Sari la conținut

Grupul EN500 &OUTSIDERS


Satana
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum bine zice si titlul, cei care va stiti, postati aici "planurile" de razbel, operatiuni de salvare/rapiri din serai, iesiri la cico etc.

 

Sa va vad....

 

 

 

 

 

incep eu, Bandolera outsideritza: m-a sunat sor-mea- avem acordul inspectorului sa o facem pe ENeida membra mandra a MAI!

Care vine cu informatiile, pt ca sora vine si ea cu noi(in masina, a cui, nu stiu?!) ca sa putem intra in unitate fara probleme si mai ales, sa facem "operatiunea" in cadru legal ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe bune? ;)

Si Marius a mai deschis un topic asa, la choppere, dar l-au inchis moderatorii prea zelosi. ;)

 

Sa vedem ce-o fi in continuare...

 

Vineri ne vedem cu Marius, ca el va veni cu masina, si restul pe motoare.

Apoi ca o iesire de "uiched", sambata la gratar. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit..... grrrreu v-am gassssiit!! :P

 

lamborghinistu outsiderrristu` ;)

 

Bafta!!!! la ...... ;) si un week-endu futunos sa aveti! la gratar! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rapirea a ramas pe vineri, nu am stabilit inca ora, va rog sa va pronuntati in acest sens (moama ce protocolar sunt); nu mai are rost sa mergem azi la fata; vreti sa ne vedem undeva pt a pune la punct detalii? dar nu la COFETARIEEEEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la Eneida:

A vorbit cineva pana acum cu oamenii de acolo?

Cateaua este abandonata sau tinuta in lant ca sa pazeasca locul? Pentru ca daca este varianta 2 nu prea e bine ce facem, chiar daca animalul este subnutrit.......multi caini sunt pusi in aceasta situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stam sa ne punem intrebari de tot felul nu se mai face nimic; pt mine e simplu: catelul ala e chinuit de niste animale (nu ai vazut-o inainte sa ii incepem noi sa ii dam mancare), are sansa la o viata mai buna, atunci de ce sa nu i-o oferim? faptul ca nu e legal si etc sincer nu ma intereseaza; ar fi culmea sa plangem de mila bietilor oameni care raman fara paza la gospodarie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stam sa ne punem intrebari de tot felul nu se mai face nimic; pt mine e simplu: catelul ala e chinuit de niste animale (nu ai vazut-o inainte sa ii incepem noi sa ii dam mancare), are sansa la o viata mai buna, atunci de ce sa nu i-o oferim? faptul ca nu e legal si etc sincer nu ma intereseaza; ar fi culmea sa plangem de mila bietilor oameni care raman fara paza la gospodarie ;)

Nu la asta ma refeream, ci la faptul ca daca in locul acelui animal vine altul atunci o sa se repete istoria....Eneida 2, 3.....etc.

Ceea ce propun eu este sa vb cu cineva de acolo inainte sa facem aceasta actiune, poate se rezolva in mod amiabil....nu avem de unde sa stim situatia exacta pana nu vorbim.

Nu vreau sa luam animalul si in locul lui sa vine altul......ce facem? salvam unul si il condamnam pe altul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem merge sa vorbim dar nu cred ca se va rezolva ceva, in schimb vor deveni banuitori si vor sta cu ochii pe noi; e POSIBIL sa-si ia alt caine pe care sa-l chinuie la fel, dar pe asta il chinuie SIGUR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa-i propunem asa zisului proprietar urmatoarele variante:

1. ai grija de animal altfel venim cu protectia animalelor si sigur mai gasesc ei si alte nereguli

2. luam animalul si nu il inlocuiesti cu altul ca altfel revenim la varianta nr. 1

 

La partea grija de animal: vas metalic cu apa, mancare de 2 ori pe zi si lantul pus pe sarma ca animalul sa se miste mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) exact asta am spus si eu,acu' cateva zile..."pregatiti-va sa gasiti adapost,pt. inca vreo 2,3,4 alti catzei...ca Eneida va fi inlocuita de alt/alti patruped nefericit".

Ca sa nu zic ca daca mergem pe firul logicii filosofului...Cati copii (plozi,na !),nu cresc in conditii asemanatoare.Ca de...! Unii concetateni n-au auzit ca exista si prezervative ;) ...Ce-o sa faceti...? O sa treceti la nivelul superior, "kidnapping"?!? Ca nici aia,n-au nicio vina ca s-au nascut in asemenea familii...Nu vreau sa va tai avantul,dar cred c-antai ar trebui vazut ce se poate face d.p.d.v. legal. Ca de-aia exista "Protectia Animalelor"

Poate ma trezesc ca maine-poimaine,vine Trixa,cu inca vreo 2-3 bodyguarzi,si mi-o ia pe Emma,zicand "lasa,ca la mine o sa fie mai iubita si mai bine hranita"...E exact acelasi lucru cu ce vreti voi sa faceti.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca intr-o tara normala se procedeaza altfel; daca vreti, incercati voi pe alte cai: dar intre timp cine se duce sa ii dea de mancare? sa nu mai zic ca de multe ori nu are nici apa; vreti sa o abandonam in padure pana rezolvam cu reclamatii, raspunsuri la sesizari, discutii civilizate cu proprietarul etc? voi stiti ce inseamna o reclamatie facuta la stat? plus ca acum, dupa ce am hranit-o, arata mai bine, nu prea ai ce sa sesizezi; si daca dupa ce vb cu proprietarul intra la banuieli si o muta dupa gard? in plus, eu nu o sa mai am timp si bani sa merg de 2 ori pe saptamana pana acolo; peste o saptamana plec in ungaria, apoi poate in ucraina, si scuze, dar nu prea am vazut multi dintre voi dispusi sa mearga in timpul saptamanii la ea; plus ca daca ii dam mancare si apa in ritmul asta ea se chinuie in continuare; din cauza asta ma grabesc sa rezolv problema acum, cand avem unde sa o ducem; mai e varianta sa intre beatrice singura in padure si sa o hraneasca mai frecvent, pentru ca ea sta aproape; dar cat poate dura chestia asta? sa nu mai vorbim ca e fata si o sa fie singura cu dobitocii aia in padure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) exact asta am spus si eu,acu' cateva zile..."pregatiti-va sa gasiti adapost,pt. inca vreo 2,3,4 alti catzei...ca Eneida va fi inlocuita de alt/alti patruped nefericit".

Ca sa nu zic ca daca mergem pe firul logicii filosofului...Cati copii (plozi,na !),nu cresc in conditii asemanatoare.Ca de...! Unii concetateni n-au auzit ca exista si prezervative ;) ...Ce-o sa faceti...? O sa treceti la nivelul superior, "kidnapping"?!? Ca nici aia,n-au nicio vina ca s-au nascut in asemenea familii...Nu vreau sa va tai avantul,dar cred c-antai ar trebui vazut ce se poate face d.p.d.v. legal. Ca de-aia exista "Protectia Animalelor"

Poate ma trezesc ca maine-poimaine,vine Trixa,cu inca vreo 2-3 bodyguarzi,si mi-o ia pe Emma,zicand "lasa,ca la mine o sa fie mai iubita si mai bine hranita"...E exact acelasi lucru cu ce vreti voi sa faceti.

Nu ne pasioneaza copiii, atat cat ne pasioneaza soarta catelusilor. :P

Tu nici n-ai fost acolo si zici si de ea cum e ingrijita...

 

CE MA ENERVEZI!!! :blbl:

Mesaj completat

Marius, maica-mea ii cam stie asa din auzite p-aia... Nu e nimic de capul lor si crede-ma ca nu faci nimic cu vorba buna. Poate doar le ranesti putin orgoliul, si atat. Nici nu vom mai putea veni p-acolo.

Alt catel nu cred ca or sa lege pentru ca-s destui acolo care stau liberi si nu va fi nevoie.

 

Mihai are dreptate... Fata ar trebui luata de acolo...

 

Oamenii aia nu ar face ce vrem noi sau ce e normal, de dragul unui caine... Plus ca nici nu e al lor practic, grajdul ala cred ca e al vacarului sau nu stiu, dar nu e proprietate privata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ne pasioneaza soarta catelusilor. ;)

CE MA ENERVEZI!!! :P

 

Draga Beatriciule...Daca tot iesti mama tuturor ranitilor (patrupezi),impartaseste-ne si noua,din filosofia domniei tale,in legatura cu ce vei face in problema catzeilor de la adaposturi.Si care vor fi eutanasiati. Adica,nu neglijati,ci omorati cu buna stiintza...!

 

Acolo,nu exista sa nu fie "proprietate privata".Dupa cate stiu eu,de vreo 21 de ani s-a dus vremea ceapeurilor... ;) .Cam de pe vremea cand te-ai nascut tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian

View Member Profile

Remove Friend

Send Message

Find Member's Topics

Find Member's Posts

 

post Today, 01:15 PM

Post #16

 

 

mic si rau

New PostsNew PostsNew Posts

 

Group: Super Membru

Posts: 1.798

Joined: 8-April 04

From: Bucuresti

Member No.: 2.143

Moto: kawasaki vulcan vn750

Numar: B-02- CIX

Club: Liber k pasarea

 

You have chosen to ignore all posts from: darian.

 

· View this post

· Un-ignore darian

 

Haha! ;)

Ca tot imi zici ca mi-ai dat motiv sa ma urc pe tavan! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai adaug ceva: nu vom intra in curtea nimanui; terenul ala nu are scris proprietate privata pe el si nici nu are statutul asta - credeti ca ne mai lasau aia sa stam acolo si sa facem gratar etc? iar ca un caine sa fie legal al tau trebuie sa ii faci act de identitate in care scrie numele, rasa, se trece numele stapanului si amprenta nazala; caz in care esti obligat sa ai grija de el sa ii faci vaccin periodic etc. deci hai sa fim seriosi nu e nimic ilegal in ce facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este cine l-a pus in lant si cine ii da sa manance si sa bea din cand in cand????

Noi cu ala tre' sa vorbim indiferent daca e sau nu proprietate privata.

 

eu nu am vazut cateaua, dar va cred ca este chinuita ca altfel nu va agitati atat. Nu cred ca are rost vorba buna. Taiat lantul, luat cateaua si la revedere. WTF!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian

View Member Profile

Remove Friend

Send Message

Find Member's Topics

Find Member's Posts

 

post Today, 01:15 PM

Post #16

 

 

mic si rau

New PostsNew PostsNew Posts

 

Group: Super Membru

Posts: 1.798

Joined: 8-April 04

From: Bucuresti

Member No.: 2.143

Moto: kawasaki vulcan vn750

Numar: B-02- CIX

Club: Liber k pasarea

 

You have chosen to ignore all posts from: darian.

 

· View this post

· Un-ignore darian

 

Haha! ;)

Ca tot imi zici ca mi-ai dat motiv sa ma urc pe tavan! ;)

 

:P sa fiu dac-am inteles ce-ai facut...m-ai scos de pe lista,si p-orma m-ai bagat la loc,sau ce..? oricum. asta ar fi ceva de genul 'cine nu-i cu noi,e-mpotriva nostra'...Cu urcatu' pe tavan,ti-am mai zis-o si eu,si altii... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit masina; omul e dispus ori vineri de la 6 ori sambata de la 10; cine vrea sa participe sa-si exprime preferintele; valo, spune-i si tu sorei tale despre cele doua variante, parerea ei conteaza de fapt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit masina; omul e dispus ori vineri de la 6 ori sambata de la 10; cine vrea sa participe sa-si exprime preferintele; valo, spune-i si tu sorei tale despre cele doua variante, parerea ei conteaza de fapt

Pai parca vorbisem ca vin eu cu masina.....sau e o dubita?.....In fine eu pot doar maine...pt. ca sambata era vorba sa facem un gratar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...