Sari la conținut

A2 Km. 46


Ikarus
 Share

Postări Recomandate

salutare,

eu ii cunosc pe toti trei, am vorbit cu toti si am auzit toate variantele.

m-am saturat de acest pusti teribilist care are in cap numai basini de mare motociclist, nu isi plateste datoriile si poseda un tupeu incredibil.

nu este prima oara cand pune in pericol viata colegilor de trafic

nu o data l-am vazut mergand pe o roata printre masinile oprite la semafor si nu o data mi-a vajait roata lui de fata pe langa casca{ prietenul nostru comun Papay a facut cunostinta chiar cu frumoasa senzatie de a te trezi cu roata in cap in timp ce mergi}

daca tu esti kamikaze asta nu inseamna ca trebuie sa impartasim cu totii aceiasi ,, filozofie de viata,, noi vrem sa traim amice nu sa dam coltul din cauza unui pusti tembel.

cum poti prietene sa bagi doi oameni in spital si sa imi spui la telefon"sa zica mersi Emi ca nu a fost mai rau"

ti-am spus ca pui viata altora in pericol inca de anul trecut cand ne plimbam prin bucuresti si tu taiai benzile fara sa te asiguri.

circul se face in arena prietene nu pe strada si daca vrei sa te dai in spectacol dute pe circuit...

motivul pt care ai depasit PE DREAPTA a fost o demonstratie de"forta" pt a o impresiona pe Corina care din cate am inteles eu ti-a cam dat cu flit in acel weekend.

emi s-a trezit cu tine in fata desi mergea cu 90-100, tu ca sa il depasesti a trebuit sa ajungi la cel putin 130, cum iti explici ca la cateva secunde dupa depasire viteza ta a scazut mult sub viteza lui? pt ca din spusele lui Zdrobi{moto ktm care rula in spate si care cu greu a reusit sa-l evite pe Emi} emi a RUPT FRANELE ca sa nu se suie pe tine si a redus viteza pana la 40-50 inainte sa cada.

iti spun eu prietene, AI PUS FRANA dar iti e rusine sa iti recunosti gresala asa ca mai bine ai nascocit o baliverna,, s-a speriat de o masina".

care masina prietene ca n-au vazut masina aia nici emi nici zdrobi?

 

ce l-a durut cel mai tare pe kamikaze? ''emi, corina sunteti OK? '' nu fratilor-''auzi emi, vezi si tu ce declari la politie ''

 

eu unul m-am saturat de tine si am scris cele de mai sus pe un site public pt ca daca am fi purtat discutia asta in particular s-ar fi intamplat ca si in datile trecute, adica te-ar fi durut in SPATE.

POATE ACUM ITI V-A PASA DAR NU CRED.

 

DACA VREODATA MA VOI SIMTI AMENINTAT DE TINE IN TRAFIC(DESI MERG DESTUL DE RAR PRIN ORAS) NU VOI EZITA SA TE ''BAG IN GARD"

PS: este adevarat ca spatele fereste fata dar din cate stiu eu treaba asta e valabila in competitii, pe strada se schimba calimera.

 

imi cer scuze pt tonul acuzativ folosit dar nu m-am putut aptine.

Perfect de acord. kamikaze l-a depasit pe emi prin dreapta in ciuda faptului ca nu avea lumini si apoi a franat in fata acestuia. zdrobi si emi incercau sa-l protejeze pe fraier ca nu are lumini si el mai avea putin si ii omora pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma..la cat de ''prieteni'' sunteti..ce mai cautati impreuna pe drumuri publice? oricum..voi stiti mai bine ce se intampla..

insanatosire grabnica pt domnisoara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....fiecare crede ce vrea, nu pot sa zic ca nu ma simt vinovat ca l`am depasit, daca nu o faceam poate ca nu se intampla, atat ca nu am franat pentru ca nu aveam de ce.

 

nu vreau sa mai continui aceasta discutie, oricum nu se ajunge nicaieri....pe viitor nu mai mergeti cu mine daca asta este alegerea voastra.

 

....si inca ceva...sa stiti ca m`am interesat zilnic de starea lor, si nu asa sa fie...chiar ma interesa.

Editat de [kamikaze]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar un text care oarecum nu e relevant:

 

kamikaze: ti-am vazut numarul si te-am retinut. Nu mai e nimeni cu b69ktm.

 

Tin doar sa zic ca m-ai depasit odata la un semafor, te-ai pus in fata mea si ai turat ragalia si m-ai umplut de fum. Pot sa zic ca ai fost norocos ca s-a pus verde ca altfel iti luai un carbon in gura. Te-am mai vazut apoi pe un trotuar printre pietoni.

 

Sa iti zic ceva: nu m-ai impresionat cu absolut nimic.

 

La mitingul moto din mai (parca atunci a fost) toti mergeam ok iar tu si inca cativa faceati slalomuri la milimetru. Din cauza numarului, doar pe tine te-am retinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa se mai intrebe cineva de ce se uita una lume la noi cu lehamite.

 

 

Am auzit din surse ca un alt cascador d-asta a facut o manevra sambata prin apropiere de sibiu si a cazut . Rezultatul a fost ca Laura (Yamaha Zeal), sotia lui Marian din Giulesti cu CBX a intrat in dobitoc si in cele din urma in spital cu bazinul fisurat. Iar Marian l-a evitat luand-o pe aratura. Cei care ii cunosc sa stea linistiti ca acum sunt relativ bine.

 

Am vazut de un an si ceva de cand am intrat in lumea asta mai multi idioti de genul celor de mai sus. Miam jurat sa nu merg pe strada cu d-astia. Sfatu meu e sa-i marginalizati si voi sau sa-i convingeti cum stiti voi mai bine ca smecheria in zona asta duce ori la morga ori la puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar un text care oarecum nu e relevant:

 

kamikaze: ti-am vazut numarul si te-am retinut. Nu mai e nimeni cu b69ktm.

 

Tin doar sa zic ca m-ai depasit odata la un semafor, te-ai pus in fata mea si ai turat ragalia si m-ai umplut de fum. Pot sa zic ca ai fost norocos ca s-a pus verde ca altfel iti luai un carbon in gura. Te-am mai vazut apoi pe un trotuar printre pietoni.

 

Sa iti zic ceva: nu m-ai impresionat cu absolut nimic.

 

La mitingul moto din mai (parca atunci a fost) toti mergeam ok iar tu si inca cativa faceati slalomuri la milimetru. Din cauza numarului, doar pe tine te-am retinut.

 

vreau sa imi cer scuze tuturora carora le`am pricinuit diverse...promit sa merg singur de acum incolo si sa evit orice motociclist care imi iese in cale...se pare ca imi sariti toti in cap....nu pot sa cred ca nimeni nu a mai mers pe o roata, nu a luat`o pe trotuar, nu a turat`o la semafor, sau sa fi facut slalom printre masini....dar se pare ca voi nu vedeti treburile astea si sariti pe mine...poate situatia e de asa natura.

 

in alta ordine de idei, la miting, eu eram cu un cbr f2, cu ktm-ul meu am mers doar 1 luna anul acesta in rest am avut motorul desfacut, probabil ti s`a parut, cine stie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

' date='Jul 24 2006, 02:17 PM' post='453283']

....nu pot sa cred ca nimeni nu a mai mers pe o roata, nu a luat`o pe trotuar, nu a turat`o la semafor, sau sa fi facut slalom printre masini....dar se pare ca voi nu vedeti treburile astea si sariti pe mine...poate situatia e de asa natura.

 

 

Ba se merge. Dar atunci mi-ai intoxicat cu fumul ala la semafor. Iar pe trotuare o luam dar nu printre pietoni. Numai cand sunt goale si nu deranjam pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate treburile astea se fac cu cap si cu un risc foarte bine calculat ori pe tine la capitolul risc nu te intereseaza calculele... e mai comod sa iti ceri scuze dupa ce ai facut un cacao decat sa incerci sa eviti un accident pt ca treaba asta ar necesita un stil de mers mai prudent si mai putin spectaculos si nu s-ar mai uda nimeni la semafor sau pe trotuar... :banana:

faptul ca nu sunt singurul care ti-a sarit in cap ar trebui sa iti dea de gandit, poate chiar am dreptate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B - 69 - KTM...

Acum ceva timp, fosta mea prietena, singura femeie pe care am iubit-o, mi-a spus ca era sa fie calcata de un imbecil cand se afla pe trotuar. Si eu ma dau tare, ma urc pe trotuar, dar o fac cand nu-i pun in pericol pe nevinovati. Slalom se face printre masini, daca ai chef de distractie, nu printre amaratii de pietoni. Daca Elia ar fi patit ceva te gaseam si in gaura de sarpe si-ti rupeam capu'...

 

Ai KTM, de ce nu te dai off-road?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kamikaze tu trebuia sa faci scoala la Iancu. Poate te convingea de cum te vedea: "Tu ai venit cu talente, iti dau banii inapoi si te trimit acasa".

Acu e prea tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti mai merg pe o roata,mai fac un slalom printre masini...dar parerea mea este ca ai nevoie de ceva experienta sa fii cu inca 2-3 prieteni si sa va intelegeti perfect la slalomuri sa nu dati unul in altul.. nu a spus nimeni sa nu faci trick-uri sau alte chestii..dar fa-o cand esti singur cuc...si mai ales cand nu pui in pericol ceilalti motociclisti..

asta cred ca este mesajul celor de mai sus.

v-ati gandit vreodata daca in loc de masini,ar fi numai motoare? :cheers:

ktm..bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata uamenilor, sa speram ca a inteles, pe viitor se da pe brazda si la propriu si la figurat.

A gresit iar cel care isi recunoaste greseala este pe drumul cel bun :hug: . (cam religios, nu ma caracterizeaza :crack: )

 

Kamikaze tata, asta nu inseamna ca uitam ce ai facut si la urmatoarea abatere nu vreau sa sune a amenintare dar iti facem KTM-ul guler :D :burnout: :burnout: eu mai de graba i-ash face KTM-ului un guler cu tine :crack: :blbl: :lol: ca-mi sunt tare dragi KTM-urile astea :crack: , oricum daca ai inteles ideea si esti baiat destept incearca sa recastigi incredera amicilor tai si mergi in 2 pe strada nu pe trotuar.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata...am inteles ideea. oricum ktm`ul nu il mai am de ceva timp....

momentan am o yamaha tt care are cdi`ul ars....deci stati linistiti o perioada.

pe viitor o sa evit sa mai fac anumite lucruri.

 

acum va rog sa incetati discutia ca deja se discuta incontinuu de 2 saptamani, am inteles ideea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene... mai pune unu la aia care te cauta. De-aia ne lom noi mue, tigari aprinse in poala si alte belele...

 

1. ai numar de cocalar la motor, si cred ca stii asta...

2. ai freza de fraier

3. basinile din capul tau cred ca s-au transformat de mult in (cuvant urat)

4. io zic sa te muti cu totu la ciolpani si sa ne lasi dreacu in pace

si

5. tot idiot o sa ramai

 

in rest, numai de bine...

 

PS: porecla ta suge (sic!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt tatabobu.. am vb mai sus despre mersul in ''gasca'',adica impreuna cu alti motociclisti,pt ca asta a gresit omu la inceputul topicului..din vina lui s-a intamplat ce s-a intamplat.

acum hai sa facem pe avocatii si ziaristii si sa intoarcem cuvintele pana iese ceva intrigant sau cu alte conotatii..asa ca,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...