Sari la conținut

Grupul EN500 &OUTSIDERS


Satana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Si-alta data, si-alta data o s-o facem la fel de lata...

In sfarsit mi-am recuperat si eu sculele de le Eugen si acum am cu ce surubarii prin casa. Stand asa la discutii mi-a traznit o idee referitoare la intalnirile noastre de la anu. Ce ar fi daca am stabili de pe acum un "calendar" de intalniri. Eu m-am gandit ca o singura data stabilita pentru o intalnire este prea putin, pentru ca tot timpul apar lucruri neprevazute care fac ca unii sa nu mai pota ajunge si in felul acesta de duce tot pe apa sambetei.

Asa ca, eu am venit cu ideea sa stabilim un loc de intlnire, am propus Cheia deoarece este o o destinatie preferata de motociclisti iar ca data de intlnire sa fie in ultimul week-end din lunile mai, iunie, iulie si eventual august.

Mai pe romaneste, fiecare isi face un plan si stabileste cand doreste sa mearga in locul respectiv, dinainte stabilit si anunta aici pe topic iar in eventualitatea in care exista si alti doritori o sa fi considerata intalnire, iar daca va fi singur, atunci o sa se bucure de peisajul de pe Cheia si de drumul virajat. Nimeni nu are nimic de pierdut.

Toc ce ne ramane este sa gasim acel loc, eventual o pensiune prietena cu motociclistii sau un camping (sunt destule). Care stie locatii frumoase la Cheia sa zica aici.

Ce parere aveti?

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iar am lipsit...N-am citit la timp despre ieseala voastra si oricum am avut alte belele pe cap. Cand credeam ca mai rau nu se poate, s-a dovedit ca mereu e loc de mai rau. In ce priveste iesirile la Cheia, cred ca ar fii bine sa aruncati un ochi si peste programul intrunirilor din anul ce vine, asta daca aveti de gand sa fiti prezenti la ele. Eu momentan renunt la planuri, ca oricum nu-mi ies...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume!

eu cred ca voi fi plecat :rolleyes: dar o iesire in bucuresti se mai face anul asta?

Abia ce ne-am vazut aseara. :rolleyes:

 

Daca vreti, puteti stabili voi o zi si vedem care, cum poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ne vedem azi daca vrei pentru ca unii inca mai merg :)

Craciun (ite) fericit (e) si sarbatori (sexi) minunate (si deocheate) sa (tot) aveti!

PS: cei care nu au postit sa citeasca tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ne vedem azi daca vrei pentru ca unii inca mai merg

Craciun (ite) fericit (e) si sarbatori (sexi) minunate (si deocheate) sa (tot) aveti!

PS: cei care nu au postit sa citeasca tot

Te cam tii de prostii bag de seama.

La ce craciunite te-ai gandit? :)

Sarbatori Fericite!

:D Mai e unii care n-are burta de dat jos,si de-aia sa aibe motiv sa posteasca...

Cred ca Alex se referea la un altfel de "post"... :)

Citeste printre... Cuvinte... :D

Mesaj completat

"Am plecat sa colindam

Domn, Domn sa-naltam

Cand boierii nu-s acasa

Domn, Domn sa-naltam

 

Si-au plecat la vanatoare

Domn, Domn sa-naltam

Sa vaneze caprioare

Domn, Domn sa-naltam [...] "

 

Asta am facut eu si Alex aseara, dar boierii, a.k.a. Mihai - primul colindat, si Ovidiu - al doilea, erau plecati la jupuit caprioare.

 

Asa ca ne-am dus pe metereze, la Eugen, unde sper ca nu l-am stresat prea tare, mai ales ca era si ziua lui de nume.

La multi ani, Eugen!

 

La plecare, ne-am mai plimbat prin centrul Bucurestiului, unde am admirat luminitele si ornamentele de Craciun.

Ajunul Craciunului, pe motor, prin Bucuresti... Ce poate fi mai frumos? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Lume, lume!

 

Deschidem oficial sezonul 2011 de motociclit!

 

Dupa cateva zile de "arsita" de 8 grade afara nu am mai rezistat si am scos zapada din tobe. Ma rog, Beatrice a scos-o, mergand la munca cu motoru meu. ;)

EEE, ideea este urmatoarea:

 

- pentru anul asta nu-mi propun sa merg la vreo intalnire organizata de vreun club;

- in luna septembrie cel tarziu intentionez sa repetam "hagialacul" la Istanbul, prietenul mau Sertac, presedintele MACHO KINGS MC, ne asteapta cu bratele deschise;

- incepand din luna iunie o sa incercam sa punem la cale "intalnirile lunare" ale posesorilor de EN/LTD din Romania;

- voi incerca sa pun pe picioare un site asemanator cu en500.de, dar cu .ro, asa ca il rog pe Filosofull sa ma ajute in corespondenta cu cei din Germania, deoarece intentionez sa intram in legatura cu ei si poate ni-l dau gata facut, ca sa fim uniformi...mai vedem;

 

Cam asta ar fi pana acum, daca imi mai vine in minte ceva mai zic.

 

Let the wheels burn again!

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Let the wheels burn again!

;) ia invatza sa scrii chestia asta si-n germana,daca tot vrei sa va "dati" cu nemtii...

:D ...Si sa mai sucesc nitzel cutzitu-n rana...Iti ia femeia,motoreta...Vorba ceea...ai ajuns sub papuc (pardon,cizma moto)...

Sper ca-n maximum 2 luni,sa va mai "deranjez si eu,cu prezentza mea ".A-nceput sa-mi mearga treaba,asa c-o sa vina si fondurile necesare pt. repus in functiune mobra mea...Chiar sunt curios dac-as putea s-ajung pina-n Turcia,cu potaia pe motor (are si casca,acuma ;) )...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vorbim la o bere; eu anul asta vreau sa ajung la Sandiago de Compostela, sunt vreo 3500 km pana acolo ;) ; ar merge si turcia dar nu mai vreau istanbul, vreau la efes sa vaz troia; treaba cu site-ul nu stiu daca se merita, din pacate suntem cam putintei, nici pe ala german nu prea se mai misca lucrurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cateva zile de "arsita" de 8 grade afara nu am mai rezistat si am scos zapada din tobe. Ma rog, Beatrice a scos-o, mergand la munca cu motoru meu. :D

[...]

- in luna septembrie cel tarziu intentionez sa repetam "hagialacul" la Istanbul, prietenul mau Sertac, presedintele MACHO KINGS MC, ne asteapta cu bratele deschise;

- incepand din luna iunie o sa incercam sa punem la cale "intalnirile lunare" ale posesorilor de EN/LTD din Romania;

[...]

 

:) ...Si sa mai sucesc nitzel cutzitu-n rana...Iti ia femeia,motoreta...Vorba ceea...ai ajuns sub papuc (pardon,cizma moto)...

[...] Chiar sunt curios dac-as putea s-ajung pina-n Turcia,cu potaia pe motor (are si casca,acuma ;) )...

 

Mda... Acestea fiind spuse, cred ar trebui sa ne vedem si noi, prima intalnire pe 2011, sa mai punem tara la cale, sa vedem ce mai e de facut pe la motorete, ce piese mai comandam...

 

Eu sincer, abia astept sa-l cunosc pe Sertac si pe restul, sa vad Istambulul, si in principiu, sa vad cum este si pe la altii, tinand cont ca nu am iesit niciodata din tarisoara. Noi ne-am gandit ca plimbarea sa se desfasoare prin iulie, august, ceva de genu' asta, ca vreau vreme frumoasa daca tot facem asa o iesire lunga. :D Ramane sa discutam si cand ne decidem, o sa postam probabil si pe la "Excursii"...

Mesaj completat

Ochiu' vigilent al lui Alex a vazut un typo in postul meu... ;)

Deci este Istanbul, nu Istambul, cum am scris... "n" e langa "m"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunare generala sambata, Pe Baricade, incepand cu ora 18.00.

O sa discutam despre planurile pe anu' asta, achizitii de piese si alte probleme care ne macina pe fiecare.

Grupul nostru s-a marit cu inca un membru surpriza. Cine e interesat, sa vina sa-l cunoasca. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama, sa vezi ca si-a luat Basescu EN

Mihai, iar ai acumulat o absenta in catalogul "EN500 Owners Group"! :lol:

Data viitoare sa aduci scutirile. :)

 

Pana una alta, am stat la un vin fiert si ne-am decis ce mai tre' sa facem la motoare cand se topeste zapada, sau cand ne simtim mai bogati cu niste milioane...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hai sa ne vedem duminica la Eugen pe baricade sa punem la punct strategia pe anul acesta :D

Poate reusesc sa chem si noul membru sa ne onoreze cu prezenta.

Deci, duminica dupa ora 18 (maxim pana la ora 22) va asteptam la locul stabilit. Ajunge cine poate si cine vrea, conditia , se stie, inima curata, cu un motor in ea :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...