Sari la conținut

Care Benzina E Mai Buna?


butcher
 Share

Postări Recomandate

PETROM SHI OMW AU ACEEASHI benzina!!!

 

da ???

eu bagam de la OMV deaia... fara plumb 95 (37900 parca era litru), dar m-am reprofilat... Petrom 99+ (tot cam asa costa) Deaia ce zice ca zbori cu masina ... eu zbor cu scuteru' :rolleyes:

merge mult mai fain cu cea de la Petrom 99+ fata de OMV ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PETROM SHI OMW AU ACEEASHI benzina!!!

 

 

Da numai ca din nu stiu ce motiv cea de la OMV se termina mai repede, e o certitudine, testata si verificata in nenumarate randuri, nu doar de mine. Nu stiu ce naibi baga astia in benzina, asta pe langa faptul ca este mult mai scumpa decat cea de la Petrom...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :bounce: :rolleyes:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da numai ca din nu stiu ce motiv cea de la OMV se termina mai repede, e o certitudine, testata si verificata in nenumarate randuri, nu doar de mine. Nu stiu ce naibi baga astia in benzina, asta pe langa faptul ca este mult mai scumpa decat cea de la Petrom...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :bounce:

:rolleyes: culmea,eu am observat ca OMV imi consuma mai putin...aia de 100 ma refer...eu bag omv super 100,petrom de 99 si cea de top de la agip nu stiu cum se cheama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu bag omv super 100,petrom de 99 si cea de top de la agip nu stiu cum se cheama...

 

Bv :sick: ce-i mai bun pentru scuterele noastre! :lol:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Singura benzina care am simtit ca este mai buna decat top99+ sau vip 99+(petrom), este cea de la AGIP... parca top100+...dar si consuma....dar de mers :lol:

le dau la copii cu alte scutere mai bune :crack: :lol: si ii vad in oglinda :sick: , dupa ce :disappointed:

Numai Bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura benzina care am simtit ca este mai buna decat top99+ sau vip 99+(petrom), este cea de la AGIP... parca top100+...dar si consuma....dar de mers :P

le dau la copii cu alte scutere mai bune :smoke: :-L si ii vad in oglinda :laugh: , dupa ce :banana:

Numai Bine!!!

 

de cand se vinde la Agip benzina fara Pb cu cifra octanica mai mare de 98?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :-L :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceti ca super 100 de la OMV e buna?In manualul de la scooterul meu scrie sa bag numa' 95 sau 98.Iar cea 98 fara pb de la OMV face diferenta pana acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceti ca super 100 de la OMV e buna?In manualul de la scooterul meu scrie sa bag numa' 95 sau 98.Iar cea 98 fara pb de la OMV face diferenta pana acuma.

 

nu zic ca nu e buna, dar e si mult mai scumpa decat petrom 99+ ... si scuteru'meu merge mai fain cu petrom 99+ decat cu OMV super 100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

 

eu am un moped Piaggio Ciao Px. !

 

ce benzina bag in el ?

de un an bag PREMIUM 95 !

si n are nimika ..adik mere el mai nashpa akuma

da nujj de ce!

deci e bun premium ?

 

unii baga fara plumb.!

 

?

 

ii buna...

benzina premium este si ea fara plumb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi ma omule(Vince_Black) pt asa motorase se baga numai fara plumb :banana: .Daca cumva ai bagat pana acum cu plumb sa nu mai repeti greseala!

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OVK ... tu mai gasesti undeva benzina CU plumb ? dak scrie pe vre-o pompa la vre-o benzinarie Benzina Cu Plumb te rog fa o poza si arata-mi si mie...

 

eu am cautat prin benzinarii si am cerut cateva detalii la oamenii aia de la pompa. si uite ce mi-au zis:

Mol - nu o avut niciodata benzina cu plumb de cand sunt in romania.

Petrom - de vreo 5 ani nu mai aducem benzina cu plumb

OMV - nu am putut vb cu muncitoru' de acolo, ca era prea ocupat... si stateau si masinile dupa mine la pompa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea cei care au carburatoare luati benzina de 95 si bagati si un pic de adutiv,cred ca asa e cel mai bine.Pt njectie nu credca e bine,a mai are niste filtre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cel mai bine e sa bah in scooter benzina de 100 de la OMV

 

de ce ???

 

a meu, cu petron top 99+merge excelent... chiar mai bine decat omv super 100, si asta de la petrom este si mai ieftina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OVK ... tu mai gasesti undeva benzina CU plumb ? dak scrie pe vre-o pompa la vre-o benzinarie Benzina Cu Plumb te rog fa o poza si arata-mi si mie...

 

eu am cautat prin benzinarii si am cerut cateva detalii la oamenii aia de la pompa. si uite ce mi-au zis:

Mol - nu o avut niciodata benzina cu plumb de cand sunt in romania.

Petrom - de vreo 5 ani nu mai aducem benzina cu plumb

OMV - nu am putut vb cu muncitoru' de acolo, ca era prea ocupat... si stateau si masinile dupa mine la pompa...

 

 

Vino la Buftea si minuneaza-te! Exista benzina CU Pb si inca se vinde in draci la dacistii batrani!Cand am timp o sa fac si o poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...