Sari la conținut

Accident 05.07.2010 AFI Cotroceni - Bucuresti


|ucif3r
 Share

Postări Recomandate

Am trecut acum 20 de minute pe langa AFI Cotroceni si era o salvare SMURD la locul accidentului.

Motorul o Yamaha rosie (nu ma pricep sa zic de care -naked cred) si o casca neagra pusa pe motor.

 

Motorul era putin polizat pe stanga si motociclistul probabil in salvare.

 

Daca aveti cunoscuti cu Yamaha rosie ce au treaba prin zona dimineata, poate ar fi bine sa-i sunati ca e posibil sa fie nevoie sa fie ridicat motorul de acolo.

 

Sper sa nu fie nimic grav.

 

Asfalt uscat!

Editat de |ucif3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unu...

Motocicleta yamaha szr 660...sunt in regula noroc cu echipamentul de protectie mai putin la picioare(tocmai mi am spalat cizmele si eram in adidasi).

Va multumesc pentru griji.

Asfalt uscat.

Ne vedem pe strazi cand repar motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta yamaha szr 660...sunt in regula noroc cu echipamentul de protectie mai putin la picioare(tocmai mi am spalat cizmele si eram in adidasi).

Va multumesc pentru griji.

Asfalt uscat.

Ne vedem pe strazi cand repar motorul.

 

 

:laugh: Bine ca esti , bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta yamaha szr 660...sunt in regula noroc cu echipamentul de protectie mai putin la picioare(tocmai mi am spalat cizmele si eram in adidasi).

Va multumesc pentru griji.

Asfalt uscat.

Ne vedem pe strazi cand repar motorul.

da' conservaru'? ;)

ma bucur-obor ca esti ok :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta yamaha szr 660...sunt in regula noroc cu echipamentul de protectie mai putin la picioare(tocmai mi am spalat cizmele si eram in adidasi).

Va multumesc pentru griji.

Asfalt uscat.

Ne vedem pe strazi cand repar motorul.

 

cum s-a intamplat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum s-a intamplat?

Ma duceam spre munca acelasi traseu de un an de zile veneam pe bd Timisoara am trecut semaforul care intersescteaza timisoara cu vasile milea pe verde trei masini s au oprit sa imi dea prioritate si o a patra nu sa mai oprit si ma lovit cu botu in plin pe stanga banuiesc ca vroia sa intre pe vasile milea si nu a mai vrut sa stea in sir cu masinile sa taie intersectia eu imi aduc aminte doar ca am simtit lovitura si ca eram in aer.

Acum sper imi revin cat mai repede ca ma dor picioarele si sa vad cum arata motorul.

Mesaj completat

da' conservaru'? ;)

ma bucur-obor ca esti ok :laugh:

 

Conservarul era si el speriat a venit dupa mine la spital el a zis ca nu ma vazut dar e cam greu de crezut mai degraba cred ca are timp sa se duca. E o intersectie destul de mare si eram si singur acolo numai erau masini in sensul meu de mers.

Si eu ma bucur ca sunt ok am noroc ca nu este o zona de viteza mai ales din cauza liniilor de tramvai dar nu am crezut niciodata ca o sa fiu lovit asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sper imi revin cat mai repede ca ma dor picioarele si sa vad cum arata motorul.

Motorul parea ok, eu am vazut doar o polizare in stanga.

E drept ca l-am vazut din mers, insa era pus pe cric si nu parea avariat prea tare, cel putin pe partea stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nasoale rau intersectiile unde acest lucru se poate intampla. adica mai peste tot. Asta e si cosmarul meu: masina care face stanga si in loc sa astepte pana se pune rosu la ce vine pe contrasens, tzasneste brusc din grupul de masini care asteapta si te ia din scurt de nici nu mai ai timp sa reactionezi.

Nu inteleg ce draq e graba asta pe ei, chiar mor daca mai asteapta juma' de minut?

 

La fiecare intersectie tre' sa fie cate unu' d'asta...

Bine ca n-a fost mai rau, sfatul meu este sa te duci la niste investigatii, mai bine sa fii safe decat sa te trezesti cu cine stie ce complicatii mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nasoale rau intersectiile unde acest lucru se poate intampla. adica mai peste tot. Asta e si cosmarul meu: masina care face stanga si in loc sa astepte pana se pune rosu la ce vine pe contrasens, tzasneste brusc din grupul de masini care asteapta si te ia din scurt de nici nu mai ai timp sa reactionezi.

Nu inteleg ce draq e graba asta pe ei, chiar mor daca mai asteapta juma' de minut?

daca esti singur cu motorul, fara alte masini pe sensul tau, ai toate sansele sa nu te vada unu d-asta de o ia la stanga.

 

Unul din unghuiurile moarte la conserva, e stalpul dintre parbriz si portiera. E trickie ca iti da impresia ca ai vizibilitate si ca nu poate acoperi mult si de mule ori te trezesti cu un pieton, scuterist sau mobrist in fata. Uneori chiar si cu o masina ce vine mai tare, ca in momentul in care era departe era acoperita de stalp si cand ajungi sa o vezi uneori e prea tarziu.

 

In intersectii d-astea e bine sa nu stai chiar pe ultima banda, mai ales daca esti singur si nu ai de gand sa faci si tu stanga. Daca era pe prima banda, colegul de dimineata scapa de o spaima. :laugh:

 

later edit: si o regula ce am invatat-o eu de la instructorul meu pe conserva pentru intersectii d-astea: niciodata nu iesi mai mult decat cel din dreapta ta cu botul, ca ala are vizibilitate mai buna si stie el de ce s-a oprit acolo.

Editat de |ucif3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constructorii de conserve fac multe prostii,una din ele e ingrosarea stalpilor la masinile din ultimii ani,mi s-a intamplat sa nu vad pietonul pt ca in timp ce luam virajul pietonul se deplasa ramanand mereu in dreptul stalpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te contrazic..stalpii te pot incomoda, cred ca tuturor ni se intampla. Cunosc pe cineva, si-a montat para-vanturi, apoi le-a imbracat in autocolant mat. Clar obturarea vederii a crescut, dar cu toate astea se descurca fara probleme. Ideea e sa fii atent cand conduci, sa nu stai ca robotul pe scaun, sa te misti. Depinde si de masina, uneori chiar si pasagerul te incomodeaza :laugh:. Acum serios, nu cred ca au vreo vina constructorii, ce sa mai zici de aia care conduc autoblindate, camioane, tiruri..etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta m-a enervat cand am avut de a face prima data cu o asemenea masina,ca eram nevoit sa ma legan pe scaun ca Ray Charles.

Alta problema e ca-s inalte,inguste si rigide asa ca la traversarea liniei de tramvai dai cu capul de geamurile laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...