Sari la conținut

roata spate pegaso


Postări Recomandate

post-6030-1273237610_thumb.jpg

 

Salut.

Am facut o boacana wekkendu trecut, de 1 mai, in loc sa ma duc la vama pe drum drept ca tot poporu m-am dus la Pietreoasele sa beau vin si sa ma dau pe coclauri. Unde mi-am facut roata spate asa cum se vede in figura 1. Spitle rupte le-am indoit eu asa ca sa nu-mi bata in etrier sau sa se agate in lant. La inceput doar vobla un pic, dar a trebuit sa cobor pe ea calare de acolo vreo 7 km pana in sat, de-asta a ajuns in asemenea hal.

Partea buna e ca butcul sau janta nu par afectate, nici cauciucul.

Intrebarea mea este unde pot repara roata (trebuiesc cumparate si spitele si tamburusii de prindere), sau unde pot gasi o roata cu totu din dezmembrari?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi cat costa spitele si apoi vezi cat costa o roata. Destul de probabil ca daca te-ai dat cu ea asa, mai ai si alte spite slabite care trebuiesc inlocuite.

 

La cate pegaso-uri is in tara, sigur gasesti din dezmembrari o roata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi nu stiu cat costa o roata ca nu stiu unde-s dezmembrari moto, de-asta am intrebat aici, iar spitele am auzit c-ar fi vreo 5E bucata cu tot cu tamburusi, si eu unu le-as schimba pe toate sa fiu sigur.

Rotile cred ca se potrivesc si de la model mai nou sau de la F650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu gasesti/ is prea scumpe, vezi ca mai exista posibilitatea sa le inlocuiesti cu spite de comuniste. Is mai ieftine si s rezistente

 

RABINU: 0724452023

Bucuresti.

 

NAE :0720176775 Bucuresti (pe nenea asta il laudau unii ca fac roata ca noua cu spite rusesti)

 

Mai da o cautare pe sectiunea de Service (in stanga jos e bara de cautare) dupa spite ca gasesti mai multe topicuri asemanatoare.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...