Sari la conținut

Postări Recomandate

Pentru ca m-am saturat de cate semnalizatoare am schimbat din cauza unui bun vecin care opreste masina in motorul meu folosindu-l pe post de senzor de parcare, se pare la nesfarsit, vreu sa inlocuiesc semnalizatoarele stock , binecunoscute, cu unele in forma de "lacrima" care sa nu mai iasa din gabaritul motorului. Un model care sa incapa in locul acela. Prietenii stie care.

Nu sunt obisnuitul magazinelor de profil din Bucuresti si vreau sa stiu unde gasesc asa ceva, comod, cu plata pe loc. Fara targuri sau comenzi pe Louis & stuff.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai simplu-i ceri bani cumatrului?

Plm, cumatru este un tip mai in varsta...tatal unei vecine bune si la propriu si la figurat...ne stim de-o vesnicie....si nu stric "casa'' pentru atat, plus ca nu l-am prins niciodata asupra faptului. Deci este un pic mai ...delicat. ;) Si oricum, chiar daca i-as cere bani, tot eu le-as cumpara. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate te ajuta ca idee, locatia fiind Timisoara.

/index.php?...t&p=2419340

Cred ca d-alea triunghiulare cu led am vazut la MyMoto Cotroceni, dar foarte scumpe...

Am vazut, cam tot aia este, plus ca-s batran si comod. O sa fac o vizita in Cotroceni, desi, din ce spui tu cred ca sunt d'alea de pus pe R1. ;)

Mie imi trebuie cam asa ceva...

post-12182-1273519527_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, acu inteleg ca vrei musai lipite de carene. Louis. Am vazut pe undeva, stiu pe cineva care are cam ce vrei tu, dar a luat e la Paula's pe vremea cand aveau magazin in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana te gandesti si gasesti, dadeai comanda la kronau si-ti veneau...

 

Altfel, poti sa pui "lucas" de dacie sau orice semnalizator d-ala mic lateral de la alta masina, numai ca trebuie sa decupezi (o gaura) carena in dreptul becului.

post-6478-1273616169_thumb.jpg

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, acu inteleg ca vrei musai lipite de carene. Louis. Am vazut pe undeva, stiu pe cineva care are cam ce vrei tu, dar a luat e la Paula's pe vremea cand aveau magazin in Bucuresti.

 

Pana te gandesti si gasesti, dadeai comanda la kronau si-ti veneau...

Altfel, poti sa pui "lucas" de dacie sau orice semnalizator d-ala mic lateral de la alta masina, numai ca trebuie sa decupezi (o gaura) carena in dreptul becului.

Nu vreau sa pun semnale gen lucas care lumineaza 180 de grade, ca arat ca pomul de Craciun, trebuie ceva directional. Sunt pentru spate partea de sub sa, nu pentru fata, nu am ST este modelul cu semnalizatoarele incorporate in plasticaraia fatza. Asa am sa fac, o sa dau comanda, ca este mai sigur. Singura treaba este nu fie mai mari decat locul unde vreau sa le pun. Daca le vedeam pe viu, le faceam proba, sa se potriveasca si sa arate bine. Nu vreau sa stric/modific designul motorului.

Oricum, va multumesc pentru interes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa nu pui de alea aplicate , ca daca ti le acroseaza iti strica carenele ;) poate omul executa operatia intentionat.

Monteaza unele enduro... cu picior flexibil :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa nu pui de alea aplicate , ca daca ti le acroseaza iti strica carenele ;) poate omul executa operatia intentionat.

Monteaza unele enduro... cu picior flexibil :agree:

Nu o face intentionat, pur si simplu o face si gata. :laugh: Nu poti pune altele cu brat, indiferent daca sunt sau nu cu brat flexibil, pentru ca raman, gaurile "originale" si s-ar vedea ca un qur. Dupa cum am spus nu sunt pentru fata, este vorba despre semnalizatoarele spate.

De asta as apela la varianta unui lucas din asta directional, pentru ca se monteaza usor si acopera gaurile celui original. Toata lumea multumita.

As comanda de la Louis modelul a carui poza am pus-o aici, dar imi este ca este prea mare si nu incape pe portiunea aia sau incape si se vede ca o poola.

Mai studiem problema, pana atunci sta "semiatarnat", nu stiu ce caca de plastic au pus astia de la BMW..ca nu se lipeste cu nimic :D Manca-o-ar tata de nemtoaica frumoasa... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...