Sari la conținut

Cumpar Alternator Nipru/ural


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Cumpar alternator clasic de Nipru, ofer pretul pietei, ma intereseaza repede :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

:cheers: ..sinistru in limitele 'normalitatii' calitatii pieselor ucraino-moldovenesti...

Am avut o tentativa de al proba (pinionul) dar nici macar cota pentru ax nu potrive asa aca am renuntat.Alternatorul a fost 2 bulioane si arata ingrijit lucrat(se pare ca e de la mama rusie , si nu din ucraina..)dar deocamdata sta pe tusa in asteptarea unui pinion normal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alternatorul e clasic de 150W, facut intr-o cooperativa, pinionul e varza, dar gasesti si bune destule. La tunaru e 100Euro alternatorul deci pretul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

100euro dai , 100 euro sunt sigur ca face.... ALEKO NU TE SUPARA , DA TOT DENSO E MAI BUN... LA NAIB.A E JAPAN... CAPISCI? :crack: eu m-am saturat de rusesti, exemplu: beculetul de incarcare la nipra mea tot sta aprins la turatii... adik 6000 si cine mai stie cat... cum iti explici ca niciodata nu am ramas fara baterie?!?!?! :crack: ca releul e bun... cred ca am nevoie de o honda cbf 500 de prin 2006 :crack: aia da motor:)

BAFTA,

P.S. NU MAI INTRU ASHA DES PT. K AM SERVICI , VIITOARE NEVASTA SI MULTE PLIMBARI CU MOTORUL , IN SPECIAL PRIN PADURI CU BLONDA MEA DE 28 DE ANI PE LANGA MINE , PE MOTOR! m-am gandit sati spun , sa nu zici k m-am lasat de motoare :D

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa strang bani. Vezi ca daca-mi ceri de-acu parere voi incerca sa te sabotez doar doar iti crapa Denso.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit si randul meu, caut si eu un alternator de nipru/ural, sau doar rotorul sau ceva de japoneza care sa se poata adapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat fantastica suma de 1,2 mil pe unul de suzuki swift, ca m-am acrit de faza cu dinamul. bine nici nu m-am spetit eu sa vad ce se petrece cu acesta din urma. e cel mai mic alt pe care l-am putut gasi. voi face un efort sa-l adaptez la moto. gata cu originalele. form follows function? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am doua denso. tare ar fi sa nu mai modific nimic si sa le dau dreq de fiare... :crack:

pune o poza doua , daca poti, sa vedem si noi ce e aia denso....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Ma dar alternatorul de Dacie nu merge...eu am vazut pe niste Nipre batrane alternator prins intr-o parte...

:lol:

Posted Aug 8 2006, 08:18 AM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut pe vechiul meu nipru,alternator de daciesi l-am pus in cele din urma pe ala original,ala de dacie arata dubios asa atarnat intr-o parte,mai am si acum adaptarea aia facuta din suportul original al alternatorului original(partea cu pinionul ala din poza si jumatatea mecanica cu o fulie pe ea),mergea bine,incarca bine dar se cere si releul tot de dacie,dar e urat cu spume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...