Sari la conținut

Tobe


araya
 Share

Postări Recomandate

poate cineva sa aduca tobe+jet kit cobra sau hard krome??? sau unde pot gasi in austria sau ungaria asa ceva??? ...sau a cumparat careva de pe net ???in sensul daca exista careva sa faca shipment in romania??

io am gasit un site care are in lista de tzari si romania dar nu stiu daca merita sa-mi fac card

http://www.motorcycle-exhaust.com/Merchant...&Category_Code= :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa aduca tobe+jet kit cobra sau hard krome??? sau unde pot gasi in austria sau ungaria asa ceva??? ...sau a cumparat careva de pe net ???in sensul daca exista careva sa faca shipment in romania??

io am gasit un site care are in lista de tzari si romania dar nu stiu daca merita sa-mi fac card

http://www.motorcycle-exhaust.com/Merchant...&Category_Code= :(

Daca le gasesti in Austria pot sa ti-le aduc eu.

Platesti un avans, din costul tobei iar la livrare primesti factura finala.

Pretul pentru transport si vama nu ti-l pot spune acum depinde de tara de origine a producatorului.

No ofens pentru avans, ma ocup cu piese de masini si nu vreau sa ramain in carca cu o toba de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma feri prin spania la barcelona nu ajungi?????

vreau sami aduc motorul din timisoara aici in barcelona???

daca se poate cam cit mar costa?

salut sau poate stii pe altcineva care poate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma feri prin spania la barcelona nu ajungi?????

    vreau sami aduc motorul din timisoara  aici in barcelona???

    daca se poate cam cit mar costa?

    salut sau poate stii pe altcineva care poate :(

Din pacate in Spania nu ajung, dar daca aud ceva te anunt.

Adresa de pe Yahoo este activa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thx feri dar in austria nu a am gasit decat hayway hawk,daca stiam in austria unde sa gasesc ma duceam eu singur ...ce vreau eu sunt americane si bulangii nu au pe site trecut nici un dealer in austria

renegade slip on sunt doar jumatatzi adica doar toba finala (cel putzin asa e la mine se desfac de la jumatate) dar o data cu tobele tre satzi iei si jet kit si e de preferat si un filtru de aer mai dibaci,eu vreau sa-mi iau si hipercharger.....deocamdata astept raspun de la un amic din canada sa-mi spuna cam cat m-ar costa transportul pana aici cu posta,daca te intereseaza si bine intzeles daca nu e ff scump il pot ruga satzi ia si tzie si sa le puna in acelasi colet....tobe ,jetkit ,hypercharger gasesti aici pt toate tipurile de motorete

 

http://www.motorcycle-exhaust.com/Merchant...&Category_Code=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Exact ca acestea am eu la Desperata mea si stii ce probleme mi-am facut cu zgomotul (Dragonul asa o face?) Sper ca au filtre in ele si sa nu cumva sa fie piesa separata. Pretul e bun zic eu si cand le pui sa fie vreme frumoasa sa le auzim si noi :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal vaezi ca de la Highway Hawk aduc si cei de la Moto Market (metrou Romana)

Da, stiu dar de la 224 $ la 10 mil e diferenta. Sa vedem. Din cite stiu firma Highway Hawk este in Europa. Voi vedea cum e cu taxele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La POSTA nu se iau dupa taxa vamala ci dupa taxa inscrisa pe colet si vraeu sa te anunt ca astia tocmai au riticat preturile cu 350% de cei de la posta este vorba oricum astept sa dai si tu un raspuns cind or ajunge ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut renegade!

 

imi plac mult tobele...sunt frumoase si pretul este bun. unde le-ai gasit? cand pot sa vad si eu cum se aude? .....eu mai stiu care si-au cumparat...de la ebay..si nu au platii taxe mari...vezi si tu...daca poti sa te duci cu o sticlutza...o floare..un parfum.... bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut renegade!

 

imi plac mult tobele...sunt frumoase si pretul este bun. unde le-ai gasit? cand pot sa vad si eu cum se aude? .....eu mai stiu care si-au cumparat...de la ebay..si nu au platii taxe mari...vezi si tu...daca poti sa te duci cu o sticlutza...o floare..un parfum.... bafta!

Sa inteleg ca trebuie sa existe undeva scris pe colet valoarea sa din factura? In primavara am cumparat doua casti flip-up de pe ebay cu valoarea de 200$ si am platit 2000 de lei. Asa sa fie si la tobe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Au aujuns tobele in sfirsit. Am platit vama 3.160.000 lei! Sa-i fuck in gura cu legile lor. Adica ei nu fac nimic si incaseaza cam jumate din valoarea produsului cu TVA cu tot. Ma rog.

Am pus tobele in o ora si jumatate. Suna bestial. Ne vedem la arc si atunci le veti putea asculta. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Au aujuns tobele in sfirsit. Am platit vama 3.160.000 lei! Sa-i fuck in gura cu legile lor. Adica ei nu fac nimic si incaseaza cam jumate din valoarea produsului cu TVA cu tot. Ma rog.

Am pus tobele in o ora si jumatate. Suna bestial. Ne vedem la arc si atunci le veti putea asculta. Bafta!

Dupa ce reguli se calculeaza vama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce reguli se calculeaza vama?

La accesorii vama este 30% plus TVA! Multa mu-----------ie! Regul? Da: prima regula este ca nu este regula. Este bataie de joc.

Cauta si tu HG59/2003. Asa scrie pe chitanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...