Sari la conținut

Ktm 125 exc cu acte sau fara


Postări Recomandate

Problema sta in felul urmator: vreau sa-mi cumpar un KTM 125 exc, dar din pacate se pare ca in Romania sunt foarte putine de vanzare iar multe dintre ele nu au acte. Care ar fi riscurile de a merge pe remorca cu o motoreta fara acte si daca din experienta va intrebat cineva de sanatate de motoreta de pe remorca.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gama exc este omologata pt circulatia pe drumurile publice, deci varianta "fara acte" nu inseamna decat 1 lucru: motocicleta e FURATA!!! pentru unii e al naibi de tentanta posibilitatea de a plati poate jumatate din valoarea corecta, insa e ca si cum i-ai fi tinut de sase hotzului cand a mers la furat....

nici pentur motociletele de cross nu stau altfel lucrurile, toate ar trebui sa fie insotite de acte de provenienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpararea de motociclete (indiferent daca sunt de trial, de stunt, de cross sau de enduro) fara acte de proprietate sau de identificare se poate incadra la complicitate la furt. In cazul in care nu poti face dovada ca ai cumparat motocicleta (contract de v-c cu fostul 'proprietar') intra chiar la furt.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumpara motor fara acte.

 

PS, de dragul discutiei, mie mi-au fost controlate actele motocicletei de pe remorca. S-a intamplat intr-o noapte, evident nu le-am avut, si nu m-au lasat sa plec pana nu au citit seria de sasiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema sta in felul urmator: vreau sa-mi cumpar un KTM 125 exc, dar din pacate se pare ca in Romania sunt foarte putine de vanzare iar multe dintre ele nu au acte. Care ar fi riscurile de a merge pe remorca cu o motoreta fara acte si daca din experienta va intrebat cineva de sanatate de motoreta de pe remorca.

Mersi

Buna, dupa cum iti spuneam si la Brezoi, politia te poate intreba de actele motoretei de pe remorca (mi s-a intamplat si mie), iar riscurile de a merge cu o motoreta fara acte chiar si pe remorca sunt intr-adevar f. mari. La control trebuie sa prezinti fie Talonul (daca motoreta este inmatriculata) fie un Contract de Vanzare-Cumparare a unui vehicul folosit (daca motoreta nu este inmatriculata). Ambele acte trebuie sa contina seria de sasiu.

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...