Sari la conținut

Asa Va Place?


florinelu636
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ideea acestui topic este o recomandare ca macar la sex sa se poarte protectii :crack: Case closed.

 

Frate, sincer acolo e singurul loc unde as purta. La ce lovitura am luat in _oaie cand am intrat in BMW numai io stiu. Sa pun o poza cu rezervorul turtit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, sincer acolo e singurul loc unde as purta. La ce lovitura am luat in _oaie cand am intrat in BMW numai io stiu. Sa pun o poza cu rezervorul turtit?

 

 

Ba,esti varza!

Cre'ca omu' se referea la sex ca activitate,nu ca organ :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aici era vorba de un accident provocat de lipsa de protectii, din motive care nu s-ar fi intamplat daca existau protectiile.

 

 

Accidentele nu sunt provocate din lipsa protectiilor!!!

 

Sunt provocate de:

 

1. neatentia soferilor auto COMBINATA cu lipsa de experienta a motociclistului care nu stie sa anticipeze.

 

2. mers ca dementul si atunci chiar ca va fi greu sa eviti anumite chestii aparute "din senin".

 

 

Lipsa protectiilor nu iti cauzeaza decat julituri. La impact mai serios o sugi si cu protectii si fara. Protectiile sunt pt cazaturi la ~0-100kmph (cu aproximatie) CAND NU INTALNESTI OBSTACOL IN CALEA DE RULARE A CORPULUI PE ASFALT. Ca daca ai luat un parapet: ESTI OHA.

 

Ba,esti varza!

Cre'ca omu' se referea la sex ca activitate,nu ca organ :D

 

Buei ... era la misto. De ce imi strici tu topicu? :crack: :crack: :crack:

 

PS: ce e aia sex?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Amice, ma scuzi, dar esti ingrozitor de bou.

 

"Frate" singur te etichetezi ca un mare meserias.

 

 

auzi marmoto, termenul de obtuz de invit sa-l folosesti pentru tine si cei apropiati tie, incepand cu gradul I, ca n-am mancat din aceeasi farfurie sa-ti permit exprimari de genul asta. De cand te erijezi mah tu in marele sfatuitor? Ti-ai castigat cumva acest drept pe undeva? Cand o sa iti intre in cap ca fiecare om este liber sa gandeasca exact asa cum are chef si cum ii vine? Daca-mi rup eu cu picioarele si mainile, cu sau fara protectii, o sa-ti stergi o lacrima discret in coltzul ochiului de dragul meu?

 

Siktir, effendi....

 

 

Asta vad ca a disparut din post-ul tau dar a ramas citat de altii. Nu-ti mai spun decat ca faci cinste meseriasilor... Ai Mercedes sau jeep pe langa motoreta?

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te excita la nivel mental ce masina conduc pe langa motocicleta? Sau esti unul dintre aia care eticheteaza omul dupa ce conduce sau calareste sau ce muzica asculta? Postul il editasem pentru ca scrisem prea mult pentru capacitatile tale psihice, si am redus un pic numarul de cuvinte. Dar esentza ai prins-o =)) De-aia ai si dat reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te excita la nivel mental ce masina conduc pe langa motocicleta? Sau esti unul dintre aia care eticheteaza omul dupa ce conduce sau calareste sau ce muzica asculta? Postul il editasem pentru ca scrisem prea mult pentru capacitatile tale psihice, si am redus un pic numarul de cuvinte. Dar esentza ai prins-o =)) De-aia ai si dat reply.

 

Nu mah ti-am dat reply pt ca stiam ca o sa te faci si mai de cacao. Singur.

 

Esenta oricum am prins-o de la primul p®ost al tau.

 

 

gata mah

terminati ce reacu, oameni suntem, palarii purtam... sa fim niste domni pana la urma nu?

 

Unii nu poate sa fie domni. Ca deh ii dau muschii pe dinafara. Si nici nu sunt in stare sa inteleaga lucruri. Asa ca latra la luna fara nici o legatura cu discutia...

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre eu nu fac propaganda nici mersului cu protectii, nici fara protectii. Eu merg in orash aproape permanent in combinezon. Deci as fi ultimul banuit ca propovaduiesc mersul fara. Mah, DAR daca omul are chef de jlapi si tricou... CARE E PROBLEMA? Aici nu e vorba de cool sau mai stiu eu ce, ci de o optiune simpla. La care fiecare are dreptul. Fara sa-l judece cineva PUBLIC. Intelegi unde bat?

 

mah nu shtiu daca ai citit, daca te-ai lamurit intre timp, da' uite asta ar fi un motiv sa nu se dea in shlapi: vreo 137,000 EURO pe cap de fulga furajera (diferentza dintre mort shi ranit, rough calculations - probabil la moto scorurile sunt altele)

 

/index.php?showtopic=55931

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cifra aia isi pierde complet din savoare daca respectivul a avut sau nu protectii, daca a dat coltzul sau nu, sau din vina lui a dat cineva coltzul. N-are absolut nici in clin, nici in maneca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cifra aia isi pierde complet din savoare daca respectivul a avut sau nu protectii, daca a dat coltzul sau nu, sau din vina lui a dat cineva coltzul. N-are absolut nici in clin, nici in maneca....

 

continui sa cred ca portul echipamentului creshte sansele de supravietzuire si reduce ranirile in caz de accident (nu discut vitejiile lui baiazid cu care de altfel ma-ntzeleg bine, pana vine vorba de viteza cu care mergi). shi mai departe, portul echipamentului poate reduce neplacerile cauzate nu doar tie, ci si celor din jurul tau - gandeshte asha:

 

intreaba-i pe parintii lui catalin daca shi-ar fi dorit ca el sa fi avut casca legata sub barbie in momentul accidentului. si ce-ar fi dat din viata sau bunurile lor sa nu le moara al doilea copil (tot) in accident

 

intreaba-l pe baiatu' care-a stat in coma cateva saptamani dupa accidentul din preajma datei de 1 mai (mergeau in vama prin negru voda) daca regreta ca nu shi-a legat casca sub barbie. intreaba-i si pe parintzii lui daca i-ar fi tras o mama de bataie inainte de a pleca (sau daca i-ar fi telefonat pe drum), daca asta l-ar fi determinat sa-shi lege casca. daca nu pentru statul in spital (not fun at all) macar pentru a avea acum memoria OK

 

intreaba-l pe motobrand daca ar fi facut un gest relativ mic (mai multa atentie, ceva echipament in plus pentru care ar fi trebuit sa renuntze la bere sau tzigari o luna, un reglaj de frane - nu cunosc detalii despre accident) ca sa nu treaca prin stresul, efortul shi cheltuiala operatiei de picior

 

shi spune-mi ca tzi-a facut placere sa stai cu el prin spitale, sa-i organizezi "parada" & stuff shi ca n-ai fi preferat sa faci altceva daca motobrand era ok - neaccidentat sau tratat corespunzator de la inceput & shit

 

hai bafta, nu va mai grozavitzi ca mergetzi fara echipament - mai intra aia micii pe forum shi se invatza rau :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai omule, ai inteles total gresit ce-am vrut eu sa spun. Evident ca nu sustin ideea mersului fara protectii. Stiu mai bine decat multi problemele Motobrandului, si acesta poate sa-ti confirme :crack: Ideea este ca infierarea mersului fara protectii nu are neaparat ecouri daca respectivul sau respectivii nu vrea/vor sa le si poarte. In fond, daca tie iti place sa mergi in blugi gauriti scrishi cu pixul pe ei "Iron Maiden" si o baba te opreste pe strada si iti spune "maica, ce jegos aratzi", rezulta instantaneu ca dai fuga sa-ti iei blugi Versace? Nu... decat daca vrei tu. Daca pe aia care nu inteleg ca purtatul de protectii ii poate salva de multe, degeaba iti obosesti mainile pe tastatura. Fiecare are propria libertate sa trateze propria viatza asa cum crede de cuviintza... optica asta se schimba in general dupa un accident mai serios, care se lasa cu diverse chestii rupte. Sau nu se schimba deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai omule, ai inteles total gresit ce-am vrut eu sa spun. Evident ca nu sustin ideea mersului fara protectii. Stiu mai bine decat multi problemele Motobrandului, si acesta poate sa-ti confirme :crack: Ideea este ca infierarea mersului fara protectii nu are neaparat ecouri daca respectivul sau respectivii nu vrea/vor sa le si poarte. In fond, daca tie iti place sa mergi in blugi gauriti scrishi cu pixul pe ei "Iron Maiden" si o baba te opreste pe strada si iti spune "maica, ce jegos aratzi", rezulta instantaneu ca dai fuga sa-ti iei blugi Versace? Nu... decat daca vrei tu. Daca pe aia care nu inteleg ca purtatul de protectii ii poate salva de multe, degeaba iti obosesti mainile pe tastatura. Fiecare are propria libertate sa trateze propria viatza asa cum crede de cuviintza... optica asta se schimba in general dupa un accident mai serios, care se lasa cu diverse chestii rupte. Sau nu se schimba deloc.

 

da, corect, cifra aia nu le spune nimic alora de vor sa se dea coyoshi in shlapi shi bermude, sau sa fuga de politzie shi-alte alea. le ramane doar sa traga fo' concluzie din poze shi din experientzele altora sau din propria experientza.

 

zicea bine unu' odata: mediocrii invatza din propria experientza, dashteptzii din experientza altora iar proshtii' le shtie pe toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...