Sari la conținut

Apa in motor


vlad302
 Share

Postări Recomandate

Ceva de domeniul horror..

- joja de ulei nestransa complet (doar 2 ture din 4)

- spalare cu jet (fara a insista la nivelul motorului)

 

=> posibilitate de cativa picuri apa in motor (pe joja nu se vede nimica diferit) :rolleyes:(...ce-i de facut? ar trebuii schimbat uleiul, sau doar cativa picuri se evapora?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de domeniul horror..

- joja de ulei nestransa complet (doar 2 ture din 4)

- spalare cu jet (fara a insista la nivelul motorului)

 

=> posibilitate de cativa picuri apa in motor (pe joja nu se vede nimica diferit) :rolleyes:(...ce-i de facut? ar trebuii schimbat uleiul, sau doar cativa picuri se evapora?

 

Multumesc anticipat!

nu cred ca se putea infiltra apa daca ai strans joja doua ture...si daca zici ca te-ai uitat si nu e nimic diferit atunci care e problema? daca ai avea apa in ulei atunci uleiul ar trebui sa fie peste nivel pe joja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... m-am cam speriat la primul gand ca am apa la motor! dar probabil ca nu e problema mare si daca au ajuns cateva picaturi.

Citind pe aici am aflat ca poate aparea apa in ulei si din condens - lucru care se intimpla destul de des (vreme rece) si care nu are repercusiuni...

 

Mersi de raspunsuri! am tras o sperietura buna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ai fi speriat ca ai uitat sa infiletezi joja la loc, nu ca ar fi putut intra apa in motor.

Daca o mai uiti de cateva ori asa si mergi la drum e posibil sa o pierzi impreuna cu jumatate din ulei...

 

Mai multa atentie altadata ca nu e de joaca - nu de apa - dar o pierzi pe drum si pierzi si ulei si apoi plangi ca vrei alt motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...