Sari la conținut

Accident Intersectia Schitu Magureanu cu Kogalniceanu


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Mi-a spus un prieten ca un motociclist a intrat in lateralul unui logan chiar in intersectie. Motorul era praf, riderul nu era..il luase ambulanta, era insa casca..probabil ca ii sarise. 100% unul dintre ei a trecut pe rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cioburile pe la ora 18 pe banda rezervata ITB-ului.

Locuiesc in zona si pot spune ca Regina Elisabeta este o artera favorita a motociclistilor care urmaresc relaxarea prin high RPM. Altfel...si dc ai incerca sa mergi cu 50 pe B-dul asta, te-ar claxona si biciclistii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul era constient cand a fost urcat in ambulanta (Puls). L-am intrebat daca vrea sa sun pe cineva, dar o facuse altcineva inainte. Nu am putut sa ajut decat cu pusul pe targa si urcatul in masina. Inafara de casca nu avea echipament, ii curgea sange din nas si de la arcada, iar doctorul de la ambulanta credea ca are mana stanga fracturata.

Motociclistul a lovit partea dreapta a Logan-ului si a fost aruncat peste parbriz. Nu stiu cine a provocat accidentul, dar oamenii stransi acolo aveau o problema impotriva soferului Logan-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cioburile pe la ora 18 pe banda rezervata ITB-ului.

Locuiesc in zona si pot spune ca Regina Elisabeta este o artera favorita a motociclistilor care urmaresc relaxarea prin high RPM. Altfel...si dc ai incerca sa mergi cu 50 pe B-dul asta, te-ar claxona si biciclistii...

 

 

sau pensionarii ce merg la piata cu caricioarele. aia claxoneaza mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ora 15:30 -16:00

Zona : Cismigiu ..mai exact la liceu la Gheorghe lazaR

Motociclist : Gilera ..motor mic ...

Masina : Logan

 

 

Asteptam sa trec strada spre liceu dinspre Izvor ...ma uit la indicatorul de pietoni aveam rosu...ma uit pe lung vine motociclistul avea viteza mica a prins verde pe banda 1 care nu era nimeni cu masina sa dus ....banda 2 fiind ocupata de o masina

 

Loganul: a vrut ori sa faca stanga ori sa mearga inainte...era cu nr de Tm cred ca nu stia Buc sigur....a fortat rosu direct a vazut masina pe banda 2 da banda 1 nu sa uitat ...

La luat cu partea dreapta a masini ..la aruncat peste parbriz ..motorul praf rezervorul era langa el la 5-6 metri ..casca nu a avuto prinsa bine...ia zburat la 20-30 de metri...

Am traversat repede la el pe rosu la pietoni..ai curgea sange din cap...si mana stanga o avea rupta de sus cred ca nu o putea misca ..era constient..martori am fost putini da ei erau cam dezorientati ..eu am fost singurul care asteptam rosu si stiam ce sa intamplat .Din lipsa de buletin la mine ceva..nu am putut sa ma bag martor

Soferul la Logan imediat si-a skimbat ca domne eu veneam dinspre bulevar..bun si daca veneai de acolo cum lai luat ?

Politisti a-ti venea sa ai bati nu stiau ce sa asculte cauta camerele daca au instalate sau la liceu ceva sa se uite pe filmari

A fost preluat de ambulanta Puls ....

 

Concluzia : Loganul trecut pe rosu ..motociclistul a prins verde din timp ..nu avea viteza ia iesit in fata !!!!!!

Sper sa se faca bine ...si bafta sotiei lui la nastere !!! a specificat sal sunam pe un prieten sa nui zica lui nevastasa ca e gravida :| si poate se sperie ceva si Doamne fereste!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...