Sari la conținut

Intrebare


John Paul
 Share

Postări Recomandate

pai sa va spun....imediat dupa ce am postat am plecat in concediu...la slanic prahova....acolo am hoinarul...pt concedii!si am bagat benzina fara plumb...de la omv!incredibil...hoinarul avea aripi...trage mult mai bine...zgomotul motorului s-a mai redus...e adevarat ca nu l-am forjat mai mult de 60!si cam 100km intr-o saptamana!!in concluzie benzina fpb e super!!!dar pe termen lung?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

la 2t nu prea ai treaba! poti sa pui linistit fara plumb, ai uleiul in benzina! era vb. de 4t la care se duc supapele daca n-a fost construit pt. fara pb. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai mie mi-a spus un nene motociclist de-o viata care a avut jave si ijuri din tinerete ca benzina premium este mult mai buna pentru motoare 2T pentru ca este mai grasa si asigura o ungere mai buna. benzina fpb "spala" uleiul mai repede de pe camasa si piston.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai mie mi-a spus un nene motociclist de-o viata care a avut jave si ijuri din tinerete ca benzina premium este mult mai buna pentru motoare 2T pentru ca este mai grasa si asigura o ungere mai buna. benzina fpb "spala" uleiul mai repede de pe camasa si piston.

poate ai dreptate dar in cazul asta punem o tzara mai mult ulei de amestec!!!eu asa am facut!!!oricum mersul motorului e incomparabil cu benzina fara pb.!!!si sa stiti ca si la suzuki tot benzina fara pb. pun chiar daca e din 80!!merge...brici!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fararoti, unde ai gasit benzina de 80? ca o cumpar pe toata, sa mearga naibii si troaca aia de IJ k lumea!!

Scuze pt neintelegere!!!suzi e din anul 1980 .....nu benzina de 80!!!sper ca te-ai prins.......!!! :crack: :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu in seama:

Daca vrei sa ai ungere "suplimentara" pentru supape fa ce zice manualul original de Simson: bagi ulei de 2t in benzina

Eu am bagat, cu un raport calculat "din ochi" la 1:15 maxim 1:20 si e bine

Fum albastru oricum imi scoate pt ca e o comunista cu piston uzat de Skoda, asa ca ce mai conteaza :crack:

Nu vreau sa jignesc posesorii de Nipru/Ural, dar cred ca si la astea e deficitara ungerea supapelor, asa ca nu strica putin ulei in plus

Parerea mea! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...