Sari la conținut

Care Mergi...


biscq
 Share

Postări Recomandate

Baieti va cam aruncati cu dovleacul inainte. Am facut si eu greseala asta o data si am avut ghinion, am dat peste o domnisoara mai plinuta asa, adica DITAI VACA :smoke: (sper sa nu citeasca pe aici) pe care trebuia s-o scot la plimbare, fiind baiat finut nu am putut s-o refuz nici dupa socul initial cand am vazut-o si nici dupa cel venit cand s-a urcat pe motor si m-a strans in brate, cred ca mi-a fisurat o coasta. Saracul CB urla ca din gura de sarpe. Mi se pare perfect normal acum sa cer poza si date despre persoana pe care o s-o iau pe motor. Asa sa faceti si voi. :laugh:

 

Poate ne vedem pe la mare, s-ar putea sa plecam cateva motoare tot weekendu asta. Inca nu sunt sigur daca vin :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai daca crezi k eshti sigur sau macar jumate de sigurantza vino si u miercuri la arc si parchezi pe stradutza aia la stanga inainte de clopotzei , nu avem cum sa nu ne recunostem... si venind vb de fata vedem la fatza locului :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-L super tare...deja m-am entuziasmat...si v-am si gasit... :ok: ms pt PM Thot acu am vazut si topicu :-L ...daca nu merg cu gasca mea week asta..I'M IN :smoke: asta bineinteles daca gasesc un binevoitor sa ma care pe spatele motorului ...am 1.68 si 52 kg ;) sper sa corespund...cat despre arc ne vedem sigur acolo daca-si face Thot mila de mine si ma pescuieste de pe la munci :banana: ...ca dehh lucram prin zona ..uite ca asa avem ocazia sa ne si cunoastem :moron:

 

glumeam...pe Djiji Durul il cunosc am mai fost la drum cu el :P ...cat despre ceilalti pot spune ca avem deja 2 GS :D ...cat despre cazare de cort facem rost nu-i bai...asa putem sa dormim si inghesuitzi :laugh:

:lol: , :lol: si distractie sa fie ca putem sa dormim si pe plaja..ca haiducii cu izoprenu :P ...

 

cum suna : tanara dragutza, supla, cu un grozav apetit haiducesc ofer loc de dormit in sacul propriu unui tanar posesor de motor contra drumetzie si senzatii tari ;)

 

hai ca am luat-o razna..nu de alta dar e ora 4 dimineatza...uite ce repede ma starnesc cand e vb de fugit in lume...

 

PS: voi cat aveti de gand sa statzi ??? dc nu am pleca de vineri seara??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si ma gandeam ca daca ajungem la mare si nu are nimeni chef sa sta la soare si sa incerce apa de mare :banana: putem merge la liberty parade sau la mitingul aviatic....sau facem baie si banii de benzina ii aruncam pe bere :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da mai, e acelasi loc. Clopoteii sunt instalati inainte de intrarea in parc.

 

Eu vin dinspre Podul Grant, unde sunt clopotei? :banana:

De la arc in ce parte? vad ca nu e unde se intalnesc toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat peste o domnisoara mai plinuta asa, adica DITAI VACA :P (sper sa nu citeasca pe aici) pe care trebuia s-o scot la plimbare, fiind baiat finut nu am putut s-o refuz nici dupa socul initial cand am vazut-o si nici dupa cel venit cand s-a urcat pe motor si m-a strans in brate, cred ca mi-a fisurat o coasta. Saracul CB urla ca din gura de sarpe. :moron:

 

am ras 5 minute fara sa ma opresc!!!!! :banana: :smoke: :laugh:

 

 

Si acum, anuntul: Vaca de 80 kg, calare pe un gsxf de 600, iau pasager un bou, pe drumu' vechi :lol: :-L :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: :smoke: :laugh:

vii maine la arc?

 

am ras 5 minute fara sa ma opresc!!!!! :lol: :-L :-L

Si acum, anuntul: Vaca de 80 kg, calare pe un gsxf de 600, iau pasager un bou, pe drumu' vechi :P :moron: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti va cam aruncati cu dovleacul inainte. Am facut si eu greseala asta o data si am avut ghinion, am dat peste o domnisoara mai plinuta asa, adica DITAI VACA :-L (sper sa nu citeasca pe aici) pe care trebuia s-o scot la plimbare, fiind baiat finut nu am putut s-o refuz nici dupa socul initial cand am vazut-o si nici dupa cel venit cand s-a urcat pe motor si m-a strans in brate, cred ca mi-a fisurat o coasta. Saracul CB urla ca din gura de sarpe. Mi se pare perfect normal acum sa cer poza si date despre persoana pe care o s-o iau pe motor. Asa sa faceti si voi. :P

 

Poate ne vedem pe la mare, s-ar putea sa plecam cateva motoare tot weekendu asta. Inca nu sunt sigur daca vin :laugh:

 

:D ce noroc pe tine... :moron: poate te iubea fata... si d'aia nu-tzi mai dadea drumu... :-L

 

Eu vin dinspre Podul Grant, unde sunt clopotei? :lol:

De la arc in ce parte? vad ca nu e unde se intalnesc toti

 

:banana: si io stie unde sunt...

 

daca vrei putem sa ne intalnim in crangasi , k aici stau eu si merem inpreuna

 

 

 

si pi mini si pi mini tot de la pod... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci spunetzi 1 ora sa zicem 18 chiar inainte de a urca podul la crangasi sa ne vedem acolo sa merem inpreuna

si acum am descoperit k o sa am o mare problema care shtie sa ma ajute sau poate sa o rezolv repede. pe 27 imi expira nr rosii :banana:( tre sa o inmatriculez repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prelungirea o faci pe loc, dureaza cat stai la udriste. Eu ma duc acolo azi si intreb pt tine, daca vrei. In principiu, definitivele ar trebui sa fie gata pana vineri, daca mergi de azi cu toate cele dupa tine. Cred ca tre sa-i platesti asigurarea pt inca o luna si ceva prelungire la numere, dar n-as baga mana in foc. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te cu toate actele si pana vineri iti iei numerele. La Udriste e un afis mare pe care scrie ca in 48 de ore iti elibereaza numerele. Si cum azi e marti.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: cu toate ca nu e de ras, deh, sunt mai rautacios. Iti expira numerele si nu ai avut tipm sa faci actele :smoke:

1. ITP: ok, iti trebuie asa: daca nenea de la politie nu ti-a rupt ultima pagina de la talon, aia pe care scrie data la care expira itp-ul; atunci trebuie sa-l faci. Eu l-am facut la sama in pipera, am dat 80RON si mi-au facut-o.

2. RAR

Pentru RAR trebuie sa te programezi, teoretic. Dar cred ca daca te duci cu tupeu si un pachet de cafea si tigari, cred ca te pot rezolva si pe loc, depinde cat de descurcaret esti. Eu nu sunt asa ca mi-am facut programare; m-au programat dupa 2 sapt de la telefon.

Il faci la Voluntari. Mergi de la Doamna Ghica inspre Voluntari si la intersectia de la metro (parca) trebuie sa faci stanga. Intreaba si tu pe acolo si vezi, nu stiu sa-ti explic, am fost doar de 2 ori, stiu sa ajung nu stiu sa-ti explic

 

3. Administratia financiara

Du-te cu toate actele pe care le ai la motor, mai putin RAR (asta trebuie la police) +copie dupa carte, contract de vanzare cumparare si buletin.

 

4. Politie

Cerere de inmatriculare completata + toate actele + RAR. Cel mai bine mergi la o cosmelie din aia si-ti fac aia dosarul, nu te costa mai mult de 10RON.

 

 

pai si pana ma duc acolo ce mai tre sa fac? itp rar? nu shtiu

deci mai intai tre sa fac raru. unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te intai la financiar, mergi azi, ca inchid la 5 aia si maine la RAR (nu stiu la cat inchid). Daca stai in sectorul 1 trebuie sa mergi in Piata Amzei la Taxe si Impozite (parca asa-i zice), vezi sa ai bani cu tine ca te costa 1RON taxa de timbru, :-L.

Poti sa treci dupa ce-ti iei RAR-ul pe la mine la srv si te ajut eu cu dosarul pentru politie si cererea aia, vezi sa ai toate actele la tine, ca sunt cat de cat in drumul de intoarcere, :P , lucrez pe la Pipera-Tunari si economistesti si aia 10RON.

 

ok

...

thot da-mi si mie o adresa de ym

 

:banana: :smoke: :laugh: la noi in comuna nu a ajuns ym :lol: :-L

 

P.S. Nu avem voie sa avem astfel de programe instalate pe calculator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...