Sari la conținut

odessa- ukraina


foxbat
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Benzina nu cred ca a sarit de 3 RON (anul trecut era 2.6). O bere e 1.5 - 2 RON, 3 RON la terasa :).

 

Cazare la hostel in Odessa cam $10 de persoana la hostel.

 

Mai mult de $10 nu dai pe o masa de persoana decat daca vrei sa te spargi in figuri :blink:

 

Ahh... si inca o chestie, vedeti ca la benzinarii intai trebuie sa platesti, si dup-aia bagi gaz :moto:

Daca vrei plinul, trebuie sa ii explici lu' nenea ala frumos ca vrei full, si daca e baiat de treaba te lasa.

 

Ca idee, anul trecut am stat doua persoane, cu $500, 2 saptamani in Crimeea, si nu ne-am dat inapoi de la nimic :P

sar'na sefu'

 

te bagi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o combini cu Globlin show, este posibil. Bani sa fie :P

pai tu mi ai spus de el, si datele se pupa

 

deci..warp 3, si sa i dam bice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai totul ar fi ok dar la mine e o problema in 20 iunie tre sa fiu in cj are fiul meu cursul festiv de absolvire si nu pot sub nici o forma sa lipsesc. daca credeti ca se poate inainte sau dupa aceasta data pot veni daca nu, nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai totul ar fi ok dar la mine e o problema in 20 iunie tre sa fiu in cj are fiul meu cursul festiv de absolvire si nu pot sub nici o forma sa lipsesc. daca credeti ca se poate inainte sau dupa aceasta data pot veni daca nu, nu

regret, este exact in "mijloc"

oricum cred ca daca imi iese cum visesc, o sa fac o schimbare - o sa " dau " Bulgaria pe Ukraina.

macar fac o schimbare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regret, este exact in "mijloc"

oricum cred ca daca imi iese cum visesc, o sa fac o schimbare - o sa " dau " Bulgaria pe Ukraina.

macar fac o schimbare..

 

pana la urma cum ramane si cati ar fi amatori? deocamdata inteleg ca suntem doi sau 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma cum ramane si cati ar fi amatori? deocamdata inteleg ca suntem doi sau 3

pai ramane ca merg (em ) ;)

deja suntem 3 - nu toti sunt de pe forum

din partea mea daca se aduna mai multi, asa cum am mai facut, fie se impart pe grupulete fie individual - tot ce o sa am ca date le " distribui"

s a setat perioada , acum ma agit sa aflu informatii turistice, traseul e facut, gps ul setat :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxule, nu ma uita si pe mine. Ma cam incurca numarul de zile dar fac eforturi.

o, sa traiti

pai , zi mi daca te coafeaza pe varianta asta ( 5 zile )

daca vrei mai scurt, iti dau traseu, etc si ne vedem acolo

m a virusat nenea de mai sus cu destinatiile lui ( cetatea alba, etc )si vreau sa le " bifez" si pe ele deci nu as scurta din zile chiar de mi esti drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ramane ca merg (em ) ;)

deja suntem 3 - nu toti sunt de pe forum

din partea mea daca se aduna mai multi, asa cum am mai facut, fie se impart pe grupulete fie individual - tot ce o sa am ca date le " distribui"

s a setat perioada , acum ma agit sa aflu informatii turistice, traseul e facut, gps ul setat :agree:

buna treaba pare sa se nasca, mai ramane sa fixezi data plecarii si zic sa vedem care de pe unde ne strangem si pe unde ne grupam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna treaba pare sa se nasca, mai ramane sa fixezi data plecarii si zic sa vedem care de pe unde ne strangem si pe unde ne grupam ;)

ok, sa rezum

 

poate ai mai vazut cum merg - in grupulete mici. maxim 4 motoare, 5 daca ne cunoastem bine

 

in acest moment suntem 3 sigur( incluzandu ma ) , deci 4 cu tine .

adiii,. vezi ca esti pe lista

daca ajungem la peste 6 motoare , fara sa sune aiurea, trebuie sa ne "impartim".

 

eu merg cu varadero-ul si cred ca nefiind drum de alergat nu avem probleme de viteaza si de tinut de grup.

 

intentionez 5 zile , 17 - 21 iunie, plecarea de joi.

 

in functie de preferinte ( camere duble sau single .etc ) ma interesez si revin cu detalii pentru cei interesati.orice idee este mai mult ca si binevenita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la asta m-am uitat http://ukraine-camping.com/

pentru ca au si casute.

Hotelurile le-am exclus pentru ca fiind tara saraca sunt scumpe.

Varianta onorabila la bani este aparthotel - apartament in regim hotelier la 3 camere 40e.

parca la camping nu m as baga

cealalta suna interesat, detalii pls ?

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca la camping nu m as baga

cealalta suna interesat, detalii pls ?

;)

 

Salut,

 

ma bucur ca sunt pe lista :agree:

 

La mine e cam cum am spus: as pleca vineri pe 18 iunie (deci plecarea voastra e fara mine), si m-as opri la Galati sau ceva (oi gasi un motel de tiristi sa dorm :D). Sambata dimineatz voi pleca spre Odessa pe varianta pe malul marii (Zatova sau ceva).

 

Pentru a nu face opinie separata complet :laugh:, incer sa imi i-au luni liber si sa ma intorc cu voi. Eu nu as merge mai tare de 120 km/h. As prefera ceva pe la 11-110 in functie de drum (asta la ei, la noi vedem). Daca preferati mult mai tare o sa va rog sa spuneti sa ma organizez in consecinta.

 

Spunea cineva intr-n post mai devreme despre un hostel in Odessa. Acolo au stat si cei care au facut turul marii negre in 2007 si parca si baoetzii care au fos la Cernobal. Trebuie sapat.

 

numai bine si asfalt uscat

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, sa rezum

 

poate ai mai vazut cum merg - in grupulete mici. maxim 4 motoare, 5 daca ne cunoastem bine

 

in acest moment suntem 3 sigur( incluzandu ma ) , deci 4 cu tine .

adiii,. vezi ca esti pe lista

daca ajungem la peste 6 motoare , fara sa sune aiurea, trebuie sa ne "impartim".

 

eu merg cu varadero-ul si cred ca nefiind drum de alergat nu avem probleme de viteaza si de tinut de grup.

 

intentionez 5 zile , 17 - 21 iunie, plecarea de joi.

 

in functie de preferinte ( camere duble sau single .etc ) ma interesez si revin cu detalii pentru cei interesati.orice idee este mai mult ca si binevenita

 

totusi nu se poate pune cu o sapt inainte sau dupa 20 iunie, nu pot sa vin din motive intemeiate. hai ca poate face ti un efort sa pot veni si eu. la data fixata de tine nu se poate sub nici o forma. poate totusi gasim o cale de mijloc daca nu drum bun si poze la intoarcere. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu se poate pune cu o sapt inainte sau dupa 20 iunie, nu pot sa vin din motive intemeiate. hai ca poate face ti un efort sa pot veni si eu. la data fixata de tine nu se poate sub nici o forma. poate totusi gasim o cale de mijloc daca nu drum bun si poze la intoarcere. ;)

regret,dar atunci am ales sa ma duc ( si este si goblin show :agree:

 

 

Mesaj completat

o harta cu traseul se poate? vreau sa fac si eu drumul asta, daca nu cu voi, altadata; pana la urma care e data plecarii?

salut

iti pun traseul mai incolo cand il termin ( vreau sa ma plimbn un pic mai mult decat e drumul "strict")

5 zile , 17 - 21 iunie, plecarea de joi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si cu prietena mea: 80% venim, daca ne primiti; e o problema cu timpul, sper s-o rezolvam

Dragilor, rogu va, este simplu, - oricine este binevenit.

In ordindea" sosirii" vedem cum impartim grupul.

Eu mi am facut un mic plan de care am de gand in limita bunului simt , sa ma tin. Suntem pe 2 roti, deci liberi ;)

Cand am toate detaliile, le "postez" aici .

 

Acum a mai ramas partea de cazare la care inca nu am luat o decizie ( tine un pic si de numarul de persoane care vor veni )

 

Si evindet, maestrul pacasac , gurul Ukrainei :agree:

Maestre, ai cuvantul, zi , bagi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxule, m-as baga si eu. E un pic cam departe in timp sa-mi pot face plan de pe acum. Dar mi-ar place tare. Si daca o sa fie si pe un Varadero, cu atat mai bine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...