Sari la conținut

Accident Bucuresti 05.07.2010 - Aviatiei - Aurel Vlaicu


unforg1ven
 Share

Postări Recomandate

Acum m-a sunat tata ca in fata la metrou Aurel Vlaicu, un motociclist care facea slalom printre masini, viteza nu avea se pare, un kawasaki gri, sportiva, a fost agatat de o masina cu bara si trantit.

Accidentul s-a intamplat acum 5- 10 min. Se pare totusi ca este destul de grav, motociclistul s-a lovit destul de rau intrucat a ramas imobilizat pe asfalt. L-a luat cineva cu o masina si la dus la urgenta.

Motorul este tot acolo pe jos. Astept numarul de la mobra sa-l postez apoi dau si eu o fuga pana acolo. Daca cineva e mai aproape poate da o fuga.

 

 

B 63 JNO este numarul

 

 

se pare ca el saracu mergea corect si o nenorocita a intors pe linia DUBLA continua si a dat peste el si a trecut cu masina peste piciorul baiatului. acum este politia acolo si i-a mutat mobra pe trotuar.

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

cheia de la moto este la politie, iar motocicleta a fost mutata in parcarea ORACLE.

 

mersi

 

Mesaj completat

poze de la locul accidentului

Offtopic: Am sters 2 poze ca erau dublate si nici cele 2 care au ramas nu par a fi diferite intre ele...

post-36905-1278348796_thumb.jpg

post-36905-1278348874_thumb.jpg

Editat de Petru Moldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut postul.

 

Locuiesc in cartier si numarul mi se pare foarte cunoscut. Cred ca am vazut-o de multe ori parcata la Petrom (la 100 de metri de locul accidentului), si cred ca e Suzuki GSX-R 600 de fapt. Poate cine se pricepe mai bine sa confirme sau sa infirme... Nu-l cunosc pe proprietar. 

 

Sper nu fie ceva grav si sa se faca bine cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar saptamana trecuta am pliat oglinda unei "doamne" cu un "golan" alb care a tasnit de pe dreapta din parcare direct in fata mea fara se asigure exact in aceeasi zona...se pare ca nu prea avea nevoie de ea...

On topic...motorul din poza e un Kawasaki Z750...sper sa fie ok motoristu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pana acolo si am vazut motocicleta (de la vreo 10 metri, nu am intrat in parcare sa nu creada vreun paznic ca am vreo intentie rea), si m-am convins ca nu e Suzuki-ul despre care credeam ca e. Nu mi-am dat seama ce motocicleta e, probabil ca e Kawasaki, culoarea e clar gri. Numarul imi pare cunoscut in continuare, probabil am vazut-o parcata de cateva ori, cum spuneam mai devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e sigur kawa 750. fierul e ok, (cu mici exceptii) mai important este ca motociclistul sa fie intreg. Insanatosire grabnica ii dorim.

Pentru comunitatea moto, asfalt uscat si prudenta maxima.

 

offtopic. doar la mine se incarca extreeeem de greu site-ul?

post-11155-1278359486_thumb.jpg

post-11155-1278359517_thumb.jpg

post-11155-1278359557_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...