Sari la conținut

Honda Ntv650


mir
 Share

Postări Recomandate

se zice ca ar fi un motor foarte bun si foarte rezistent. am vrut sa cumpar si eu unul.

am inteles de la vanzator, ca eu nu m-am documentat, ca motorul ar fi construit in acelasi fel cu cel de pe transalp/africa twin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un motor fiabil, nu e pretentios, transmisia e pe cardan asa ca nu trebuie decat sa-ti aduci aminte sa schimbi uleiul la timp (la fiecare 12.000 Km!)

de tras trage bine din ture mici, asa ca e ok si pentru oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ntv si merge de belea. nu e avion ca cbr-u si nici suspensii ca africa dar in oras e superba. si intradevar cardanul face toti banii

 

Kuxi

 

super!

 

am auzit ca ar fi ceva probleme pe la cutie (mai ales a 2-a, la un anumit nr de km), furca (cam prost proiectata), disc frana spate (se toceste repede).

 

ai avut probleme de genul asta?

 

mai am o curiozitate: cat iti consuma?

 

mersi!

bafta! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reglezi corespunzator cablul de ambreiaj merge ceas.

despre disc, nu stiu ce sa spun, eu folosesc in special fata si nu se toceste asa repede.

consumul standard e undeva in jur de 5/100. chiar sub. (in oras cu semafoare etc se apropie de 6).

la mine furca e ok, nu curge.

tot la capitolul minusuri, piese gasesti mai greu. (partea buna e ca nu prea se strica)

una peste alta e o motoreta foarte rezistenta (eu am trantit-o de au gasit-o dracii, si in afara de semnale nu am schimbat nimic la ea)

 

Kuxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca reglezi corespunzator cablul de ambreiaj merge ceas.

despre disc, nu stiu ce sa spun, eu folosesc in special fata si nu se toceste asa repede.

consumul standard e undeva in jur de 5/100. chiar sub. (in oras cu semafoare etc se apropie de 6).

la mine furca e ok, nu curge.

tot la capitolul minusuri, piese gasesti mai greu. (partea buna e ca nu prea se strica)

una peste alta e o motoreta foarte rezistenta (eu am trantit-o de au gasit-o dracii, si in afara de semnale nu am schimbat nimic la ea)

 

Kuxi

 

suna bine.

vineri sau luni sper sa am deja numerele.

 

vad ca esti din bucuresti. poate ne vedem cand o sa pot si eu sa ies cu ea...

:rolleyes:

 

ai varianta cu carena aia mica in fata sau golasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e aia golasha.

cand ai numerele da un semn si ne vedem.

 

Kuxi

 

mda

si a mea e tot dezbracata (adica e aia frumoasa - ca nu-mi place deloc varianta cealalta)

 

pai ne vedem :disappointed: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...