Sari la conținut

Si A Mea...


dragos_corneliu
 Share

Postări Recomandate

O am de cateva luni si imi place din ce in ce mai mult. Este un F 650 GS din 1993. Pana acum nu am cazut si nici cu astept cu nerabdare. I-am adaugat la bord cam 4300Km. Vreau sa schimb pareri cu cine mai are la fel, poate ne intalnim sa vorbim, sa povestim ce am reparat, ce n-a mers, ce ne place la ele, si ce nu.

 

Ultima noutate: Filtru ulei + 3 litri ulei, la Bavaria costa 1440000. Trebuie sa o fac si p'asta :banana:

post-11805-1153310299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal pretul de la Bavaria...peste tot la reprezentante preturile sunt asa. Consoleaza-te cu gandul ca e spre binele tau si al motocicletei. Banii pe care ii bagi in intretinere nu sunt bani pierduti.

 

Apropos, arata super motorul tau...mi-ar placea si mie BMW

Editat de ALO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am exprimat corect! Am vrut sa zic ca nu mi se pare mult pretul pt schimbul de ulei mai ales ca e la bavaria. E totusi BMW!

 

"Apropos, arata super motorul tau...mi-ar placea si mie BMW"

 

Multumesc! Mie imi plac chopperle (cum arata) si vitezanele (cum accelereaza) dar am considerat mai buna alegerea asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu intentionez sa-mi cumpar tot un BMW F650 GS dar trebuie sa vand mai intai yamaha mea si apoi BMW scrie pe mine.

 

Ce viteza de croaziere ai cu pasager si bagaje?

Ce consum real ai scos si in ce conditii?

 

drum bun

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu intentionez sa-mi cumpar tot un BMW F650 GS dar trebuie sa vand mai intai yamaha mea si apoi BMW scrie pe mine.

 

Ce viteza de croaziere ai cu pasager si bagaje?

Ce consum real ai scos si in ce conditii?

 

drum bun

:smoke:

 

 

 

 

Viteza de croaziera e dificil de zis. Eu cu pasager nu merg mai tare de 120, in general 80-90. Singur merg si mai tare dar nu am parbriz si se simte de la 120 in sus. De mers am mers 160 intr-o dimineata pe la 5 si a mers excelent. Mai avea acceleratie si nu am avut senzatie de nesiguranta. In plus mi se pare ca e foarte comoda si se comporta excelent pe gropi, refugii si trotuare :banana:

 

Consum cu mers linistit 4%

Consum cu mers mai agitat 7%. Eu zic ca e bine!

 

Multa Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai parte de el,are un prieten si e fosrte multumit de el,nu o avut probleme cu el in 30.000 km (doar o cazatura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super misto BMW-ul, felicitari pentru alegere, eu am ales pana la urma o Honda Transalp pt fiabilitatea motorului, 2 cil in V durata medie de viata data de producator 200.000km, oricum cred k o sa o schimb ku un bmw mai nou, dupa 2000.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super misto BMW-ul, felicitari pentru alegere, eu am ales pana la urma o Honda Transalp pt fiabilitatea motorului, 2 cil in V durata medie de viata data de producator 200.000km, oricum cred k o sa o schimb ku un bmw mai nou, dupa 2000.

 

Numai bine.

 

 

Si eu am vrut Transalp din aceleasi motive de fiabilitate sau F650. Am gasit F si nu imi pare rau. Inca nu am condus un Transalp insa ma gandesc pt la anul la un Varadero XL1000. Ca nu cred ca o sa am bani de 1200GS eventual Adventure.

 

Transalpul tau arata f bine. A fost revopsit? Cat consuma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...