Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

Pt mine e ok oricum, desi prefer zone mai muntoase :). De bucata Cluj-Blaj sunt cam plictisit, dar nu-i rau, daca sunt mai multi pentru varianta asta vin si eu. Vlady, tu pt care traseu votezi?

 

mie tot una oricare ar fi doar sa fie cu plecare la 10.30 adunare 10 ,15abia la 10 ,00 pot decola din casa pana atunci nu am cu cine lasa copiii

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mie tot una oricare ar fi doar sa fie cu plecare la 10.30 adunare 10 ,15abia la 10 ,00 pot decola din casa pana atunci nu am cu cine lasa copiii

bun, atunci adunarea la 10.15 in omv calea turzii si ne intelegem acolo exact incotro o luam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie tot una oricare ar fi doar sa fie cu plecare la 10.30 adunare 10 ,15abia la 10 ,00 pot decola din casa pana atunci nu am cu cine lasa copiii

 

@robert 01 ne vedem sub pod capat manastur 10,15 - 10.3o cine mai doreste este binevenit traseul ramane cam acelasi eventual vom scoate valea iadului vedem la locul fetei

 

traseu

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrunirea de saptamana trecuta s-au furat o pereche de pantaloni de cross marca Fox, aproape noi, de culoare rosie, cu un desen in forma de dragon negru si protectii albe la genunchi.

Daca cineva incearca sa va vanda asa ceva (asta desigur, in caz ca mai sunt in Cluj), va rog sunati la tel. 0721 / 243257 sau 0721 / 660897. Se ofera recompensa.

 

Si daca ala care i-o furat vede ce-am scris, ii urez sa i se innegreasca un coi si sa-i pice jos. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tura in locuri frumoase alaturi de oameni frumosi , cateva poze, nu foarte multe, in limita bateriei :crack:

@ robi_01 asteptam filmuletul :cheers:

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intoarcere spre cluj nu nu ati trecut prin savadisla? yamaha si transalp-ul mi-au sarit in oki :)...

 

asa este :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 astea? sau acestia erau alti....ca si voi pe dealuri...imi cer scuze pentru claritate ..dar aveati ceva distanta de mine ...si nu am un aparat foarte performant

 

 

 

 

Editat de augustin31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend am facut impreuna cu un coleg motorist din Cluj o tura prin tara. Transalpina - Craiova- Intrunirea Moto Sapiens Turnu Severin- Cazanele Dunarii- Oravita- Resita-Hateg si inapoi in Cluj. In total 4 zile si 1100 km.

 

Poze aici http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4112166649227.2177127.1434984618&type=3

Video :

post-54437-0-40549500-1338798033_thumb.png

Editat de psycho25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend am facut impreuna cu un coleg motorist din Cluj o tura prin tara. Transalpina - Craiova- Intrunirea Moto Sapiens Turnu Severin- Cazanele Dunarii- Oravita- Resita-Hateg si inapoi in Cluj. In total 4 zile si 1100 km.

 

Poze aici http://www.facebook....34984618&type=3

Video :

[/quote

 

Cazanele Dunarii, am programat si eu o astfel de iesire anul acesta , acuma sper doar sa am timp si bani si cu cine sa fac aceasta iesire :cheers: frumos filmul

 

Cateva poze de la mine:

post-50874-0-90595700-1338796212_thumb.jpgpost-50874-0-20449800-1338796296_thumb.jpgpost-50874-0-28117200-1338796314_thumb.jpgpost-50874-0-98383800-1338796345_thumb.jpgpost-50874-0-78773500-1338796372_thumb.jpgpost-50874-0-02122600-1338796387_thumb.jpgpost-50874-0-06083200-1338796404_thumb.jpgpost-50874-0-90093800-1338796425_thumb.jpgpost-50874-0-52523000-1338796454_thumb.jpg

 

:cheers::cheers::friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazanele Dunarii, am programat si eu o astfel de iesire anul acesta , acuma sper doar sa am timp si bani si cu cine sa fac aceasta iesire

 

Eu ti-am zis ca ma bag la o iesire de genu'.

 

 

Chiar merita mers si ideal e sa stai mai mult in zona sunt trasee frumoase

Mai multe filmulete din iesire gasesti pe youtube de acelasi autor

:cheers:

 

Clipul "Clisura Dunarii" nu merge din motive de copyright.

Nu stiu cum a ramas problema copyright'ului, dar pe Vimeo nu era nicio problema cu folosirea melodiilor protejate. Pe Youtube e jale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

View Postvlady_80, on 04 June 2012 - 03:39 PM, said:

Cazanele Dunarii, am programat si eu o astfel de iesire anul acesta , acuma sper doar sa am timp si bani si cu cine sa fac aceasta iesire

 

 

Eu ti-am zis ca ma bag la o iesire de genu'. si eu ma bag, sper sa fie cu plecare de vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut traseul cu cazanele Dunarii cu mnotorul la noi si cu masina pe la sarbi.

Dintre cele 2 prefer traseul pe la sarbi e mai spectaculos decat la noi, din pacate acum cu motorul nu am avut timp sa-l fac pe la sarbi.

Asa ca daca mergeti va recomand pe la sarbi

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut traseul cu cazanele Dunarii cu mnotorul la noi si cu masina pe la sarbi.

Dintre cele 2 prefer traseul pe la sarbi e mai spectaculos decat la noi, din pacate acum cu motorul nu am avut timp sa-l fac pe la sarbi.

Asa ca daca mergeti va recomand pe la sarbi

:cheers:

 

si care a fost traseul facut cu masina la sarbi?:cheers:

 

View Postvlady_80, on 04 June 2012 - 03:39 PM, said:

Cazanele Dunarii, am programat si eu o astfel de iesire anul acesta , acuma sper doar sa am timp si bani si cu cine sa fac aceasta iesire

 

 

Eu ti-am zis ca ma bag la o iesire de genu'. si eu ma bag, sper sa fie cu plecare de vineri.

 

sigur va fi de vineri si cu plecare dimineata, va trebui min 300km/zi asa ceva

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care a fost traseul facut cu masina la sarbi?:cheers:

 

 

 

sigur va fi de vineri si cu plecare dimineata, va trebui min 300km/zi

 

Smederevo - Drobeta Turnu Severin pe malul Dunari

La Sarbi drumul e mai mult sapat in stanca in special in zona cazanelor, sunt multe tunele si mai multe obstacole gen urcari coborari, curbe mai multe si mai stranse.

La romani terenul e mai prietenos si drumul nu e asa spectaculos.

Ce e nasol ca intre Smederevo si Drobeta nu mai este alt pod peste Dunare. Trebuie sa faci toti cei 200 km intre cele localitati chiar daca din acestia doar 100 sunt spectaculosi.

post-54437-0-65906100-1338836807_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tura in locuri frumoase alaturi de oameni frumosi , cateva poze, nu foarte multe, in limita bateriei :crack:

@ robi_01 asteptam filmuletul :cheers:

 

Din tura de duminica:

 

Nucet->Vârtop

 

http://www.youtube.com/watch?v=MN6PmzWpero

 

Bratca->RoÂşia

http://www.youtube.com/watch?v=TCeUAxUD4DI

Editat de robert_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend am facut impreuna cu un coleg motorist din Cluj o tura prin tara. Transalpina - Craiova- Intrunirea Moto Sapiens Turnu Severin- Cazanele Dunarii- Oravita- Resita-Hateg si inapoi in Cluj. In total 4 zile si 1100 km.

 

Pacat ca nu ne-am gasit la Sapiens sa bem o bere, oricum faina tura, faine locuri! E faina zona cazanelor vazuta de la sirbi.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul asta cum ti se pare Vlad?

 

Super traseul asta ma tenteaza si pe mine sa-l mai fac avand in vedere ca pe transalpina am avut vreme urata si nu m-am putut bucura de priveliste

 

Pacat ca nu ne-am gasit la Sapiens sa bem o bere, oricum faina tura, faine locuri! E faina zona cazanelor vazuta de la sirbi.

 

 

Din pacate nu am stat la intalnire numai de vineri seara pana sambata deoarece am vrut si sa vizitam si timpul era scurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...