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul este foarte bun, dupa parerea mea, doar cateva zone cu damburi si shleauri de TIR-uri (culmea este ca unele sunt semnalizate), iar la podul peste Dunare, este mai praf asfaltul, dar practicabil.

 

Merci, aveam ceva info in acest sens, dar vroiam sa le verific.

Ce spui tu corespunde intocmai hartii asteia.

 

Spor mai departe! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca ti-a placut portiunea Harsova - Tulcea.

 

Da, peisajul e superb, drumul e in stare exceptionala, am avut noroc si de vreme buna. Doar ca parca e prea drept, poate deveni plictisitor daca il faci prea des. Eu nu o sa mai trec pe acolo vreun an ca sa evit plictiseala. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...